Zell am See-Kaprun - región medzi ľadovcom, horami a jazerom

2019-06-30 00:00:00 |   |    | 

Zell am See-Kaprun v srdci rakúskych Álp je rajom pre dovolenkárov i milovníkov prírody. Na úpätí 3.203 metrov vysokého Kitzsteinhornu a pri priezračnom jazere Zeller See na okraji Národného parku Vysoké Taury sa vám splnia všetky sny o ideálnej dovolenke. 

Turistické chodníky

 

Vyrazte do prírody za športovými zážitkami: čistý vzduch, prekrásna príroda a špičková infraštruktúra v Zell am See-Kaprun sú neodolateľnými lákadlami pre všetkých, ktorí milujú aktívnu dovolenku. Vynikajúco vyznačené turistické chodníky vás zavedú na domovské vrchy zellského regiónu, vysokohorské lúky a potom až celkom nahor k trojtisícovkám Národného parku Vysoké Taury.

Na vrchu Schmittenhöhe sa nový tematický chodník bude od leta 2019 venovať sile lesa a v Thumersbachu sa na tematickom chodníku „guestbook“ môžete vybrať po stopách slávnych prominentov.

Großglocknerská vysokohorská cesta ponúka cyklistické tréningové podmienky extratriedy pre všetkých odvážnych pretekárov a fanúšikovia horských bicyklov určite ocenia adrenalínové zážitky na náročných freeridingových tratiach v Bikeparku Kaprun.

O vzrušujúce napätie nie je núdza ani na najvyššie položenom horolezeckom chodníku na svete na múre údolnej priehrady, pri tandemovom paraglidingu alebo zoskoku padákom.

 

Pohyb v prekrásnej prírode

Ak uprednostňujete väčšiu pohodu a menšiu rýchlosť, podniknite výlet na e-bicykli, zacvičte si rannú jogu alebo sa zavezte vysoko do hôr na lanovke: nová lanovka na Maiskogel vás k turistickým chodníkom a cyklotrasám na tomto domácom vrchu kaprunského regiónu dopraví ešte rýchlejšie.

Na fanúšikov golfu čaká 36 najkrajších alpských greenov na golfových ihriskách Schmittenhöhe a Kitzsteinhorn. Golfový klub Zell am See Kaprun - Saalbach Hinterglemm je jedným z najväčších golfových komplexov v rakúskych Alpách a patrí do exkluzívnej asociácie „Leading Golf Courses Austria“.

Kto dokáže oceniť rozmanitosť, bude Zell am See-Kaprun milovať: dva domáce vrchy – Schmittenhöhe a Maiskogel – ponúkajú turistom veľa dobrodružstiev a zážitkov. K absolútne neodolateľným výletným cieľom v regióne patria vyhliadkové plošiny „Top of Salzburg“ a „Nationalpark Gallery“ v zážitkovom svete Gipfelwelt 3000 na Kitzsteinhorne s kinom a ľadovou arénou, TAUERN SPA – jedna z najmodernejších wellness oáz v Alpách, Kaprunské vysokohorské priehrady, pamiatkovo chránená Großglocknerská vysokohorská cesta a roklina Sigmunda Thuna.

Jazero Zeller See má kvalitu pitnej vody a môžete si tu oddýchnuť nielen pri kúpaní a na pláži, ale aj počas panoramatickej plavby na lodi MS Schmittenhöhe či mnohých iných športových aktivitách.

 

Autor: © Zoznam/ako

Zdieľať článok na Facebooku


Hodnotenie článku:
0.0/5 (0 hlasov)


Novinky.sk

Gurman.sk


Pondelok, 17. jún. 2024. Meniny má Adolf.
Stream naživo

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa