Turecko

TURECKO - Najväčšia pamiatka, kde varilo cez tisíc kuchárov. Palác Topkapi sa nachádza v tureckom Istanbule, na kopci nad chrámom Hagia Sofia. Z troch strán tento kopec a palác na ňom obmýva Marmarské more. Je to najväčšia pamiatka Istanbulu a patrí aj k tým najnavštevovanejším. viac »
31.01.2013
TURECKO - Vstupná brána do Turecka. Antalya sa nachádza na pobreží Stredozemného mora v Turecku. Mesto je obľúbeným turistickým centrom s množstvom rezortov a atrakcií. viac »
29.10.2012
TURECKO- Kto si doteraz myslel, že k Turecku patrí iba turecký med, mal by pozorne pokračovať v čítaní. Dozvie sa, že jednou z najväčších atrakcií krajiny medzi Európou a Áziou vôbec nie je sladká pochúťka, ktorá ma toho s medom len málo spoločného, ale skôr miesto s podobne rozprávkovým menom, Bavlnený hrad. viac »
29.06.2012
TURECKO- Stelesnením Byzancie a celého byzantského sveta sa stala práve bazilika Hagia Sofia. Pod jej zdobené múry sa počas stáročí uchyľovali veriaci mnohých náboženstiev. viac »
11.05.2012
TURECKO- Najchladnejšie miesto Istanbulu. viac »
30.04.2012
TURECKO- Modrá mešita, po turecky Sultanahmet Camii, je obľúbeným cieľom turistov, ale aj bežných ľudí, ktorí prichádzajú na modlitby. viac »
05.04.2012
Nedeľa, 20. jún. 2021. Meniny má Valéria.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa