Kanada

KANADA - Čo nevidieť tu máme leto, spolu s ktorým pre mnohých prídu aj príjemné chvíle strávené na pláži pri mori. No krásne horúce počasie nás nemusí vyzliecť iba do plaviek, niektorých z nás dokonca vyzlečie aj z nich. Ak aj vy holdujete návštevám nudapláží, určite by ste si nemali nechať ujsť výlet na hádam najznámejšiu z nich: Wreck Beach neďaleko kanadského Vancouveru. viac »
22.04.2013
KANADA - Na svete je mnoho zaujímavých miest, ale len niekoľko z nich sa môže popýšiť prívlastkom „naj“. Medzi ne patrí aj Fundský záliv, ktorý nájdeme na severoamerickom pobreží Atlantického oceánu, presnejšie v Kanade medzi provinciami Nový Brunswick a Nové Škótsko. Pre úplnosť ešte môžeme dodať, že jeho maličká časť sa nachádza aj v Spojených štátoch amerických v štáte Maine. Čím je však tento záliv taký výnimočný? Nuž, ničím iným, len tým, že má najväčší príliv a odliv na svete. viac »
07.04.2013
KANADA - Futuristická stavba je najvyššou v krajine. CN Tower sa nachádza v najväčšom meste Kanady v Toronte, v provincii Ontário. Táto veža patrí medzi tie najnavštevovanejšie atrakcie v krajine a jej návštevníkom ponúka mnoho zaujímavostí. Do roku 2010 bola najvyššie samostatne stojacou konštrukciou na svete, ktorá mala verejne prístupnú rozhľadňu, no jej miesto prebrala Kalifova veža v Dubaji. viac »
02.01.2013
KANADA - Najzachovalejším historickým centrom v Severnej Amerike sa môže popýšiť mesto Quebec, v ktorom dodnes stojí historické opevnenie. viac »
25.10.2012
KANADA- Muskoka je región, ktorý sa nachádza v južnej časti kanadskej provincie Ontário. Je to oblasť hraničiaca s veľkými jazerami, kde hľadajú útočisko milovníci prírody a oddychu. Nadostač je tu prírodných aj kultúrnych krás, ktoré ročne navštevuje okolo 100 tisíc majiteľov letných chatiek. viac »
02.05.2012
KANADA- Najkrajší mestský park v krajine. Park Bojové polia, po francúzsky Parc des Champs de Bataille a po anglicky Battlefields Park, sa nachádza v centre mesta Quebec v kanadskej provincii Quebec. Pre obyvateľov mesta znamená asi to, čo Hyde Park pre Londýnčanov a Central Park pre Newyorčanov. Je miestom, kde sa odohrali bitky, ktoré zmenili chod dejín. viac »
01.05.2012
KANADA- Neuveriteľná vyhliadka, ktorá vám k nohám položí 6 prekrásnych pohorí. viac »
30.04.2012
Streda, 4. august. 2021. Meniny má Dominik, Dominika.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa