Viedeň

RAKÚSKO - Z plánu postaviť záhradnú vilu s oranžériou pre princa Eugena Savojského sa napokon vyvinula stavba palácového komplexu v barokovom štýle, oslavujúca prosperitu cisárskeho dvora a úspešnosť v bojoch proti Osmanskej ríši. Dnes je centrom rakúskej kultúry. viac »
RAKÚSKO - Slávneho zakladateľa psychoanalýzy, rakúskeho psychiatra židovského pôvodu Sigmunda Freuda, aspoň z počutia poznajú aj tí, ktorí o tomto vednom odbore nevedia absolútne nič. Ide totiž o nesmierne významnú osobnosť a priekopníka, ktorý vydláždil cestu modernej psychiatrii. Preto stojí za to dozvedieť sa niečo viac o jeho živote a bádaní. A kde inde by sa to dalo zrealizovať lepšie, ako v dome, kde strávil väčšinu svojho života a ktorý dnes slúži ako múzeum venované jeho pamiatke. viac »
RAKÚSKO - Práter sa nachádza v hlavnom meste Rakúska vo Viedni. Je to najstarší zábavný park na svete, ktorý bol sprístupnený verejnosti. Pozostáva nielen zo samotného zábavného parku, ale aj množstva zelených plôch, športovísk a iných rekreačných priestorov. Aj dnes sem prichádzajú tisícky ľudí, ktorí sa chcú zabaviť alebo sa len prejsť a užiť si pekný deň. viac »
RAKÚSKO- Dóm sv. Štefana, po nemecky Stephansdom, sa nachádza v centre starej Viedne. Stojí na námestí Stephansplatz a je hlavnou atrakciou starého mesta. viac »
RAKÚSKO- MuseumsQuartier je kultúrno-umelecký areál, ktorý sa nachádza v 7. obvode Viedne. Je to komplex, v ktorom sa spája kultúra a umenie všetkých období, foriem a tvarov. Ročne ho navštívi okolo 3,8 milióna ľudí, ktorý tu hľadajú pokoj a čerpajú nové sily medzi dokonale zladenou históriu, prítomnosťou a budúcnosťou. viac »
RAKÚSKO- Dom Hundertwasser, po nemecky Hundertwasserhaus, sa nachádza v hlavnom meste Rakúska, vo Viedni. Tento obytný dom sa rokmi stal obľúbeným cieľom turistov, ale aj neoddeliteľnou súčasťou mesta a života v ňom. viac »
RAKÚSKO/ video - Viedenská zoologická záhrada je najstaršou zoologickou záhradou na svete. viac »
Utorok, 2. jún. 2020. Meniny má Xénia.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa