Nedeľa31. máj 2026, meniny má Petrana, Petronela, Nela, zajtra Žaneta

Indonézii hrozia teroristické útoky

Pri útoku na Bali v októbri 2002 prišlo o život 202 ľudí vrátane 88 Austrálčanov.
Pri útoku na Bali v októbri 2002 prišlo o život 202 ľudí vrátane 88 Austrálčanov.

AUSTRÁLIA - Teroristi môžu byť v konečnej fáze prípravy útokov proti západným cieľom v Indonézii, varovalo dnes austrálske Ministerstvo zahraničia. Na svojej webovej stránke vyzvalo občanov, aby necestovali do Indonézie "pre veľmi vysokú hrozbu teroristického útoku".

Neustále dostávame správy, že teroristi sú v pokročilej fáze prípravy útokov proti rôznym cieľom v Indonézii vrátane miest navštevovaných cudzincami," uvádza ministerstvo, podľa ktorého môžu teroristi zaútočiť kdekoľvek a kedykoľvek medzi augustom a koncom roka.

Indonézski teroristi v minulosti niekoľkokrát zaútočili na austrálske a západné ciele. Pri útoku na Bali v októbri 2002 prišlo o život 202 ľudí vrátane 88 Austrálčanov. V auguste 2003 pri útoku v hoteli v Jakarte zahynulo 12 ľudí a ďalších 11 zomrelo v septembri 2004 pri bombovom útoku na austrálske veľvyslanectvo v Jakarte. V októbri minulého roku séria výbuchov na Bali zabila 20 osôb vrátane štyroch Austrálčanov.

Zdroj/autor: sita

Viac o téme: IndonéziaTeroristi
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Zaujímavosti a atrakcie

Pamiatky


Lifestyle

Varenie a recepty

ZO ŽIVOTA

MAMA A DIEŤA

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu