Nová linka z Bratislavy: S Wizz Air DENNE do Londýna

2017-11-22 08:00:00 |   |    | 

Wizz Air, najväčšia nízkonákladová letecká spoločnosť v strednej a východnej Európe, otvorí v lete priame letecké spojenie medzi Letiskom Bratislava a Londýnom-Lutonom. 

Od 20. júna 2018 bude Wizz Air lietať medzi Bratislavou a Londýnom každý deň s cenami leteniek už od 29,99 € a rozšíri tak slovenským cestujúcim možnosti využívania špičkového servisu na palube lietadiel jednej z najmladších a najmodernejších flotíl v Európe za výhodné ceny. Všetky lety budú prevádzkované lietadlami Airbus A320 so 180 sedadlami a A321 s 230 sedadlami.

Cestujúci z Bratislavy budú môcť využiť v budúcom roku 6 leteckých liniek Wizz Airu – do Skopje, Kyjeva, Varšavy, Sofie, Tuzly a už aj novú linku do Londýna-Lutonu,“ vymenoval generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Letiska M. R. Štefánika Jozef Pojedinec.

Otvorenie nového spojenia je výsledkom masívnej expanzie Wizz Airu vo svojej základni v Londýne-Lutone, kam v júni 2018 pridá štyri nové lietadlá Airbus A320 so sedadlovou kapacitou 186 miest a zvýši tak počet svojich lietadiel v Lutone na 5 v celkovej kombinovanej hodnote 500 miliónov amerických dolárov. Fenomenálny rast Wizz Airu vo Veľkej Británii vytvorí 150 nových lokálnych pracovných miest a WIZZ zvýši počet svojich zamestnancov v Lutone na 180. V dôsledku zvýšenia lietadlovej capacity otvorí Wizz Air z Lutonu okrem spojenia do Bratislavy aj nové linky do štyroch ďalších miest – cyperskej Larnaky, estónskeho Tallinu, albánskej Tirany a ukrajinského Ľvova. Zvýši i frekvencie na existujúcich spojeniach do Suceavy, Tel Avivu a Prištiny.

Wizz Air je druhým najväčším leteckým prepravcom na Slovensku. V súčasnosti ponúka 11 leteckých spojení do 8 krajín z troch slovenských letísk v Bratislave, Poprade a Košiciach, kde má od roku 2015 i svoju základňu s jedným lietadlom Airbus A320. V roku 2017 otvoril Wizz Air zo Slovenska 5 nových leteckých spojení – z Letiska Bratislava do Sofie, Varšavy a Tuzly a z Letiska Košice do Kolína a Tel Avivu, pričom tak zvýšil svoju kapacitu na slovenskom trhu medziročne až o 60 % a podporil vytvorenie 300 nových pracovných pozícií.

 

Zdieľať článok na Facebooku

Foto: archív
Zdroj: ako

Hodnotenie článku:
0.0/5 (0 hlasov)


Novinky.sk

Gurman.sk


Utorok, 16. júl. 2024. Meniny má Drahomír, Drahomíra.
Stream naživo

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa