Boeing opäť v problémoch: Lietadlám zlyhávajú motory!

22.02.2021 |   |    | 

Americký výrobca lietadiel Boeing odporučil aerolíniám, aby pozastavili prevádzku niektorých strojov 777. Dôvodom je zlyhanie motora lietadla tohto typu.Odporúčanie sa týka lietadiel Boeing 777 s motormi typu Pratt & Whitney PW4000. Stroju spoločnosti United Airlines sa v sobotu (20. 2.) krátko po štarte z denverského medzinárodného letiska rozpadol pravý motor, ktorého kusy dopadli do obývaných oblastí. Lietadlu sa podarilo bezpečne pristáť na denverskom letisku a podľa úradov nebol nikto zranený.

United Airlines v nedeľu (21. 2.) niekoľko hodín pred odporúčaním Boeingu oznámili, že dobrovoľne a dočasne vyraďujú svojich 24 aktívnych lietadiel tohto typu z prevádzky. Tieto aerolínie sú podľa amerického Federálneho úradu pre letectvo (FAA) jedinými v USA, ktoré prevádzkujú inkriminované lietadlo. Používajú ho okrem nich ešte letecké spoločnosti v Japonsku a Južnej Kórei. Japonsko už nariadilo zastavenie používania týchto strojov.

Boeing odporučil aerolíniám, aby zastavili používanie spomínaných lietadiel, kým americké regulačné úrady neidentifikujú príčinu nehody. Stroje 777-200s a 777-300s, ktorých sa to týka, sú už staršie a majú vyššiu spotrebu paliva než novšie lietadlá, a väčšina aerolínií ich postupne vyraďuje zo svojich letiek.

 

Zdielať článok na Facebooku

Foto: Boeing
Zdroj: TASR

Hodnotenie článku:
0.0/5 (0 hlasov)

Nedeľa, 20. jún. 2021. Meniny má Valéria.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa