DOMA Nová cyklotrasa v Bratislave

26.08.2009 |   |    | 

SLOVENSKO - Bratislavskí cyklisti a korčuliari budú môcť od jesene oficiálne využívať novú cyklistickú trasu, ktorá spojí Chorvátske rameno s medzinárodnou Dunajskou cyklistickou cestou známou ako petržalská hrádza.Ide o južnú cyklistickú radiálu, ktorú vystavala Správa telovýchovných a rekreačných zariadení hlavného mesta SR. Bratislavčania majú k dispozícii 65 kilometrov cyklistických ciest medzinárodného štandardu, pričom najvýznamnejšia je dunajská trasa zaradená do európskej siete (približne 35 km). Okrem toho môžu cyklisti a korčuliari využívať trasy celomestského charakteru v dĺžke 25,4 kilometra.

Petržalčania najviac využívajú cestu pozdĺž Chorvátskeho ramena a pri Malom Dunaji. V mestskej časti sú okrem oficiálnych trás k dispozícii tiež vnútrosídliskové cesty a prvá petržalská greenwayDolnozemská cesta.

Nový chodník spojí 4,2 kilometrovú trasu pozdĺž Chorvátskeho ramena s dunajskou cestou a petržalskou hrádzou a zapadá do koncepcie miestnej samosprávy budovania ciest určených pre nemotorizovanú verejnosť.

 

 

Bratislavské kultúrne a informačné stredisko
Klobučnícka 2
814 28 Bratislava
Tel.: +421/2/16 186, 544 337 15
E-mail:
info@bkis.sk
Web: www.bkis.sk

 

Zdroj/autor: sita, drom

Zdielať článok na Facebooku

Hodnotenie článku:
0.0/5 (0 hlasov)

Pondelok, 26. júl. 2021. Meniny má Anna, Hana.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa