Piatok29. máj 2026, meniny má Vilma, zajtra Ferdinand

RAKÚSKO Kam vo Viedni

Viedenské vinice
Viedenské vinice

RAKÚSKO - Výber viedenských kultúrnych a spoločenských podujatí nielen na víkend...

 

Dni otvorených viníc vo Viedni

Viedenskí vinári pozývajú oddnes do soboty, 24. apríla do svojich viníc, kde vám odhalia, ako sa pestuje a produkuje víno.

Okolo 22 viedenských vinárov počas dvoch dní otvorených viníc ponúkne aj ochutnávky viedenských vín s odborným výkladom.

Akcia viedenských viníc potrvá po oba dni od 15.00 do 20.00, za ochutnávky a prehliadky viníc zaplatíte 5 eur. Zakúpiť si budete môcť aj cenovo zvýhodnené vína a ako darček pri zakúpení troch viedenských vín získate vzácny pohár na víno.

 

 

V rakúskej metropole začal dnes Palác módy 2010. Na veľtrhu módy bude prezentovať svoju tvorbu viac ako 130 dizajnérov zo zahraničia a domáceho Rakúska až do nedele, 25. apríla.

Palác módy 2010 ponúkne najnovšie trendy a návrhy z oblasti módy, šperkov a módnych doplnkov od Streetfashion až po kolekcie Ready to Wear, ako aj sprievodný program v podobe módnych prehliadok, parties a DJ-Lounges či Late Night Shopping.

Z dôvodu veľkého záujmu módnych návrhárov o akciu sa Módny palác 2010 uskutoční po prvý raz v priestoroch Rakúskeho múzea užitkového umenia MAK. Na viac než 1 500 metroch štvorcových predstavia návrhári v MAKu tématické Ready-to-wear, Urban Style, ako aj modely začínajúcich návrhárov.

K highlightom prvých dvoch dní tzv. Modepalast budú patriť módne prehliadky, ktoré po prvý raz prebehnú vo večerných hodinách. S novými nekonvenčnými konceptami v dámskej a pánskej móde sa predstavia návrhári ako Konsansky z Maďarska, Codierbar z Nemecka alebo label art point, ktorý vznikol v Moskve. Po prvý raz bude počas otváracieho večera udelená cena Slow Fashion Award 10.

Témou tohtoročného módneho podujatia je „zelená farba“ ekologickej módy. Inovatívne módne značky prinesú eco-módu, ktorá je nielen „fair“, ale aj trendová - label Alila vytvára z vintage-textílií ako napríklad hodvábu kimona módne šaty v malých limitovaných sériách, módny dizajnér Daniel Kroh tvorí zas módu z použitého pracovného šatstva, Berlínčanka Julia Knüpfer prinesie návrhy vytvorené z ekologickej bavlny, hodvábu a vlny a s recyklovanými taškami z pneumatík nákladných áut sa predstaví švajčiarska značka VARGU.

Predajno-výstavný veľtrh módy, šperkov a módnych doplnkov sa uskutoční v priestoroch Rakúskeho múzea užitkového umenia MAK na Weiskirchnerstrasse 3. Palác módy 10 bude prístupný pre verejnosť v piatok od 12.00 do 22.00, v sobotu od 11.00 do 21.00 a záverečnú nedeľu od 11.00 do 19.00. Vstupenka na deň stojí 7 eur, zľavnená 5 eur, permanentka na 3 dni vyjde na 12 eur.

 

Zdroj/autor: compress, drom

Viac o téme: AkciaKultúraRakúskoViedeň
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Zaujímavosti a atrakcie

Pamiatky


Lifestyle

Varenie a recepty

ZO ŽIVOTA

MAMA A DIEŤA

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu