Grécko

GRÉCKO - Jedna z najznámejších stavieb sveta bola postavená vedľa komplexu ďalších stavieb na Akropole za čias najväčšieho vzostupu Atén počas vlády Perikla. Jej úlohou bolo okázalo demonštrovať svetu bohatstvo a moc Atén a tiež poukazovať na demokraciu. viac »
10.06.2013
GRÉCKO - Pripravte sa na delikátne jedlo, skvelé vína, tradičné grécke taverny a kúpanie sa v horúcich slnečných lúčoch. Toto vám ponúka 217 kilometrov dlhé pobrežie a rovnako fascinujúce vnútrozemie. Korfu vám dokáže, že si zaslúži hneď niekoľko superlatívov. viac »
30.03.2013
GRÉCKO - Hoci sa Grécko už nejaký čas zmieta v kríze, turizmus funguje ďalej a to nielen na pevnine, ale aj na gréckych ostrovoch, z ktorých najnavštevovanejší je práve ostrov Rodos. Má totiž svoje nesporné historické aj prírodné kvality, ktoré mu zaručujú značný prílev turistov z celého sveta. viac »
23.02.2013
GRÉCKO - Vedeli ste, že dokonca jedna tretina návštevníkov Grécka z celého sveta trávi každoročne svoju dovolenku práve na Kréte? Svojou rozlohou by tento najväčší a najľudnatejší grécky ostrov mohol byť pokojne aj samostatnou krajinou. Jeho obľúbenosť z roka na rok narastá, a to nielen kvôli krásnym plážam, prírodným scenériám a kulinárskym zážitkom. Krétu sa jednoducho oplatí zahrnúť do svojich dovolenkových destinácií. viac »
20.02.2013
GRÉCKO - Ak by ste mali navštíviť len jeden z gréckych ostrovov, nech je ním práve Santorini. viac »
07.02.2013
GRÉCKO - Ostrovy pre tých, čo obľubujú pokojnú dovolenku v krásnom prostredí. Asi najčarovnejšie kúty Grécka sa nachádzajú práve na jeho ostrovoch. V Egejskom a Iónskom mori sa nachádza okolo 3 tisíc ostrovov a každý z nich je jedinečný a ponúka iný druh oddychu. viac »
02.08.2012
GRÉCKO - Miesto antických Olympijských hier leží na západnej strane Peloponézu, pri mestečku Elida. Olympia bola jedným z najposvätnejších miest starých Grékov, kde sa smeli odohrávať len náboženské obrady a každé 4 roky Olympijské hry. viac »
18.05.2012
Grécko - Najväčší kostol v Aténach. Metropolitný kostol je pravoslávny kostol v centre Atén, ktorý dali postaviť kráľ Oto a kráľovná Amália. viac »
03.05.2012
GRÉCKO- Kostol svätého Demetria, v gréčtine Agios Dimitrios, sa nachádza v mestečku Thessaloniki, známom aj ako Solún, v Grécku. Zasvätený je mladému mužovi Demetriovi, ktorý bol v roku 303 prenasledovaný a zabitý pre svoju kresťanskú vieru. viac »
01.05.2012
GRÉCKO- Akropola ako pozostatok dávnych čias v moderne pulzujúcej gréckej metropole je dominantou mesta, ktorá vládne centru Atén zo skalnatého návršia. viac »
13.04.2012
Nedeľa, 20. jún. 2021. Meniny má Valéria.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa