Čína

Na mieste, ktoré poznáte z kultového filmu Avatar, v sobotu slávnostne otvorili najdlhší a najvyšší sklenený most na svete. Upozorňujeme - ak sa bojíte výšok, môže vám prísť nevoľno už z jeho fotografií! viac »
ČÍNA - Letný palác je najväčším palácom starej Číny. Návrhári si pri práci dali naozaj záležať, veď palác patril čínskej kráľovskej rodine. viac »
ČÍNA - Najväčšie a najbohatšie mauzóleum v Číne v sebe ukrýva poklad nevyčísliteľnej hodnoty. Mauzóleum cisára Čchin sa nachádza v čínskej provincii Šen-si, blízko mesta Si-an. Je jedným z najveľkolepejších ukážok príprav na posmrtný život. viac »
ČÍNA- Toto hradbami vysoko obstavané mesto sa nachádza uprostred dnešného hlavného mesta Číny, Pekingu. Názov pochádza z čínskeho „Zijin Cheng“, čo v preklade znamená „fialové zakázané mesto“. Fialová je spojená s nebesami a zakázané mesto jasne značí o tom, že do mesta smeli vstúpiť len osoby pozvané samotným cisárom. viac »
ČÍNA- Jedinečná náboženská pamiatka uprostred hlavného mesta v sebe ukrýva očarujúce chrámy. viac »
ČÍNA- Dávny symbol ochrany, ale aj izolácie Číny sa v roku 2007 zaradil medzi sedem novodobých divov sveta. Dominantná stavba, ktorú vraj vidieť z vesmíru, je oprávneným lákadlom pre turistov z celého sveta. viac »
Piatok, 21. september. 2018. Meniny má Matúš.

Foto dňa