Francúzsko

FRANCÚZSKO - Katedrála Notre Dame je typickou predstaviteľkou skorého gotického štýlu. S výstavbou významnej rímsko-katolíckej katedrály sa začalo v období stavebnej expanzie a hospodárskeho rozvoja Paríža v roku 1163. Dominantnú zásluhu na začatí stavebných prác mal biskup Maurice de Sully, ktorý zastával biskupský post od roku 1160 celých 36 rokov. viac »
FRANCÚZSKO - Carcassonne je stredoveký hrad v juhozápadnom Francúzsku. Hradby obkolesujú mestečko s gotickou katedrálou, ktoré ročne privíta 3 milióny návštevníkov. Nad moderným mestom sa týči tento starý obrnený kolos, ktorý sa nazýva aj La Cite, mesto. viac »
FRANCÚZSKO - Mestská štvrť na kopci Montmartre láka svojou pochybnou históriou. Montmartre alebo aj Hora mučeníkov sa nachádza na severe Paríža. Je to mestská časť, ktorá je dnes vychváleným miestom pre turistov aj domácich. No história tohto miesta nie je taká ružová. viac »
FRANCÚZSKO - Mesto s takmer dokonalým stredovekým opevnením. Mesto Avignon leží na juhu Francúzska a preteká ním rieka Rhôna, ktorá kraj rozdeľuje, a tak zaraďuje Avignon do oblasti Provensálska. Je stredovekým mestom, ktoré ročne priťahuje turistov zo všetkých kútov sveta. Romantické, elegantné a dýchajúce históriou. viac »
FRANCÚZSKO - Úpadok morálky, ktorý bol povznesený na zábavu. Moulin Rouge, v preklade červený mlyn, sa nachádza v hlavnom meste Francúzska, v Paríži. Je to jeden z najznámejších kabaretov na svete a symbol Paríža. Jeho červené svetlá lákali a ešte vždy lákajú davy ľudí, ktorí chcú tento lokál navštíviť a spríjemniť si pobyt v meste. viac »
FRANCÚZSKO - Svetoznámy obchodný bulvár. Champs-Élysées, v preklade Elyzejské polia, sa nachádza v Paríži. Je jednou z najznámejších ulíc na svete, ktorú obkolesujú luxusné obchody, kaviarničky a bary. viac »
FRANCÚZSKO - Dolu riekou okolo prekrásnych zámkov. Údolie rieky Loiry, po francúzsky Val de Loire, sa nachádza v strede Francúzska. Je to špecifická oblasť, ktorá sa tiahne okolo brehu rieky Loiry. viac »
FRANCÚZSKO - Historická dominanta Paríža sa nachádza v parku Champ de Mars v blízkosti Seiny. Postavili ju v roku 1889 pri príležitosti stého výročia Francúzskej revolúcie. viac »
FRANCÚZSKO- na svojom počiatku bolo Versailles poľovníckym zámkom, ktorý dal postaviť Ľudovít VIII. Až „kráľ Slnko“ (Ľudovít XIV.) ho nechal prestavať do terajšej podoby. viac »
FRANCÚZSKO - názov v preklade znamená ohnivý vrch. Piton de la Fournaise je stále aktívny a pri prelete nad kotlom je možné pozorovať bublajúcu magmu. viac »
Utorok, 11. august. 2020. Meniny má Zuzana.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa