Chorvátsko

Ak plánujete tento rok oddychovať na chorvátskom ostrove Hvar, možno sa vám podarí stretnúť najväčšiu futbalovú hviezdu súčasnosti. Argentínsky kanonier plánuje zobrať rodinu do päťhviezdičkovej vily 25 kilometrov od mesta Stari Grad. viac »
CHORVÁTSKO - Zaujímavé mestské hradby sa nachádzajú v juhochorvátskom historickom meste Dubrovník. Sú značne zachovalé a ročne vítajú vyše 700 tisíc návštevníkov. Vďaka ich zachovalosti je na nich možné pozorovať vývoj výstavby mestských opevnení. viac »
CHORVÁTSKO- Plitvické jazerá, ktoré u nás asi najviac preslávili scény z filmu Poklad na Striebornom jazere a indiánsky náčelník Winnetou, sú nielen skupina jazier, ale zároveň aj najznámejší chorvátsky národný park. Statusu národného parku sa tešia od roku 1949 a už vyše 30 rokov majú svoje miesto aj na Zozname svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO. viac »
CHORVÁTSKO- Bazilika sv. Eufrázia, po chorvátsky Eufrazijeva bazilika, sa nachádza v mestečku Poreč, na polostrove Istria v Chorvátsku. Tento biskupský komplex patrí medzi tie najzachovalejšie svojho druhu. Prvky skorého byzantského štýlu, v ktorom je postavená, sú jedinečné v celej oblasti Stredomoria. viac »
Utorok, 11. august. 2020. Meniny má Zuzana.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa