Slnečný juh Rakúska : 7 dôvodov pre aktívnu dovolenku v Korutánsku

2020-06-09 12:00:00 |   |    | 

Príroda bola ku Korutánsku, slnečnému juhu Rakúska, veľmi štedrá. Nachádza sa tu more čistých teplých jazier uprostred Álp. A hory, siahajúce od majestátnych trojtisícoviek až po mierne kopce. Korutánsko je spolková krajina s najväčším vodným bohatstvom v Rakúsku – na jeho území sa nachádza nie menej ako 200 jazier, 8000 kilometrov riek, 60 liečivých prameňov a 43 ľadovcov. 

1. Desať jazier naraz

Cyklistická trasa „Veľký korutánsky jazerný okruh“ vám umožní vidieť až desať týchto prírodných krás. Tento okruh v tvare ležatej osmičky s celkovou dĺžkou 340 km vznikol ako spoločný projekt piatich korutánskych destinácií: Millstätter See, Villach – Faaker See – Ossiacher See, Wörthersee, Klopeiner See – Südkärnten a regiónu Nassfeld – Pressegger See – Lesachtal – Weißensee. Tvar ležatej osmičky umožňuje ľubovoľné kombinácie jednotlivých úsekov trasy. 

 

2. Každá zákruta je zážitok

Rozmanité pohoria Korutánska sa dajú dobre preskúmať aj autom. Milovníkom prírody a turistom sa vždy oplatí navštíviť oblasti okolo vysokohorských alpských ciest Großglockner Hochalpenstraße, Nockalmstraße, Villacher Alpenstraße a Goldeck Panoramastraße. Vysokohorská cesta Großglockner Hochalpenstraße je jednou z najkrajších panoramatických ciest v Európe a dokonca patrí k najnavštevovanejším pamätihodnostiam v Rakúsku. Na južnom začiatku sa nachádza známa horolezecká obec Heiligenblut a o 16 kilometrov ďalej je dostupná časť cesty s názvom Kaiser-Franz-Josefs-Höhe. Dajú sa tu podnikať pešie túry, napríklad na ľadovec Pasterzengletscher alebo cez „Panoramatický chodník Klarstein“ k Swarovského pozorovacej vyhliadke.

 

3. 100 zaujímavostí zdarma

Múzeá, lanovky, vodné parky, plavba loďou, panoramatické cesty, voľnočasové a zážitkové aktivity - to všetko umožňuje absolvovať bezplatne karta Kärnten Card. Platí od apríla do októbra a stojí          od 43 eur (dospelí), resp. od 22 eur (deti) na týždeň. Okrem toho v Korutánsku platí aj množstvo regionálnych bonusových kariet. 

 

4. Najdlhšia trasa na horskú cyklistiku

Skutočný unikát nájdu milovníci horskej cyklistiky v obci Bad Kleinkirchheim. Najdlhšiu trasu na horskú cyklistiku v Európe otvorili v roku 2019. Zjazd vedie z vrchu Kaiserburg vo výške 1800 metrov približne 15 km až k údolnej stanici lanovky v blízkosti termálnych kúpeľov v centre Bad Kleinkirchheimu. 

 

5. Vlastnoručne upečený chlieb

V Korutánsku, vôbec prvej cestovateľskej destinácii s prívlastkom Slow Food na svete, má regionálna, sezónna a tradičná kuchyňa zvláštny význam. Preto sú miestni obyvatelia a hostia pozvaní, aby sa majstrom kulinárskeho remesla pozerali pri ich práci cez plece, alebo – kto má chuť – môže dokonca priložiť ruku k dielu. Spektrum ponuky zahŕňa kurzy pečenia chleba a spracovania mlieka až po varenie piva a ochutnávky byliniek.

 

6. Leto na lyžiach

Privítajte leto s lyžami na ľadovci Mölltaler Gletscher. Od júna otvára letnú sezónu stredisko Mölltaler Gletscher. Na svoje si prídu nielen peší turisti hľadajúci relax a pohodu na nádherných túrach v okolí, ale aj lyžiari, ktorí dostanú chuť dopriať si pravú letnú lyžovačku.

 

7. Cyklotrasa cez štyri krajiny

Trasa s celkovou dĺžkou 510 kilometrov – z toho 222 je v Korutánsku – sa vinie od Toblašského poľa v Južnom Tirolsku na hranici Rakúska a Talianska až k chorvátsko-slovinskej hranici pri Varaždine. Je dôsledne značená, dokonale prispôsobená (asfalt, jemná štrková vrstva) a veľká časť vedie popri najdôležitejšej korutánskej rieke Dráva uprostred prekrásnej krajiny medzi horami a jazerami vhodnými na kúpanie. Najjužnejšiu rakúsku spolkovú republiku by ste zvládli prejsť za štyri dni, ale potom by vám už nezostal čas na návštevu zaujímavostí v blízkosti trasy. Nielenže tu na vás čaká nesmierne veľa možností spoznať Korutánsko a jeho obyvateľov, ale nájdete tu aj viac než 50 certifikovaných drávskych hostincov. Samozrejme, okrem občerstvenia ponúkajú aj možnosť nocľahu, aj keď len na jednu noc. Sú takisto vybavené nabíjacími stanicami pre elektrobicykle, bezpečnými parkoviskami pre bicykle a sušiarňami vlhkého oblečenia.

 

Zdieľať článok na Facebooku

Zdroj: ts

Hodnotenie článku:
0.0/5 (0 hlasov)


Novinky.sk

Gurman.sk


Streda, 17. júl. 2024. Meniny má Bohuslav.
Stream naživo

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa