Skvelý úspech: Piata najlepšia ZOO sveta je u susedov

05.09.2018 |   |    | 

Pražskej zoo sa opäť podarilo uspieť v svetovej konkurencii. V rebríčku zoologických záhrad cestovateľského servera TripAdvisor sa umiestnila na piatom mieste, informoval server iDNES.cz.Rovnaké miesto patrilo pražskej zoo aj vo vlaňajšom rebríčku. Nezmenilo sa ani poradie na prvých dvoch miestach: na prvom skončila záhrada Loro Parque na španielskom ostrove Tenerife a na druhom zoo v kalifornskom San Diegu. Na treťom mieste figurovala záhrada v Singapure a na štvrtom ZooParc de Beauval vo francúzskom Saint-Aignan. Rebríček vychádza z recenzií užívateľov cestovateľského servera TripAdvisor. Do desiatky najlepších sa spomedzi európskych zoo dostali ešte britská Chester Zoo, Tiergarten vo viedenskom Schönbrunne a Bioparc v španielskej Valencii. Poradie dopĺňajú dve americké záhrady: St. Louis Zoo a Henry Doorly Zoo v Nebraske.

Pražská zoo sa v rebríčku TripAdvisor pravidelne umiestňuje už niekoľko rokov. Najväčší úspech dosiahla v roku 2015, keď sa umiestnila na štvrtej priečke; odvtedy bola dvakrát piata. "Neveril som, že si v tejto ohromnej konkurencii môžeme udržať skvelé pozície z minulých rokov, ale stalo sa!" komentoval najnovší úspech na Twitteri riaditeľ zoo v českej metropole Miroslav Bobek.

Vlani navštívilo pražskú zoo viac ako 1,44 milióna ľudí, čo bolo druhé najväčšie číslo v jej histórii. V priebehu roka 2017 sa tam narodilo 1262 mláďat 219 druhov zvierat.

 

Zdielať článok na Facebooku


Foto: TASR/AP
Zdroj: TASR

Hodnotenie článku:
0.0/5 (0 hlasov)


Utorok, 30. máj. 2023. Meniny má Ferdinand.
Stream naživo

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa