Tip na víkend: Vychutnajte si čaro letnej Trnavy

14.07.2017 |   |    | 

Trnava a jej okolie sú plné skrytých pokladov. Ak hľadáte miesto, kde stráviť príjemný víkend s rodinou alebo zábavné chvíle s priateľmi, neváhajte a navštívte slovenský Malý Rím. Mesto a jeho pamiatky jednoznačne majú čo ponúknuť. V zozname toho najlepšieho, čo Trnava ponúka, si každý nájde to svoje. 

Dokonalý výhľad z Mestskej veže

Ak chcete mať počas vašej návštevy celé mesto ako na dlani, neváhajte a vystúpte do výšin jednej z najtypickejších pamiatok Trnavy. Renesančná Mestská veža meria 57 metrov, pričom jej vyhliadková ochodza sa nachádza vo výške 29 metrov. Celé mesto vám predstaví z pohľadu, aký sa naskytne len málokomu.

 

Čaro kostolov

Mnohí Slováci ani len netušia, koľko histórie, krásy a pamiatok sa v Trnave skrýva. Jednou z najzaujímavejších devíz mesta sú kostoly postavené v rôznych architektonických štýloch. Práve vďaka rôznym obdobiam, v ktorých vznikali, z každého chrámu dýcha na návštevníkov osobité čaro. Počas návštevy mesta preto určite nevynechajte Baziliku svätého Mikuláša, Katedrálu svätého Jána Krstiteľa, Kostol svätého Jakuba, Kostol svätej Heleny či Evanjelický kostol. Výnimočným zážitkom môže byť aj návšteva dvoch trnavských synagóg. Jedna, nazývaná aj "Malá synagóga", vás ohromí zachovaným interiérom a vôňou lahodnej kávy, druhá, Status quo ante, je centrom súčasného umenia.

 

Romantická prechádzka v Parčíku Bela IV.

Desaťročia neprístupný parčík, ktorý nesie meno kráľa Bela IV., otvorili pre širokú verejnosť iba nedávno. Spustnutý priestor vyplnila svieža zelená tráva, kvety a stromy. Mesto do rekonštrukcie investovalo viac ako 250-tisíc eur. Slúži hlavne na oddych, ale konať sa tu budú aj komornejšie kultúrne podujatia pod holým nebom.

 

#Trnava

Trnavskú pešiu zónu už minulý rok zdobil obrovský nápis, ktorý pripomínal všetkým návštevníkom tohto čarovného mesta, kde zažili tie najkrajšie chvíle. Deväťmetrový nápis #TRNAVA opäť pomaľovali mladí lokálni umelci, a to priamo na ulici. Vďaka symbolu hashtag, ktorý sa používa predovšetkým na sociálnych sieťach, sa mesto spája s celým svetom. Netradičný umelecký kúsok sa tak stal nevyhnutnou zastávkou pre všetkých turistov v rámci návštevy významných trnavských pamiatok.

 

Okrem vymenovaných aktivít však v rámci kultúrneho leta Trnava ponúkne aj množstvo zaujímavých koncertov či divadelných predstavení. Zabavia sa nielen rodiny s deťmi či seniori, ale aj všetci mladí milovníci dobrej hudby túžiaci po nezabudnuteľných zážitkoch.

 

Otváracie hodiny:

Bazilika svätého Mikuláša

po-pia: 10.00 – 12.00 h., 14.00 – 16.00 h.

so: zatvorené

ne: 14.00 – 17.00 h.

 

Kostol svätého Jakuba, Kostol svätej Heleny, Evanjelický kostol

od 1. 6.  2017 do 30. 9. 2017 so-ne: 14.00 – 17.00 h.

 

Katedrála svätého Jána Krstiteľa

po-pia: 10.00 – 12.00 h., 14.00 – 17.00 h.

so: 11.00 – 16.00 h.

ne: zatvorené

 

Mestská veža

Každodenne od 10.00 do 18.00 h.

 

 

Zdielať článok na Facebooku

Zdroj: ako

Hodnotenie článku:
5.0/5 (1 hlasov)

Utorok, 29. september. 2020. Meniny má Michal, Michaela.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa