Nedeľa31. máj 2026, meniny má Petrana, Petronela, Nela, zajtra Žaneta

EUROTIP Mimoriadne vlaky na Donauinselfest

Donauinselfest 06
Donauinselfest 06

SLOVENSKO - Železničná spoločnosť v spolupráci s rakúskymi železnicami ÖBB vypraví cez víkend 23. a 24. júna 2007 v nočných hodinách na trase Wien Meidling – Marchegg – Bratislava hlavná stanica a späť 6 mimoriadnych vlakov.

Dôvodom mimoriadneho posilnenia osobnej železničnej dopravy je predpokladaný zvýšený počet cestujúcich na hudobný festival Donauinselfest 2007 vo Viedni. 

Wien Meidling – Bratislava hlavná stanica

  • Vlak 19256 Wien Meidling (odchod 1.17 h) – Marchegg (2.16 h) – Bratislava hlavná stanica (2.38 h)
  • Vlak 19258 Wien Meidling (odchod 2.17 h) – Marchegg (3.16 h) – Bratislava hlavná stanica (3.38 h)
  • Vlak 19260 Wien Meidling (odchod 3.17 h) – Marchegg (4.16 h) – Bratislava hlavná stanica (4.34 h)

Bratislava hlavná stanica –Wien Meidling 

  • Vlak 19257 Bratislava hlavná stanica (odchod 1.50 h) – Marchegg (2.14 h) – Wien Meidling (príchod 3.09 h)
  • Vlak 19259 Bratislava hlavná stanica (odchod 2.50 h) – Marchegg (3.14 h) – Wien Meidling (príchod 4.09 h)
  • Vlak 19261 Bratislava hlavná stanica (odchod 3.50 h) – Marchegg (4.14 h) – Wien Meidling (príchod 5.09 h)

Tieto vlaky pôjdu v sobotu 23. a v nedeľu 24. júna 2007 a budú v nich platiť  klasické cestovné doklady ako v pravidelných vlakových spojoch.

Donauinselfest - najväčší európsky open-air festival

Najväčší festival pod holým nebom v Európe uskutoční sa od piatku do nedele vo Viedni. Už 22. ročník Donauinselfestu ponúkne 600 hodín zábavy: hudby, divadelných a kabaretných predstavení.

Na podujatí sa počas troch dní predstaví okolo 1500 interpretov na 22 pódiách na 6,5 km dlhej festivalovej ploche. Program festivalu pod holým nebom zahŕňa rock-pop, alternatívu, šlágre, muzikály, klasiku, kabaret, športové aktivity, ohňostroj, ale aj detský program, a to všetko zdarma pre domácich i cudzincov.

Donauinselfest láme každý rok rekordy v návštevnosti, vlani sa na viedenský ostrov prišlo zabaviť okolo 2,5 milióna návštevníkov. Medzi headlinerov patrí tento rok Jimmy Cliff, Hans Theessnik a Georg Danzer. Zaznie aj pestrý mix hip-hopu, alternatívy a modern-popu, predstaví sa aj tzv. austrorock, ale aj hudba z kabaretov. Pódium world music uvíta napr. Fatima Spar, Mnozil Brass či Boban Markovič Orkestar. Na festivale nájdu záujemcovia country stage i ostrovček ľudských práv.

Bohatý program je pripravený i pre deti a mládež na detskom ostrovčeku šoupódium s hudbou, hrami, klaunami, zábavným čítaním a ďalšími atrakciami. Tých najmenších očakáva gašparkové divadielko, detský ateliér, modelovanie balónov či pečenie pečiva. Pre aktívnych návštevníkov je v ponuke aj plážový futbal a volejbal, basketbal a iné športy.

Na Donauinselfest sa dá dostať najlepšie mestskou hromadnou dopravou metrom U1 (stanica Donauinsel) a U6 (stanica Neue Donau alebo Handelskai), ktoré sa nachádzajú v bezprostrednej blízkosti festivalového areálu. Vstup na festival je voľný.


Zdroj/autor: Donauinselfest, tasr, drom


 

Viac o téme: FestivalVlakRakúskoEurotip
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Zaujímavosti a atrakcie

Pamiatky


Lifestyle

Varenie a recepty

ZO ŽIVOTA

MAMA A DIEŤA

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu