Nedeľa31. máj 2026, meniny má Petrana, Petronela, Nela, zajtra Žaneta

DOMA Otvorili nové informačné stredisko

Prvé informačné stredisko ochrany prírody v Slovenskom raji otvorili 7. augusta 2008 na Podlesku pri vstupe do najnavštevovanejšej rokliny Suchá Belá. Zobraziť galériu (2)
Prvé informačné stredisko ochrany prírody v Slovenskom raji otvorili 7. augusta 2008 na Podlesku pri vstupe do najnavštevovanejšej rokliny Suchá Belá.

SLOVENSKO - Prvé informačné stredisko ochrany prírody v Slovenskom raji otvorili včera na Podlesku pri vstupe do najnavštevovanejšej rokliny Suchá Belá.

Turistom ponúka informácie o národnom parku, faune a flóre, schodnosti trás v jednotlivých roklinách, ale aj možnosť bezplatne sa pripojiť na internet. Súčasťou interiéru je malá expozícia prírody Slovenského raja.

Riaditeľ Správy Národného parku (NP) Slovenský raj Bedřich Hájek počas otvorenia poznamenal, že kým Vysokým Tatrám dominujú výšky, Slovenskému raju naopak hĺbky, teda rokliny.
"Stredisko je súčasťou informačného systému národného parku pre návštevníkov. Máme šesť náučných chodníkov a 12 náučných lokalít. Vlani bol otvorený náučný chodník Prielom Hornádu. Jedna z náučných lokalít je napríklad aj na Spišskom hrade a je venovaná sysľom. Systém poskytuje návštevníkom informácie o prírodných hodnotách, ich ochrane, ale aj o tom, ako sa majú správať v národnom parku."

V novootvorenom informačnom stredisku nájdu návštevníci aj praktické rady o dĺžke a náročnosti turistických trás, ale aj možnostiach ubytovania či stravovania v okolí. Otvorené  bude v letnej sezóne (jún až september) každý deň okrem pondelka od 7,30 do 15.30 hod.

 

Zdroj/autor: slovenskyraj,tasr,drom

Viac o téme: SlovenskoSlovenský rajInformačné stredisko
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Zaujímavosti a atrakcie

Pamiatky


Lifestyle

Varenie a recepty

ZO ŽIVOTA

MAMA A DIEŤA

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu