U susedov - kam na výlet

Na skok od Slovenska: Spoznajte krásy Východnej Moravy vlakom

14.09.2021 |

Každý, kto má rád pobyt na čerstvom vzduchu a krajinu s ďalekými výhľadmi, v ktorej sa striedajú lesy s lúkami a pastvinami, by mal zamieriť do juhovýchodného cípu Zlínskeho kraja. Prelínajú sa tu územia hneď štyroch chránených krajinných oblastí – CHKO Bílé Karpaty, CHKO Biele Karpaty, CHKO Kysuce a CHKO Beskydy, ktoré môžete preskúmať aj vlakom.

Viac článkov
Na skok od Slovenska:

Na skok od Slovenska: Spoznajte krásy Východnej Moravy vlakom

14.09.2021 | 

Každý, kto má rád pobyt na čerstvom vzduchu a krajinu s ďalekými výhľadmi, v ktorej sa striedajú lesy s lúkami a pastvinami, by mal zamieriť do juhovýchodného cípu Zlínskeho kraja. Prelínajú sa tu územia hneď štyroch chránených krajinných oblastí – CHKO Bílé Karpaty, CHKO Biele Karpaty, CHKO Kysuce a CHKO Beskydy, ktoré môžete preskúmať aj vlakom.

V Děteniciach vás zavedú

Stroj času existuje: V Děteniciach vás zavedú priamo do stredoveku

31.08.2021 | 

„Středověk neskončil, středověk trvá. ...“ Nie, nepozývame vás na koncert legendárnej kapely Lucie, ktorá takto spieva v jednom zo svojich hitov. Pozvanie prijmite do Královohradeckého kraja, do obce Detěnice. Tu stredovek skutočne trvá a dávne roky sú realitou aj v 21. storočí.

Zámok Laxenburg je poľahky

Pred bránami Viedne: Svetoznáme kúpele, tragédiou opradený zámok aj tisícročný kláštor

29.08.2021 | 

Bezprostredne pred bránami Viedne sa tiahne zelený pás dolnorakúskeho regiónu Viedenský les (Wienerwald), ktorý Viedenčania nazývajú aj „zelenými pľúcami“ Viedne. Viedenský les ponúka okrem prírodných krás aj historické skvosty, kultúrne vyžitie, relax v termálnej liečivej vode či výborné vína. Je to ideálne miesto na strávenie predĺženého víkendu len pár kilometrov od Bratislavy.

Kláštor Heiligenkreuz

Rakúsky Heiligenkreuz patrí k najstarším kláštorom na svete: Dnes v ňom môžete rozjímať aj vy

22.08.2021 | 

Rakúsko je krajinou mnohých pokladov. Patrí k nim aj najstarší cisterciátsky kláštor na svete, ktorý existuje na tomto mieste od roku 1133 nepretržite až dodnes. V súčasnosti láka nielen milovníkov histórie, ale aj laikov, ktorí si tu môžu počas pobytu s mníchmi vyčisť hlavu a nabrať novú energiu.

Györ

Maďarský Györ - skvelý tip na celodenný výlet

27.03.2021 | 

Od vypuknutia koronakrízy je ťažké plánovať vopred výlety do cudziny. Ešte aj tento rok bude zrejme najlepšie rozhodovať sa spontánne, podľa toho, aká je v ktorej krajine aktuálna situácia. Výborným tipom na celodenný výlet je aj maďarské mesto Györ.

Budínsky hrad

Naplánujte si výlet do Budapešti: Na týchto 7 top pamiatok neminiete ani cent

17.03.2021 | 

Radi by ste sa vybrali na výlet do Maďarska, ale potrebujete si ho naplánovať s úsporným rozpočtom? Dáme vám niekoľko tipov na zaujímavosti v Budapešti, na ktoré neminiete ani cent. Spoznajte ich hlavné mesto bezplatne a ušetrite si radšej peniaze na maďarské gastronomické potešenie, pretože v domácej kuchyni nájdete lahôdok neúrekom.

Kasprov vrch

Jeseň praje výletom: 6 tipov na najzaujímavejšie túry v Poľsku

06.09.2021 | 

Slovensko je známe výbornými podmienkami pre turistiku. V ničom však nezaostáva ani susedné Poľsko. Okrem ich strany Tatier ponúkajú aj iné zaujímavé možnosti na spoznávanie tejto nádhernej prírody. Po navštívení nezabudnuteľných poľských miest s pútavou históriou si teda zabaľte do batožiny aj trekingové topánky a vyberte si niektorú zo zaujímavých trás.

Gdyňa

More v poľskom prevedení: Zaleťte si na dovolenku do Gdyne

01.06.2021 | 

Slovákov to väčšinou ťahá na dovolenku k moru do južnej časti Európy. No svoje čaro má aj oddych na severe, kde nájdete krásne mieste v Nemecku, Dánsku, Švédsku, ale aj Poľsku. Pri vychytenom Gdaňsku, kam sa pohodlne dostanete letecky, sa nachádza nádherné mesto Gdyňa, ktoré má okrem oddychu na pobreží v zálohe aj niekoľko zaujímavých tipov na miestne atrakcie.

Petřínska rozhľadňa v Prahe oslavuje 130 rokov od otvorenia

Petřínska rozhľadňa
21.08.2021

Petřínska rozhľadňa v Prahe, ktorú chcel dať Hitler počas nemeckej okupácie zbúrať, v piatok oslavovala – táto "pražská Eiffelovka" práve pred 130 rokmi privítala prvých návštevníkov. Informoval o tom portál Českého rozhlasu, iROZHLAS.cz. viac »

Najkrajšie ferraty v Rakúsku – výlet, na ktorý len tak nezabudnete

Via ferrata, Gauablick
16.08.2021

Ferrata je cesta, ktorá vedie náročným horským terénom. Potrebujete byť pri nej istení, aby ste nespadli a neublížili si. Prechádza napríklad visutými mostami alebo po železných stúpačkách. Vďaka isteniu lanom dokážete prejsť aj ťažké terény, ktoré sú určené primárne pre horolezcov. Rakúsko je známe vysokým počtom takýchto atrakcií, ktoré vám odhalia to najkrajšie z ich prírody. viac »

Na Hradčany, a predsa nie na hrad: Pražská Bílkova vila je hotovým umeleckým dielom

Bílkova vila v Prahe
14.08.2021

Umenie zvyčajne obdivujeme v galériách. Praha však ponúka aj jedno v tomto smere úplne autentické miesto. Postaviť si ho dal sám umelec, a tak tu dnes okrem jeho tvorby či vlastného ateliéru môžete obdivovať takzvané „Gesamtkunstwerk“ - komplexné umelecké dielo v podobe Bílkovej vily na Hradčanoch. viac »

Záhrady a parky českých zámkov - potešenie pre všetky zmysly

Průhonický park s puncom
11.08.2021

Čo by ste povedali na romantickú prechádzku v zámockom parku u našich susedov? Preneste sa na tieto krásne miesta vďaka našim tipom. viac »

Láska, sex a smrť: Zámok Mayerling bol svedkom tragédie, ktorá zmenila chod dejín

Baronesa Mary Vetserová
10.08.2021

Dedinka Mayerling asi 40 kilometrov od Viedne sa spája s azda najtragickejším príbehom v cisárskej habsburskej rodine. Na jeho konci bola násilná smrť následníka trónu a jeho mladučkej milenky. Čo však bolo na jeho začiatku, to sa snaží odhaliť aj výstava v zámočku, kde ku krvavej udalosti došlo. viac »


Sobota, 18. september. 2021. Meniny má Eugénia.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa