U susedov - kam na výlet

To najlepšie z Maďarska: Týchto 5 kostolov očarí každého bez výnimky

24.09.2022 |

Počas výletov v Maďarsku sa vďaka bohatej histórii krajiny môžete tešiť na viacero zaujímavých pamiatok. Medzi nimi vynikajú kostoly, ktoré patria k tým najkrajším v Európe. Väčšina z nich sa môže pochváliť bohatým zdobením a zaujímavou architektúrou. Uvidíte ich nielen v Budapešti, ale aj mimo hlavného mesta.

Viac článkov
Rozprávkový zámok a hrad

Filmové južné Čechy: Poďte s nami na miesta, kde vznikli poklady našej kinematografie

18.09.2022 | 

Južné Čechy sú veľmi fotogenický kraj a dobre to vedia aj filmári, ktorí tu radi a často nakrúcajú. Veľkej obľube sa tešia najmä hrady a zámky, na ktorých vzniklo viacero ikonických filmov a rozprávok.

Divoká Šárka – vzácna

Divoká Šárka – vzácna oáza pokoja v ruchu stovežatej Prahy

07.09.2022 | 

Že ste už Karlovým mostom prechádzali viackrát, na Hradčanoch ste sa už samozrejme tiež zastavali a zašli ste aj mimo centra, na zámok Troja, no a stále vás to do tej Prahy láka? Alebo ste v stovežatej prvýkrát, no máte ruch oddýchnuť si od ruchu veľkomesta v lone prírody? Ponúkame vám tip na miesto, aké by ste v blízkosti metropoly rozhodne nečakali!

Ovocné stromy ako svedkovia

Prastaré observatórium, kamene plné sily i chodník druidov: 6 mystických miest v Dolnom Rakúsku

23.09.2022 | 

Dolné Rakúsko láka turistov na mnohé zaujímavosti, okrem malebných mestečiek či skvelého vína môžete napríklad objavovať aj prastaré miesta s úžasnou energiou, neobyčajné nálezy a mystické skalné útvary opradené tajomstvom uprostred prírody.

Návrat po cykloceste Chardonnay

Rakúsky Weinviertel - raj cyklistov a vinárov

10.09.2022 | 

Dolné Rakúsko je známe svojou sieťou kvalitných a zaujímavých cyklotrás. Jednou z oblastí, kde môžete niektoré z nich vyskúšať, je aj vinársky región Weinviertel, ktorý cyklistom ponúka vyše 1600 kilometrov cyklotrás. Hlavne na severe môžete cyklistiku spojiť aj s návštevou viacerých atrakcií. Tunajšie trasy vedú naprieč vinohradmi, cez vínne uličky, ale aj okolo hradov a zámkov. My sme niektoré z nich vyskúšali a východiskovým bodom nám bolo malebné vinárske mestečko Retz.

To najlepšie z Maďarska:

To najlepšie z Maďarska: Týchto 5 kostolov očarí každého bez výnimky

24.09.2022 | 

Počas výletov v Maďarsku sa vďaka bohatej histórii krajiny môžete tešiť na viacero zaujímavých pamiatok. Medzi nimi vynikajú kostoly, ktoré patria k tým najkrajším v Európe. Väčšina z nich sa môže pochváliť bohatým zdobením a zaujímavou architektúrou. Uvidíte ich nielen v Budapešti, ale aj mimo hlavného mesta.

Kecskemét - mesto marhúľ

Kecskemét - mesto marhúľ a skvelej barack pálenky

18.08.2022 | 

Keď sa vyberiete na výlet do Budapešti autom, naplánujte si aj nejaké výlety v okolí. Mesto Kecskemét sa nachádza približne hodinu jazdy z centra maďarskej metropoly. Táto oblasť bola osídlená už pred 5000 rokmi. Vždy sa tam darilo poľnohospodárom, ktorí sa zaslúžili o rozvoj celého regiónu.

Gdyňa

Aktívna dovolenka v Poľsku je skvelý nápad: Naplánujte si turistiku, bicykle aj šport na vode

28.08.2022 | 

Poľsko je pre nás výhodné na dovolenku hneď z viacerých dôvodov. Máme to doslova na skok, takže si tam môžeme naplánovať dlhší pobyt, ale aj krátke jednodňové výlety. Okrem toho majú poriadne rozmanitú ponuku zábavných, historických a prírodných atrakcií a k tomu pripočítajte ešte ich typickú pohostinnosť, dobré jedlo a skvelú zábavu. Inšpirujte sa tiež našimi tipmi, ktoré vám pomôžu vymyslieť si dovolenku plnú aktivít v obklopení krásnej poľskej prírody.

Vroclavský palác slúžil kráľovi.

Vroclavský palác slúžil kráľovi. Dnes v ňom sídli rozsiahle múzeum

25.08.2022 | 

Zo Žiliny sa dostanete autom do Vroclavy za štyri hodiny a z Popradu za päť. Ak teda máte chuť na víkendový výlet, toto poľské mesto je naň ako stvorené. Jedným z hlavných lákadiel je Kráľovský palác, ktorý v minulosti slúžil pruskému panovníkovi. Dnes v ňom okrem nádhernej architektúry uvidíte aj zaujímavé výstavy tunajšieho múzea.

Aktívna dovolenka v Poľsku je skvelý nápad: Naplánujte si turistiku, bicykle aj šport na vode

Gdyňa
28.08.2022

Poľsko je pre nás výhodné na dovolenku hneď z viacerých dôvodov. Máme to doslova na skok, takže si tam môžeme naplánovať dlhší pobyt, ale aj krátke jednodňové výlety. Okrem toho majú poriadne rozmanitú ponuku zábavných, historických a prírodných atrakcií a k tomu pripočítajte ešte ich typickú pohostinnosť, dobré jedlo a skvelú zábavu. Inšpirujte sa tiež našimi tipmi, ktoré vám pomôžu vymyslieť si dovolenku plnú aktivít v obklopení krásnej poľskej prírody. viac »

Vroclavský palác slúžil kráľovi. Dnes v ňom sídli rozsiahle múzeum

Vroclavský palác slúžil kráľovi.
25.08.2022

Zo Žiliny sa dostanete autom do Vroclavy za štyri hodiny a z Popradu za päť. Ak teda máte chuť na víkendový výlet, toto poľské mesto je naň ako stvorené. Jedným z hlavných lákadiel je Kráľovský palác, ktorý v minulosti slúžil pruskému panovníkovi. Dnes v ňom okrem nádhernej architektúry uvidíte aj zaujímavé výstavy tunajšieho múzea. viac »

Národný park Krkonoše - nádherná tundra v srdci Európy

Národný park Krkonoše -
20.08.2022

Že si neviete predstaviť výlet do nehostinnej tundry a navyše v strede Európy? Poďte zistiť, že práve tu si dosýta vychutnáte prechádzky chránenou prírodou, spoznáte čo–to z histórie, dobre si zabicyklujete a keď budete mať šťastie, možno stretnete aj ochrancu tejto krajinnej oblasti, bájneho Krakonoša. Národný park Krkonoše je viac ako len najvyšší vrch Českej republiky – Sněžka. viac »

Kecskemét - mesto marhúľ a skvelej barack pálenky

Kecskemét - mesto marhúľ
18.08.2022

Keď sa vyberiete na výlet do Budapešti autom, naplánujte si aj nejaké výlety v okolí. Mesto Kecskemét sa nachádza približne hodinu jazdy z centra maďarskej metropoly. Táto oblasť bola osídlená už pred 5000 rokmi. Vždy sa tam darilo poľnohospodárom, ktorí sa zaslúžili o rozvoj celého regiónu. viac »

Reblauský expres - jeden z najpopulárnejších turistických vlakov v Rakúsku

Reblauský expres
08.08.2022

Premýšľate, kam sa najbližšie vybrať na výlet a kde by ste zažili niečo netradičné? Vyskúšajte jazdu na jednom z najpopulárnejších turistických vlakov v Rakúsku - Reblauským expresom (Reblaus Express). Tento nostalgický zážitkový vlak premáva na severe Dolného Rakúska, pri hraniciach s Českou republikou medzi mestečkami Retz a Drosendorf. Jazdou po tejto jedinečnej trati môžete spoznať najkrajšie miesta tamojšieho regiónu. viac »


Pondelok, 3. október. 2022. Meniny má Stela.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa