U susedov - kam na výlet

Galéria oceľových figurín - svetový unikát v centre Prahy

18.09.2021 |

Galéria Oceľových Figurín (GSF) je svetovým unikátom vďaka sochám v životnej veľkosti, ktoré sú vyrobené z recyklovaného šrotu. Nápad na tento projekt vznikol v Poľsku na šrotovisku “Skup Złomu przy Czołgu” v Pruszkowe neďaleko Varšavy. Dnes môžete galériu navštíviť aj v Prahe.

Viac článkov
Galerie ocelových figurín

Galéria oceľových figurín - svetový unikát v centre Prahy

18.09.2021 | 

Galéria Oceľových Figurín (GSF) je svetovým unikátom vďaka sochám v životnej veľkosti, ktoré sú vyrobené z recyklovaného šrotu. Nápad na tento projekt vznikol v Poľsku na šrotovisku “Skup Złomu przy Czołgu” v Pruszkowe neďaleko Varšavy. Dnes môžete galériu navštíviť aj v Prahe.

Na skok od Slovenska:

Na skok od Slovenska: Spoznajte krásy Východnej Moravy vlakom

14.09.2021 | 

Každý, kto má rád pobyt na čerstvom vzduchu a krajinu s ďalekými výhľadmi, v ktorej sa striedajú lesy s lúkami a pastvinami, by mal zamieriť do juhovýchodného cípu Zlínskeho kraja. Prelínajú sa tu územia hneď štyroch chránených krajinných oblastí – CHKO Bílé Karpaty, CHKO Biele Karpaty, CHKO Kysuce a CHKO Beskydy, ktoré môžete preskúmať aj vlakom.

Zámok Laxenburg je poľahky

Pred bránami Viedne: Svetoznáme kúpele, tragédiou opradený zámok aj tisícročný kláštor

29.08.2021 | 

Bezprostredne pred bránami Viedne sa tiahne zelený pás dolnorakúskeho regiónu Viedenský les (Wienerwald), ktorý Viedenčania nazývajú aj „zelenými pľúcami“ Viedne. Viedenský les ponúka okrem prírodných krás aj historické skvosty, kultúrne vyžitie, relax v termálnej liečivej vode či výborné vína. Je to ideálne miesto na strávenie predĺženého víkendu len pár kilometrov od Bratislavy.

Kláštor Heiligenkreuz

Rakúsky Heiligenkreuz patrí k najstarším kláštorom na svete: Dnes v ňom môžete rozjímať aj vy

22.08.2021 | 

Rakúsko je krajinou mnohých pokladov. Patrí k nim aj najstarší cisterciátsky kláštor na svete, ktorý existuje na tomto mieste od roku 1133 nepretržite až dodnes. V súčasnosti láka nielen milovníkov histórie, ale aj laikov, ktorí si tu môžu počas pobytu s mníchmi vyčisť hlavu a nabrať novú energiu.

Györ

Maďarský Györ - skvelý tip na celodenný výlet

27.03.2021 | 

Od vypuknutia koronakrízy je ťažké plánovať vopred výlety do cudziny. Ešte aj tento rok bude zrejme najlepšie rozhodovať sa spontánne, podľa toho, aká je v ktorej krajine aktuálna situácia. Výborným tipom na celodenný výlet je aj maďarské mesto Györ.

Budínsky hrad

Naplánujte si výlet do Budapešti: Na týchto 7 top pamiatok neminiete ani cent

17.03.2021 | 

Radi by ste sa vybrali na výlet do Maďarska, ale potrebujete si ho naplánovať s úsporným rozpočtom? Dáme vám niekoľko tipov na zaujímavosti v Budapešti, na ktoré neminiete ani cent. Spoznajte ich hlavné mesto bezplatne a ušetrite si radšej peniaze na maďarské gastronomické potešenie, pretože v domácej kuchyni nájdete lahôdok neúrekom.

Kasprov vrch

Jeseň praje výletom: 6 tipov na najzaujímavejšie túry v Poľsku

06.09.2021 | 

Slovensko je známe výbornými podmienkami pre turistiku. V ničom však nezaostáva ani susedné Poľsko. Okrem ich strany Tatier ponúkajú aj iné zaujímavé možnosti na spoznávanie tejto nádhernej prírody. Po navštívení nezabudnuteľných poľských miest s pútavou históriou si teda zabaľte do batožiny aj trekingové topánky a vyberte si niektorú zo zaujímavých trás.

Gdyňa

More v poľskom prevedení: Zaleťte si na dovolenku do Gdyne

01.06.2021 | 

Slovákov to väčšinou ťahá na dovolenku k moru do južnej časti Európy. No svoje čaro má aj oddych na severe, kde nájdete krásne mieste v Nemecku, Dánsku, Švédsku, ale aj Poľsku. Pri vychytenom Gdaňsku, kam sa pohodlne dostanete letecky, sa nachádza nádherné mesto Gdyňa, ktoré má okrem oddychu na pobreží v zálohe aj niekoľko zaujímavých tipov na miestne atrakcie.

Nóbl poštári, labyrintárium a bociany s makom: Zvláštne indície vedú na zámok Loučeň

Loučeň
15.07.2021

Viete, že za históriou poštových služieb nemusíte do poštového múzea? Že zábavnú skrývačku môžete vyskúšať aj v labyrantáriu? No a že za exotickým gastrozážitkom nemusíte do ďalekých krajín? Stačí vám poznať jediný názov - Loučeň. viac »

Prírodné kúpaliská v Rakúsku: Osvieženie s výhľadom

Gosauseen
14.07.2021

Kto chce plávať vo vode v kvalite pitnej vody a pozerať pritom na krásnu prírodu či hory, nájde v Rakúsku množstvo idylických miest na kúpanie. viac »

Kunětická hora - Rumburakov hrad, ktorý dobyl Fantomas

Miestni hrad nazývajú familiárne
12.07.2021

Miesta, spojené s kultovými filmami či seriálmi, sa čoskoro po uvedení do kín stanú vyhľadávaným cieľom turistov, ktorí chcú na vlastné oči vidieť lokácie, kde sa vyskytovali ich filmoví hrdinovia. Výnimkou nie je ani Rumburakov hrad. viac »

Česká republika z vodnej hladiny: Najzaujímavejšie plavby po riekach a priehradách

Děčín
09.07.2021

Hoci v Českej republike nenájdete more, aj tak môžete na niekoľkých miestach nastúpiť na loď a užiť si príjemné chvíle s nezabudnuteľným výhľadom z vodnej hladiny. K dispozícii sú vám rieky Vltava, Labe, Dyje alebo Morava a niekoľko rozsiahlych nádrží. Máme pre vás tipy na pravidelnú i nepravidelnú lodnú dopravu, okružné plavby, výlety a iné lodné dobrodružstvá. Vyberte sa na výlet parníkom, okúste romantiku večernej plavby alebo si prezrite mestá či okolitú krajinu z paluby výletnej lode. viac »

Do Českej Kanady vstúpte pompézne: Jej renesančnou bránou sú Slavonice

Slavonice
06.07.2021

Za krásou renesancie nemusíte iba do Talianska, za bájnym hrdinom len do Sherwoodskeho lesa Robina Hooda, no a k našej krásnej modranskej či pozdišovskej keramike môžete pridať vlastný kúsok z Maříža. Juhočeské Slavonice navyše ponúkajú tajomstvá stredovekého podzemného systému a v okolí súkromné múzeum s originálnou expozíciou viac »


Nedeľa, 19. september. 2021. Meniny má Konštantín.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa