U susedov - kam na výlet

Najväčší rodinný zábavný park v našich končinách: Fantastické zážitky len kúsok za hranicami

14.08.2018 |

Familypark pri Neziderskom jazere je najväčším zábavným parkom v Rakúsku, preto ste o ňom už zrejme niekedy počuli. Minimálne tí z vás, ktorí majú deti. Reklamy sú lákavé a z fotografií sa na vás usmievajú šťastné rodiny, užívajúce si skvelú zábavu. Aká je ale realita? To sme sa rozhodli preskúmať priamo v Burgenlande.

Viac článkov
Pálava – domov Věstonickej

Pálava – domov Věstonickej Venuše, hradu Děvečky a skvelého vína

03.08.2018 | 

Existujú miesta, ktoré vás uchvátia na prvý pohľad. Zamilujete si ich a radi sa tam vraciate zas a znova. U našich západných susedov je jedným z takých miest Chránená krajinná oblasť Pálava. Nachádza sa na južnej Morave medzi obcami Dolní Věstonice a Pavlov a z Bratislavy je vzdialená čosi vyše 100 kilometrov.

Kráľovské mesto Znojmo dnes

Južná Morava má nové aktivity pre záujemcov o prírodu a históriu

03.08.2018 | 

V prihraničnom Juhomoravskom kraji pribudli nové turistické možnosti pre záujemcov o prírodné lokality a históriu.

Familypark Neusiedlersee, Rakúsko

Najväčší rodinný zábavný park v našich končinách: Fantastické zážitky len kúsok za hranicami

14.08.2018 | 

Familypark pri Neziderskom jazere je najväčším zábavným parkom v Rakúsku, preto ste o ňom už zrejme niekedy počuli. Minimálne tí z vás, ktorí majú deti. Reklamy sú lákavé a z fotografií sa na vás usmievajú šťastné rodiny, užívajúce si skvelú zábavu. Aká je ale realita? To sme sa rozhodli preskúmať priamo v Burgenlande.

Cyklistika v Rakúsku

Cyklistika osviežená romantickou prírodou

10.08.2018 | 

Môže byť cyklovýlet romantický? Samozrejme. Stačí len zvoliť trasu, ktorej nenáročný charakter dovoľuje užívať si jazdu v prostredí s podmanivou krásou krištáľovo čistej rieky.

Debrecín, Maďarsko

Debrecín – mesto, kde sa písali dejiny Uhorska

17.05.2018 | 

Druhé najväčšie mesto Maďarska ponúka svojim návštevníkom nádhernú prírodnú scenériu a zaujímavú históriu popretkávanú významnými dejinnými udalosťami.

Budapešť, Maďarsko

Jedno z najkrajších miest Európy máme na skok: Spoznajte maďarskú Budapešť

23.02.2018 | 

K naším južným susedom väčšinou prechovávame zmiešané pocity. Hlavné mesto Maďarska však patrí k najkrajším historickým mestám, a to nielen v Európe. Preto by ste mali Budapešť rozhodne niekedy navštíviť, jej krásy vás zaručene nesklamú.

Stará synagóga, Krakov

Krakov a Osvienčim – nemí svedkovia minulých hrôz

23.07.2018 | 

Kráľovské mesto Krakov je situované iba pár kilometrov od severných hraníc Slovenska. Popretkávané architektonickými skvostami a históriou ponúka hmatateľné stopy po druhej svetovej vojne, ale aj komunistickej ére. Jeho historické centrum mesta je zapísané na zozname UNESCO.

Poľsko s deťmi: 7

Poľsko s deťmi: 7 tipov na skvelý rodinný výlet

09.07.2018 | 

Letná dovolenka s deťmi ubehne veľmi rýchlo. Potom vám ešte do konca prázdnin zostáva veľa voľného času, ktorý môžete vyplniť krátkymi víkendovými výletmi. V Poľsku nájdete mnoho zaujímavých múzeí a atrakcií, ktoré výborne zabavia najmenších, ale aj dospelých návštevníkov.

Nádherný Český Krumlov a okolie: Jedeň deň vám nepostačí

Český Krumlov, Česká republika
22.06.2018

Navštívte jeden z najkrajších zámkov Českej republiky, vyberte sa po stopách benediktínskeho rádu cisterciánov a zavítajte aj do dedinky, ktorá je zapísaná v zozname UNESCO. To všetko ponúka preslávený Český Krumlov a jeho okolie. viac »

Tip na netradičný výlet: Česká obec Dobrošov je rajom pre chlapcov a chlapov

Dobrošov, Česká republika
15.06.2018

Neďaleko východočeského mesta Náchod v obci Dobrošov si môžete vychutnať krásu romantického výhľadu z výšin, ale tiež pocítiť, čo znamená ukrývať sa v podzemí. Na svoje si prídu najmä chlapci a chlapi. viac »

Nádherný hrad Karlštejn - klenotnica českých kráľovských pokladov

Karlštejn, Česká republika
11.06.2018

Karlštejn leží na mohutnej vápencovej skale na ľavom brehu rieky Berounky v Českej republike. Je dobre ukrytý medzi kopcami a návštevníkom sa pred zrakmi zjaví nečakane. Výstavba Karlštejnu sa začala pred 670 rokmi 10. júna 1348, keď bol položený jeho základný kameň. viac »

Rozprávkové domčeky v náručí rybníkov: Navštívte Telč a neoľutujete

Telč, Česká republika
05.06.2018

Zamierte na Ter(L)č a cieľov bude hneď niekoľko. Či priamo pamiatka UNESCO alebo raj vláčikov, vždy trafíte do čierneho. viac »

Zážitok na celý život: 10 netradičných hotelov kúsok za hranicami

Neobvyklé ubytovanie v Dolnom
01.06.2018

Dovolenka by mala byť predovšetkým o oddychu a nových zážitkoch. Pokiaľ vás už nebaví spať v bežnej posteli a chcete vyskúšať trochu exotiky v blízkosti svojho bydliska, mali by ste zavítať do Dolného Rakúska. Nájdete tam totiž rôzne neobvyklé možnosti ubytovania od noci strávenej v sude na víno cez spánok v korunách stromov a lôžko na samote v horách či v historickej izbe starého kláštora. viac »


Streda, 15. august. 2018. Meniny má Marcela.