U susedov - kam na výlet

Za krásami podhoria: V meste Rtyně v Podkrkonoší stojí najcennejšia zvonica v Čechách

24.09.2021 |

Chcete výhľad na Krkonoše, ktorý nikde inde nenájdete? Lákajú vás architektonické naj? V tom prípade zamierte do mesta Rtyně v Podkrkonoší, kde vás osloví pohľad nahor, ale tunajšia expozícia vám priblíži aj útroby dávnych miestnych baní.

Viac článkov
Rtyně

Za krásami podhoria: V meste Rtyně v Podkrkonoší stojí najcennejšia zvonica v Čechách

24.09.2021 | 

Chcete výhľad na Krkonoše, ktorý nikde inde nenájdete? Lákajú vás architektonické naj? V tom prípade zamierte do mesta Rtyně v Podkrkonoší, kde vás osloví pohľad nahor, ale tunajšia expozícia vám priblíži aj útroby dávnych miestnych baní.

Galerie ocelových figurín

Galéria oceľových figurín - svetový unikát v centre Prahy

18.09.2021 | 

Galéria Oceľových Figurín (GSF) je svetovým unikátom vďaka sochám v životnej veľkosti, ktoré sú vyrobené z recyklovaného šrotu. Nápad na tento projekt vznikol v Poľsku na šrotovisku “Skup Złomu przy Czołgu” v Pruszkowe neďaleko Varšavy. Dnes môžete galériu navštíviť aj v Prahe.

Zámok Laxenburg je poľahky

Pred bránami Viedne: Svetoznáme kúpele, tragédiou opradený zámok aj tisícročný kláštor

29.08.2021 | 

Bezprostredne pred bránami Viedne sa tiahne zelený pás dolnorakúskeho regiónu Viedenský les (Wienerwald), ktorý Viedenčania nazývajú aj „zelenými pľúcami“ Viedne. Viedenský les ponúka okrem prírodných krás aj historické skvosty, kultúrne vyžitie, relax v termálnej liečivej vode či výborné vína. Je to ideálne miesto na strávenie predĺženého víkendu len pár kilometrov od Bratislavy.

Kláštor Heiligenkreuz

Rakúsky Heiligenkreuz patrí k najstarším kláštorom na svete: Dnes v ňom môžete rozjímať aj vy

22.08.2021 | 

Rakúsko je krajinou mnohých pokladov. Patrí k nim aj najstarší cisterciátsky kláštor na svete, ktorý existuje na tomto mieste od roku 1133 nepretržite až dodnes. V súčasnosti láka nielen milovníkov histórie, ale aj laikov, ktorí si tu môžu počas pobytu s mníchmi vyčisť hlavu a nabrať novú energiu.

Györ

Maďarský Györ - skvelý tip na celodenný výlet

27.03.2021 | 

Od vypuknutia koronakrízy je ťažké plánovať vopred výlety do cudziny. Ešte aj tento rok bude zrejme najlepšie rozhodovať sa spontánne, podľa toho, aká je v ktorej krajine aktuálna situácia. Výborným tipom na celodenný výlet je aj maďarské mesto Györ.

Budínsky hrad

Naplánujte si výlet do Budapešti: Na týchto 7 top pamiatok neminiete ani cent

17.03.2021 | 

Radi by ste sa vybrali na výlet do Maďarska, ale potrebujete si ho naplánovať s úsporným rozpočtom? Dáme vám niekoľko tipov na zaujímavosti v Budapešti, na ktoré neminiete ani cent. Spoznajte ich hlavné mesto bezplatne a ušetrite si radšej peniaze na maďarské gastronomické potešenie, pretože v domácej kuchyni nájdete lahôdok neúrekom.

Kasprov vrch

Jeseň praje výletom: 6 tipov na najzaujímavejšie túry v Poľsku

06.09.2021 | 

Slovensko je známe výbornými podmienkami pre turistiku. V ničom však nezaostáva ani susedné Poľsko. Okrem ich strany Tatier ponúkajú aj iné zaujímavé možnosti na spoznávanie tejto nádhernej prírody. Po navštívení nezabudnuteľných poľských miest s pútavou históriou si teda zabaľte do batožiny aj trekingové topánky a vyberte si niektorú zo zaujímavých trás.

Gdyňa

More v poľskom prevedení: Zaleťte si na dovolenku do Gdyne

01.06.2021 | 

Slovákov to väčšinou ťahá na dovolenku k moru do južnej časti Európy. No svoje čaro má aj oddych na severe, kde nájdete krásne mieste v Nemecku, Dánsku, Švédsku, ale aj Poľsku. Pri vychytenom Gdaňsku, kam sa pohodlne dostanete letecky, sa nachádza nádherné mesto Gdyňa, ktoré má okrem oddychu na pobreží v zálohe aj niekoľko zaujímavých tipov na miestne atrakcie.

Do Českej Kanady vstúpte pompézne: Jej renesančnou bránou sú Slavonice

Slavonice
06.07.2021

Za krásou renesancie nemusíte iba do Talianska, za bájnym hrdinom len do Sherwoodskeho lesa Robina Hooda, no a k našej krásnej modranskej či pozdišovskej keramike môžete pridať vlastný kúsok z Maříža. Juhočeské Slavonice navyše ponúkajú tajomstvá stredovekého podzemného systému a v okolí súkromné múzeum s originálnou expozíciou viac »

Unikáty Českej republiky: 5 najzaujímavejších vojenských pevností

Tvrdza Stachelberg – obor
02.07.2021

Nahliadnite spolu s nami do tajuplných podzemných priestorov pevností. Bude to zážitok nielen pre malých návštevníkov, ale aj ich rodičov. viac »

Českým historickým mestom roka je Havlíčkův Brod, porazil aj centrum Prahy

Havlíčkův Brod
24.06.2021

Českým historickým mestom roku 2020 sa v utorok stal Havlíčkův Brod. Cenu za najlepšiu starostlivosť o pamiatky a odmenu milión korún (39.000 eur) na ďalšiu ochranu kultúrneho dedičstva si prevzal jeho viceprimátor Libor Honzárek, informuje webový portál denníka Mladá fronta DNES. viac »

Maltézski rytieri, vlastné pivo aj slávne bábky: Strakonice nie sú len ich dudák

Strakonice
21.06.2021

Juhočeské Strakonice sú síce najčastejšie spájané s legendárnym strakonickým dudákom, ale ponúkajú toho oveľa viac. Mesto patrilo k historicky významným sídlam maltézskych rytierov a jeho druhým menom by mohlo byť aj Česká zbrojovka. No a bez problémov by sme ho tiež mohli spojiť s ikonickými postavičkami českého bábkarstva. viac »

Príroda bola ku Korutánsku veľmi štedrá: Užite si dovolenku na slnečnej strane Álp

Weissensee
13.06.2021

Korutánsko je spolková krajina s najväčším vodným bohatstvom v Rakúsku – na jeho území sa nachádza 200 jazier, 8000 kilometrov riek, 60 liečivých prameňov a 43 ľadovcov. Okrem toho sú tu hory, siahajúce od majestátnych trojtisícoviek až po oblé kopce pohoria Nockberge. Z ich vrcholkov sa pohľad zatúla ponad krajinu, ktorú charakterizuje kultúrna rozmanitosť alpsko-jadranskej oblasti, mierne a slnečné podnebie na južnej strane Álp a ľudia, ktorí vítajú hostí s radosťou, otvorenosťou a veľkou dávkou chuti do života. viac »


Pondelok, 27. september. 2021. Meniny má Cyprián.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa