U susedov - kam na výlet

Galéria oceľových figurín - svetový unikát v centre Prahy

18.09.2021 |

Galéria Oceľových Figurín (GSF) je svetovým unikátom vďaka sochám v životnej veľkosti, ktoré sú vyrobené z recyklovaného šrotu. Nápad na tento projekt vznikol v Poľsku na šrotovisku “Skup Złomu przy Czołgu” v Pruszkowe neďaleko Varšavy. Dnes môžete galériu navštíviť aj v Prahe.

Viac článkov
Galerie ocelových figurín

Galéria oceľových figurín - svetový unikát v centre Prahy

18.09.2021 | 

Galéria Oceľových Figurín (GSF) je svetovým unikátom vďaka sochám v životnej veľkosti, ktoré sú vyrobené z recyklovaného šrotu. Nápad na tento projekt vznikol v Poľsku na šrotovisku “Skup Złomu przy Czołgu” v Pruszkowe neďaleko Varšavy. Dnes môžete galériu navštíviť aj v Prahe.

Na skok od Slovenska:

Na skok od Slovenska: Spoznajte krásy Východnej Moravy vlakom

14.09.2021 | 

Každý, kto má rád pobyt na čerstvom vzduchu a krajinu s ďalekými výhľadmi, v ktorej sa striedajú lesy s lúkami a pastvinami, by mal zamieriť do juhovýchodného cípu Zlínskeho kraja. Prelínajú sa tu územia hneď štyroch chránených krajinných oblastí – CHKO Bílé Karpaty, CHKO Biele Karpaty, CHKO Kysuce a CHKO Beskydy, ktoré môžete preskúmať aj vlakom.

Zámok Laxenburg je poľahky

Pred bránami Viedne: Svetoznáme kúpele, tragédiou opradený zámok aj tisícročný kláštor

29.08.2021 | 

Bezprostredne pred bránami Viedne sa tiahne zelený pás dolnorakúskeho regiónu Viedenský les (Wienerwald), ktorý Viedenčania nazývajú aj „zelenými pľúcami“ Viedne. Viedenský les ponúka okrem prírodných krás aj historické skvosty, kultúrne vyžitie, relax v termálnej liečivej vode či výborné vína. Je to ideálne miesto na strávenie predĺženého víkendu len pár kilometrov od Bratislavy.

Kláštor Heiligenkreuz

Rakúsky Heiligenkreuz patrí k najstarším kláštorom na svete: Dnes v ňom môžete rozjímať aj vy

22.08.2021 | 

Rakúsko je krajinou mnohých pokladov. Patrí k nim aj najstarší cisterciátsky kláštor na svete, ktorý existuje na tomto mieste od roku 1133 nepretržite až dodnes. V súčasnosti láka nielen milovníkov histórie, ale aj laikov, ktorí si tu môžu počas pobytu s mníchmi vyčisť hlavu a nabrať novú energiu.

Györ

Maďarský Györ - skvelý tip na celodenný výlet

27.03.2021 | 

Od vypuknutia koronakrízy je ťažké plánovať vopred výlety do cudziny. Ešte aj tento rok bude zrejme najlepšie rozhodovať sa spontánne, podľa toho, aká je v ktorej krajine aktuálna situácia. Výborným tipom na celodenný výlet je aj maďarské mesto Györ.

Budínsky hrad

Naplánujte si výlet do Budapešti: Na týchto 7 top pamiatok neminiete ani cent

17.03.2021 | 

Radi by ste sa vybrali na výlet do Maďarska, ale potrebujete si ho naplánovať s úsporným rozpočtom? Dáme vám niekoľko tipov na zaujímavosti v Budapešti, na ktoré neminiete ani cent. Spoznajte ich hlavné mesto bezplatne a ušetrite si radšej peniaze na maďarské gastronomické potešenie, pretože v domácej kuchyni nájdete lahôdok neúrekom.

Kasprov vrch

Jeseň praje výletom: 6 tipov na najzaujímavejšie túry v Poľsku

06.09.2021 | 

Slovensko je známe výbornými podmienkami pre turistiku. V ničom však nezaostáva ani susedné Poľsko. Okrem ich strany Tatier ponúkajú aj iné zaujímavé možnosti na spoznávanie tejto nádhernej prírody. Po navštívení nezabudnuteľných poľských miest s pútavou históriou si teda zabaľte do batožiny aj trekingové topánky a vyberte si niektorú zo zaujímavých trás.

Gdyňa

More v poľskom prevedení: Zaleťte si na dovolenku do Gdyne

01.06.2021 | 

Slovákov to väčšinou ťahá na dovolenku k moru do južnej časti Európy. No svoje čaro má aj oddych na severe, kde nájdete krásne mieste v Nemecku, Dánsku, Švédsku, ale aj Poľsku. Pri vychytenom Gdaňsku, kam sa pohodlne dostanete letecky, sa nachádza nádherné mesto Gdyňa, ktoré má okrem oddychu na pobreží v zálohe aj niekoľko zaujímavých tipov na miestne atrakcie.

Láska, sex a smrť: Zámok Mayerling bol svedkom tragédie, ktorá zmenila chod dejín

Baronesa Mary Vetserová
10.08.2021

Dedinka Mayerling asi 40 kilometrov od Viedne sa spája s azda najtragickejším príbehom v cisárskej habsburskej rodine. Na jeho konci bola násilná smrť následníka trónu a jeho mladučkej milenky. Čo však bolo na jeho začiatku, to sa snaží odhaliť aj výstava v zámočku, kde ku krvavej udalosti došlo. viac »

Na vlastnej koži: Pardubický kraj preslávili najmä kone, ponúka aj niekoľko unikátov

Zámok Slatiňany
08.08.2021

Ak milujete kone, určite zavítajte do Pardubického kraja vo východných Čechách. Na tieto ušľachtilé zvieratá tam narazíte na každom kroku. V Pardubiciach na slávnom závodisku, v Kladruboch nad Labem a v Slatiňanoch v jedinečných žrebčínoch a taktiež na množstve konských rančov a fariem, kde si môžete vyskúšať vychádzku na koni, prípadne aj starostlivosť o ne. Tento kraj však ponúka aj ďalšie pozoruhodné pamiatky, ktoré stoja za návštevu. viac »

Tip na víkendový výlet: Navštívte Krems an der Donau

Krems an der Donau
30.07.2021

Najlepšie výlety sú tie spontánne. A na takéto rýchle nápady vám padne vhod niekoľko tipov z okolitých krajín. Skvelou voľbou je v tomto prípade Rakúsko, ktoré vám ponúka zmes zaujímavej kultúry, pútavej histórie a nádhernej prírody. Na dnešnej zastávke vás zavedieme do mestečka Krems an der Donau, ktoré sídli v údolí Wachau. viac »

Vyhnite sa davom turistov: 10 neobjavených hradov a zámkov v Českej republike

Zámok Lysice
26.07.2021

Ak chcete mať pri cestovaní trochu viac súkromia a nejazdiť tam, kam chodia všetci, určite vás zaujme desať turisticky neobjavených hradov a zámkov Českej republiky. Niektoré sú krásne, iné nedostavané už niekoľko sto rokov a ďalšie zase unikátne svojou polohou. Nechajte sa inšpirovať doteraz neobjavenými miestami a vyberte sa za poznaním naprieč Českou republikou. viac »

Dolné Rakúsko - dokonalé miesto pre rodinnú dovolenku

Lunzer See
25.07.2021

Prázdniny sú v plnom prúde a kam inam vyraziť s deťmi, ak nie do krásnej prírody alebo za hravým poznávaním histórie a zábavnými zážitkami. V Dolnom Rakúsku si na svoje prídu malí i veľkí. Zažite prázdniny na farmárskom dvore, prechádzku s lamami, zaplávajte si v termálnom prírodnom kúpalisku, pozrite si zápas gladiátorov alebo prežite noc na zámku, kde svoje medové týždne strávili Sissi a František Jozef. viac »


Utorok, 21. september. 2021. Meniny má Matúš.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa