U susedov - kam na výlet

Najväčší rodinný zábavný park v našich končinách: Fantastické zážitky len kúsok za hranicami

14.08.2018 |

Familypark pri Neziderskom jazere je najväčším zábavným parkom v Rakúsku, preto ste o ňom už zrejme niekedy počuli. Minimálne tí z vás, ktorí majú deti. Reklamy sú lákavé a z fotografií sa na vás usmievajú šťastné rodiny, užívajúce si skvelú zábavu. Aká je ale realita? To sme sa rozhodli preskúmať priamo v Burgenlande.

Viac článkov
Pálava – domov Věstonickej

Pálava – domov Věstonickej Venuše, hradu Děvečky a skvelého vína

03.08.2018 | 

Existujú miesta, ktoré vás uchvátia na prvý pohľad. Zamilujete si ich a radi sa tam vraciate zas a znova. U našich západných susedov je jedným z takých miest Chránená krajinná oblasť Pálava. Nachádza sa na južnej Morave medzi obcami Dolní Věstonice a Pavlov a z Bratislavy je vzdialená čosi vyše 100 kilometrov.

Kráľovské mesto Znojmo dnes

Južná Morava má nové aktivity pre záujemcov o prírodu a históriu

03.08.2018 | 

V prihraničnom Juhomoravskom kraji pribudli nové turistické možnosti pre záujemcov o prírodné lokality a históriu.

Familypark Neusiedlersee, Rakúsko

Najväčší rodinný zábavný park v našich končinách: Fantastické zážitky len kúsok za hranicami

14.08.2018 | 

Familypark pri Neziderskom jazere je najväčším zábavným parkom v Rakúsku, preto ste o ňom už zrejme niekedy počuli. Minimálne tí z vás, ktorí majú deti. Reklamy sú lákavé a z fotografií sa na vás usmievajú šťastné rodiny, užívajúce si skvelú zábavu. Aká je ale realita? To sme sa rozhodli preskúmať priamo v Burgenlande.

Cyklistika v Rakúsku

Cyklistika osviežená romantickou prírodou

10.08.2018 | 

Môže byť cyklovýlet romantický? Samozrejme. Stačí len zvoliť trasu, ktorej nenáročný charakter dovoľuje užívať si jazdu v prostredí s podmanivou krásou krištáľovo čistej rieky.

Debrecín, Maďarsko

Debrecín – mesto, kde sa písali dejiny Uhorska

17.05.2018 | 

Druhé najväčšie mesto Maďarska ponúka svojim návštevníkom nádhernú prírodnú scenériu a zaujímavú históriu popretkávanú významnými dejinnými udalosťami.

Budapešť, Maďarsko

Jedno z najkrajších miest Európy máme na skok: Spoznajte maďarskú Budapešť

23.02.2018 | 

K naším južným susedom väčšinou prechovávame zmiešané pocity. Hlavné mesto Maďarska však patrí k najkrajším historickým mestám, a to nielen v Európe. Preto by ste mali Budapešť rozhodne niekedy navštíviť, jej krásy vás zaručene nesklamú.

Stará synagóga, Krakov

Krakov a Osvienčim – nemí svedkovia minulých hrôz

23.07.2018 | 

Kráľovské mesto Krakov je situované iba pár kilometrov od severných hraníc Slovenska. Popretkávané architektonickými skvostami a históriou ponúka hmatateľné stopy po druhej svetovej vojne, ale aj komunistickej ére. Jeho historické centrum mesta je zapísané na zozname UNESCO.

Poľsko s deťmi: 7

Poľsko s deťmi: 7 tipov na skvelý rodinný výlet

09.07.2018 | 

Letná dovolenka s deťmi ubehne veľmi rýchlo. Potom vám ešte do konca prázdnin zostáva veľa voľného času, ktorý môžete vyplniť krátkymi víkendovými výletmi. V Poľsku nájdete mnoho zaujímavých múzeí a atrakcií, ktoré výborne zabavia najmenších, ale aj dospelých návštevníkov.

Poľsko s deťmi: 7 tipov na skvelý rodinný výlet

Poľsko s deťmi: 7
09.07.2018

Letná dovolenka s deťmi ubehne veľmi rýchlo. Potom vám ešte do konca prázdnin zostáva veľa voľného času, ktorý môžete vyplniť krátkymi víkendovými výletmi. V Poľsku nájdete mnoho zaujímavých múzeí a atrakcií, ktoré výborne zabavia najmenších, ale aj dospelých návštevníkov. viac »

Turistická trasa KAT Walk - dokonale zorganizovaný pochod nedotknutou alpskou prírodou

KAT Walk – diaľkový
08.07.2018

Vyrazte, aby ste objavili niečo nové. Nielen okolitú krajinu, ale aj tunajších ľudí. A možno dokonca trochu aj samého seba. Je tu Kitzbüheler Alpen Trail, skrátene KAT Walk – diaľkový turistický pochod krížom cez Kitzbühelské Alpy s nádhernými výhľadmi. viac »

Návšteva Kyjeva: Porovnali sme dve alternatívy leteckej dopravy

Kyjev, Ukrajina
07.07.2018

Ryanair začne čoskoro lietať z Bratislavy do Kyjeva. Je to skvelá správa, pretože na trase, ktorej kedysi vládli Austrian Airlines a pýtali si z Viedne 500 € za letenku, pribudne ďalší konkurent. Ak budete plánovať svoju cestu do hlavného mesta Ukrajiny, určite si všimnete, že WizzAir letí na iné letisko ako Ryanair. Ktorú alternatívu si pri ceste do Kyjeva vybrať? viac »

Mestečko vína a umelcov: Juhomoravský Mikulov je ideálny (aj) na víkend

Mikulov, Česká republika
06.07.2018

Predĺžený víkend si doslova pýta takzvanú zmenu vzduchu. Ak sa chcete nadýchať vône viniča (aj v jeho tekutej podobe), oddýchnuť si pri prechádzke zámockým areálom či absolvovať výlet do tajomnej židovskej histórie, nech sa páči. Vo štvrtok večer stačí zbaliť malú tašku a v piatok si už vychutnávate juhomoravský Mikulov. viac »

Marhuľovým údolím Wachau

Údolie Wachau, Rakúsko
29.06.2018

Zažite atmosféru opátstva, ktoré inšpirovalo k napísaniu svetoznámeho románu, mesta, kde vznikla kremžská horčica, hradu, v ktorom väznili Richarda I. Levie srdce, a ochutnajte marhuľové špeciality. viac »


Streda, 15. august. 2018. Meniny má Marcela.