Španielsko

ŠPANIELSKO - Významné stredisko turistického ruchu na západe Stredozemného mora je jedným z Baleárskych ostrovov, patrí k nemu aj ostrov Formentera. Spolu tieto dva ostrovy nesú názov po španielsky Islas Pitiusas, čo v preklade znamená Borovicové ostrovy. Nečudo, borovíc je tu naozaj dosť a Ibiza má z Baleárskych ostrovov najväčší podiel lesov. viac »
06.08.2013
ŠPANIELSKO - Najväčší z Baleárskych ostrovov priťahuje svojou rozmanitosťou, ktorá je vyhľadávaná nielen v lete. Hory na severe, roviny na juhu, piesočné pláže, ale i útesy, z ktorých možno bezpečne skákať do mora, k tomu jedlá stredomorskej kuchyne za dostupné ceny. Počas sezóny navštívi Malorku asi 8 miliónov turistov z celého sveta. viac »
29.07.2013
ŠPANIELSKO - V pobrežnej časti severovýchodného Španielska si môžete vybrať medzi dovolenkou v luxusnom rezorte alebo tradičnejším relaxom v rybárskej dedinke. Tieto a mnohé ďalšie možnosti vám ponúka južanský temperament Costa Brava. viac »
08.07.2013
ŠPANIELSKO - Aj vy v kútiku duše privolávate leto? Možno ešte netušíte, kam sa vybrať na tohtoročnú dovolenku, ale inšpirovať sa môžete už teraz. Čo by ste povedali na horúce Španielsko? Jeho temperament je ako stvorený pre aktívny odpočinok… viac »
03.04.2013
ŠPANIELSKO - Z tieňa svojich veľkých sestier, Barcelony a Madridu, predstavujeme tretie najväčšie mesto Španielska, ktoré vám jednoznačne má čo ponúknuť. Pôsobivý koktejl architektúry a umenia, živé ulice, nočný život a krásne mestské pláže. Naviac, príjemná atmosféra a pomerne málo turistov. Stále odolávate? viac »
11.02.2013
ŠPANIELSKO - Luxusná pevnosť arabskej a neskôr aj španielskej šľachty. Alhambra je stredoveký komplex na juhu Španielska, ktorý láka svojou krásou kráľovského dvora.Táto pevnosť sa nachádza na kopci al-Sabika v meste Granada v španielskej Andalúzii. Názov pochádza z arabčiny a doslovne znamená Červený hrad. viac »
20.01.2013
ŠPANIELSKO- Park Güell sa nachádza na kopci nad Barcelonou v Španielsku. Je to verejný park, ktorý ss zaraďuje medzi tie najkrajšie a najzaujímavejšie na celom svete. Vytvorený bol katalánskym umelcom Antóniom Gaudím. viac »
02.05.2012
ŠPANIELSKO- Súčasť zlatého trojuholníka umenia v Madride. Galéria Thyssen- Bornemizsa, po španielsky Museo Thyssen- Bornemizsa, sa nachádza neďaleko známej obrazárne Prado v Madride. Vystavuje to, čo sa do známejších dvoch galérií Prado a Reina Sofia nezmestilo. viac »
02.05.2012
ŠPANIELSKO- Hlavné námestie v Madride, po španielsky La Plaza Mayor, sa nachádza v centre tohto hlavného mesta Španielska. Je obľúbeným miestom na stretnutia a prechádzky popod arkády, ktoré podopierajú domy. viac »
01.05.2012
ŠPANIELSKO- Centrum umenia 20. storočia. viac »
01.05.2012
<< Predchádzajúci 1 2 Nasledujúci >>
Nedeľa, 20. jún. 2021. Meniny má Valéria.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa