Taliansko

TALIANSKO - Bazilika sv. Mikuláša, po taliansky Basilica di San Nicola, sa nachádza v juhotalianskom mestečku Bari. Je miestom, kde sú ukryté ukradnuté pozostatky svätého Mikuláša z Myry. Sarkofág, v ktorom sa telo nachádza, je dodnes plný myrhy. viac »
06.12.2013
TALIANSKO - Hoci je Sardínia druhým najväčším talianskym ostrovom, paradoxne patrí k tým najmenej osídleným. A to je práve jeden z dôvodov, ktorý ju medzi turistami robí takou príťažlivou. Samozrejme, sú tu aj iné dôvody. Spomeňme napríklad nádherné pláže, čarovné historické mestá a mestečká, fascinujúce historické pamiatky a tak ďalej. viac »
07.09.2013
TALIANSKO - Ostrov Sicília v Stredozemnom mori už tradične vnímame ako miesto, kde sa zrodila legendárna mafiánska organizácia Cosa Nostra. Gangsterské filmy, ako napríklad Krstný otec, ju preslávili po celom svete. Sicília je však omnoho viac ako len to - je to totiž krásny ostrov ponúkajúci nielen úžasný oddych a relax na pláži, ale aj dych vyrážajúce exkurzie do histórie. viac »
30.08.2013
TALIANSKO - Baroko zhmotnené na Sicílii. Mestá Scicli a Modica sa nachádzajú na ostrove Sicília v Taliansku. Obe patria pod správu krajského mesta Ragusa. Tunajšie budovy boli postavené prevažne v 17. storočí vo veľmi špecifickom barokovom štýle. Mestečká sú plné posmievajúcich sa a nahnevaných tvárí, cherubínov a celkovo umelecky hodnotných prvkov. Dôležitým bodom pre obe mestá bolo zemetrasenie v roku 1693, ktoré ich poškodilo a tak museli byť prestavané. viac »
27.06.2013
TALIANSKO - Útočisko spisovateľov aj cisárov. Ostrov Capri sa nachádza v Tyrrhenskom mori (súčasť Stredozemného mora) neďaleko Neapolu a Pompejí. Tento taliansky ostrov je obľúbeným rezortom už od obdobia vlády Rimanov, ktorí si tu stavali vily a chodievali sem oddychovať. viac »
23.06.2013
TALIANSKO - Najznámejšia fontána na svete sídli na priečelí paláca a priťahuje tisíce turistov. Každý sa pri nej rád zastaví a vhodí do nej mincu, len tak pre šťastie. viac »
09.06.2013
TALIANSKO - Už stáročia prichádzajú ľudia rôznych národností prehliadnuť si náboženské, ale aj umelecké bohatstvo Sixtínskej kaplnky. Je súčasťou Vatikánskych múzeí a palácov, domovom najznámejších renesančných fresiek talianskych umelcov ako je Michelangelo, Perugino alebo Botticeli a zdrojom mnohých teórií o ich skrytom posolstve. viac »
29.03.2013
TALIANSKO - Ponte Vecchio bol vždy miestom, kde sa točili veľké peniaze. Stredoveký most, ktorý aj dnes spája dva brehy. viac »
26.01.2013
TALIANSKO - Šikmá veža je symbolom toskánskeho mesta, ležiaceho na rieke Arno. Veža je súčasťou rozsiahleho stavebného komplexu z vrcholného obdobia stredoveku. viac »
16.01.2013
TALIANSKO - Na vrchole hradu stojí socha anjela, ktorý schováva svoj meč. Postaviť ju dal pápež Gregor Veľký, ktorý uvidel na vrchole budovy stáť anjela a predpovedal tým koniec morovej epidémie. viac »
05.01.2013
<< Predchádzajúci 1 2 3 4 Nasledujúci >>
Pondelok, 15. august. 2022. Meniny má Marcela.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa