New York

SPOJENÉ ŠTÁTY - Zelený fľak na mape New Yorku dnes predstavuje jedinečné miesto pre športové, ale aj umelecké aktivity. viac »
SPOJENÉ ŠTÁTY - Most Georga Washingtona bol po prvýkrát uvedený do prevádzky v roku 1931. Už nasledujúci rok využilo jeho služby viac ako 5,5 milióna automobilov, hoci bola v tom čase k dispozícii iba šesťprúdová vozovka. V roku 2003 celkový dopravný objem činil takmer 106 miliónov vozidiel. viac »
SPOJENÉ ŠTÁTY - Symbolom New Yorku je aj do neba týčiaci sa mrakodrap, ktorý v sebe spája klasické architektonické prvky s rafinovanosťou výrobcov áut. viac »
SPOJENÉ ŠTÁTY - Miesto pre nákupy, ale aj stretnutia s rodinou a priateľmi, to je Rockefellerovo centrum. Jedno z najznámejších obchodných, ale aj kultúrnych centier sa nachádza priamo v centre pulzujúceho mesta - New Yorku. viac »
SPOJENÉ ŠTÁTY - Divadelné dosky, ktoré znamenajú svet, predstavujú sen tisícok umelcov. Tí na tejto ulici bojujú, aby si v tvrdom svete šoubiznisu vydobyli svoje miesto. viac »
SPOJENÉ ŠTÁTY- Majú svoje obľúbené videohry, televíznych moderátorov, značky šiltoviek, tak prečo by nemohli mať aj najobľúbenejšiu budovu. viac »
SPOJENÉ ŠTÁTY- Jedna z turistických ikon mesta, ktoré nikdy nespí, bola prvým mostom, ktorý preklenul rieku East River a spojil tak Manhattan s Brooklynom. viac »
SPOJENÉ ŠTÁTY- Jeden z hlavných symbolov New Yorku a podľa časopisu Travel + Leisure aj najnavštevovanejšia turistická atrakcia sveta - Times Square ročne navštívi vyše 39 miliónov návštevníkov. viac »
SPOJENÉ ŠTÁTY- Medzi top atrakcie a tzv. povinné návštevy mesta New York patrí bezpochyby aj Socha slobody. Veľkolepý symbol Veľkého jablka, ako metropolu prezývajú, a celých Spojených štátov amerických. viac »
SPOJENÉ ŠTÁTY- Ostrov Manhattan je najhustejšie obývanou časťou New Yorku. Je preto aj symbolom rôznorodosti, príležitostí a nových začiatkov. viac »
Utorok, 11. august. 2020. Meniny má Zuzana.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa