Exotická dovolenka

Na vlastnej koži: Zanzibarská džungľa Jozani je jediné miesto, kde žijú opice guerézy červené

26.01.2023 |

Hoci väčšina turistov cestuje na Zanzibar najmä kvôli rajským plážam, vynechať by ste nemali ani zopár výletov. Napríklad do jediného národného parku na ostrove, kde uvidíte unikátne opice guerézy červené. Nikde inde na svete nežijú!

Viac článkov
Na vlastnej koži: Zanzibarská

Na vlastnej koži: Zanzibarská džungľa Jozani je jediné miesto, kde žijú opice guerézy červené

26.01.2023 | 

Hoci väčšina turistov cestuje na Zanzibar najmä kvôli rajským plážam, vynechať by ste nemali ani zopár výletov. Napríklad do jediného národného parku na ostrove, kde uvidíte unikátne opice guerézy červené. Nikde inde na svete nežijú!

FOTOREPORTÁŽ: Zanzibar vám vráti

FOTOREPORTÁŽ: Zanzibar vám vráti chuť do života

12.01.2023 | 

Zanzibar si väčšina Európanov spája s nádhernými plážami, koreninami a slávnym rodákom Freddiem Mercurym. Aký je však tento ostrov, kam sa až do konca apría dostanete priamym letom z Bratislavy i Košíc, v skutočnosti? Horúci, farebný, vášnivý a plný čistej radosti zo života.

7 vecí, ktoré by

Aljaška je splneným snom: Zima je však nekonečná a problémom je aj kriminalita

12.12.2022 | 

Aljaška je vysnívanou destináciou všetkých dobrodruhov. Nič na svete však nie je také zaliate slnkom, ako sa niekedy na prvý pohľad zdá. Platí to aj o živote na Aljaške, o ktorom sa dá povedať, že je do istej miery krásny, ale aj náročný a mnohokrát dokonca veľmi nebezpečný. Preto pre vás máme niekoľko rád, ktoré je potrebné mať na zreteli, kým sa do tohto krajinského raja nachádzajúceho sa na západnom pobreží Spojených štátov amerických vydáte.

Región Tolima je botanickou

Región Tolima je botanickou záhradou celej Kolumbie, milovníci prírody tam budú v raji

11.12.2022 | 

Kolumbia sa delí na 32 menších samosprávnych častí. Jedna z nich má názov Tolima a leží v krásnom prostredí pod končiarmi Ánd. V minulosti tam žili obyvatelia kmeňa Pijao, ktorí chránili toto územie pred nepriateľmi. Nachádzali sa tam totiž ložiská smaragdov, ktoré predstavovali významnú časť príjmov.

Váránasí preslávili rituály v

Váránasí preslávili rituály v rieke Ganga, mesto však zdobia aj vzácne stavby

17.01.2023 | 

Pre väčšinu cestovateľov sú síce atraktívnejšie skôr iné časti Indie, domáci však majú najradšej mesto Váránasí, ktorým preteká posvätná rieka Ganga. V nej sa s vidinou neba kúpu, vodu pijú a hádžu do nej aj ostatky svojich blízkych. Veľký význam však pre veriacich majú aj tunajšie chrámy.

Paríž Stredného východu: Libanonský

Paríž Stredného východu: Libanonský Bejrút láka starobylými pamiatkami i prírodnými unikátmi

15.01.2023 | 

Návštevníci Libanonu obvykle tvrdia, že najväčším prekvapením je hlavné mesto Bejrút. Má totiž kozmopolitný charakter a v mnohých ohľadoch pôsobí modernejšie a nadčasovejšie ako niektoré európske metropoly. Nie nadarmo ho prezývajú Parížom Stredného východu!

Nechajte sa zlákať Karibikom:

Nechajte sa zlákať Karibikom: Okrem rajských pláží ponúka aj 5 prírodných unikátov

13.10.2022 | 

November je ideálnym obdobím na útek do horúceho tropického raja. K najkrajším destináciám patria karibské ostrovy, ktoré okrem nádherných pláží lákajú aj na unikátne zážitky pre milovníkov prírody. Tu je päť z nich.

Grenada – lahodne omamné

Grenada – lahodne omamné korenie Karibiku

30.09.2022 | 

Karibik už dávno nie je pre cestovateľov tak nedostupný, ako to bolo v minulosti. Lacné letenky teraz zoženiete do viacerých krajín a navyše sa môžete vybrať na výlet loďami na susedné ostrovy. Dnes vám predstavíme ďalšiu krásavicu Grenadu.

Dobrodružstvo na každom rohu:

Dobrodružstvo na každom rohu: Tretí najväčší piesočný ostrov preslávili delfíny aj cintorín lodí

18.01.2023 | 

Moreton Island je tretím najväčším piesočným ostrovom sveta. Okrem malej oblasti s pieskovcom a ryolitom ho celý tvorí výhradne piesok. Turistov však láka nielen svojimi plážami a prírodnými zaujímavosťami, obrovské poklady totiž ukrýva aj v blízkych vodách.

Opera v Sydney: Víťazný

Opera v Sydney: Víťazný návrh vytiahli z koša, autora nepozvali na otvorenie

24.04.2022 | 

Keď sa povie Sydney, okamžite sa väčšine ľudí vybaví miestny operný dom. Budova s ​​prekrásnou škrupinovou strechou sa ihneď po svojom dokončení bezmála pred 50 rokmi stala neodmysliteľným symbolom mesta. V prístave pritom takmer stála úplne inak vyzerajúca stavba. Vznik tej terajšej totiž sprevádzali nevídané peripetie...

Vyskúšali sme za vás: Na Zanzibare otvorili prvý top hotel, dovidíte z neho aj na ostrov B. Gatesa

Pláž hotela Emerald Zanzibar
22.12.2022

Najvyšším ocenením reštaurácií je zisk známej Michelinskej hviezdy, najkvalitnejšie ubytovacie zariadenia zas spoznáte podľa toho, že patria medzi tzv. Leading Hotels of the World. Dostať sa na tento zoznam nie je jednoduché, Slovensko sa napríklad nemôže pochváliť ani jediným zápisom. Za najnovším prírastkom sme cestovali až na ďaleký Zanzibar. viac »

Ruskí turisti si po sankciách našli nový exotický raj: Dovolenkujú vo Venezuele

Isla de Margarita vo
12.12.2022

Tisíce ruských turistov sa v snahe obísť medzinárodné cestovné reštrikcie a užiť si slnečnú dovolenku uchýlili na venezuelský ostrov Isla de Margarita, kde údajne našli priateľské prijatie. viac »

Aljaška je splneným snom: Zima je však nekonečná a problémom je aj kriminalita

7 vecí, ktoré by
12.12.2022

Aljaška je vysnívanou destináciou všetkých dobrodruhov. Nič na svete však nie je také zaliate slnkom, ako sa niekedy na prvý pohľad zdá. Platí to aj o živote na Aljaške, o ktorom sa dá povedať, že je do istej miery krásny, ale aj náročný a mnohokrát dokonca veľmi nebezpečný. Preto pre vás máme niekoľko rád, ktoré je potrebné mať na zreteli, kým sa do tohto krajinského raja nachádzajúceho sa na západnom pobreží Spojených štátov amerických vydáte. viac »

Timbuktu – mesto 333 svätých

Timbuktu – mesto 333
11.12.2022

Mali síce nepatrí medzi najnavštevovanejšie cestovateľské lokality, no napriek tomu tam nájdete mnoho zaujímavých miest, cenených najmä z historického hľadiska. K najväčším pokladom patrí Timbuktu, ktoré domáci zvyknú prezývať „mestom 333 svätých“, pretože je tam vraj pochovaných práve toľko predstaviteľov islamskej školy, ktorí boli neskôr vyhlásení za svätých. viac »

Región Tolima je botanickou záhradou celej Kolumbie, milovníci prírody tam budú v raji

Región Tolima je botanickou
11.12.2022

Kolumbia sa delí na 32 menších samosprávnych častí. Jedna z nich má názov Tolima a leží v krásnom prostredí pod končiarmi Ánd. V minulosti tam žili obyvatelia kmeňa Pijao, ktorí chránili toto územie pred nepriateľmi. Nachádzali sa tam totiž ložiská smaragdov, ktoré predstavovali významnú časť príjmov. viac »


Pondelok, 30. január. 2023. Meniny má Ema.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa