Exotická dovolenka

Kolumbijská Cartagena – jedno z najkrajších miest Južnej Ameriky

26.11.2021 |

Pri potulkách Južnou Amerikou sa dnes vyberieme do Cartagena. Kolumbijské mesto vzniklo v 16. storočí a pokladajú ho za jedno z najkrajších na tomto kontinente. Je domovom mnohých umelcov, má nádhernú pôvodnú architektúru a ešte k tomu je preslávené vďaka viacerým štýlovým reštauráciám. Čo poviete? Nie je to dostatok dôvodov na to, aby ste ho čo najskôr navštívili?

Viac článkov
Serengeti

Africká Tanzánia – spojenie divočiny s luxusnou dovolenkou

27.09.2021 | 

Viacero krajín v Afrike sa začína prispôsobovať turistom a popri divokej prírode a návšteve odľahlých oblastí ponúka aj kvalitné služby. Už nie je žiadnou výnimkou, ak uprostred opustených saván vyrastie menší rezort, vybudovaný s ohľadom na tunajšie tradície. Presne takúto kombináciu luxusu a nedotknutej prírody nájdete aj v Tanzánii.

Pláž na Mauríciu

Najkrajšie ostrovy Afriky: Aspoň jeden by mal navštíviť každý

09.09.2021 | 

Malé, takmer opustené, ale aj dobre známe turistické destinácie. Medzi africkými ostrovmi nájdete široký výber, ktorý zaujme aj náročných cestovateľov. Pustite sa do ich spoznávania a odhaľte ich skryté krásy. Mnohé z ostrovov sa úplne líšia od kontinentu, keďže ponúkajú pestrejšiu prírodu a k tomu ako bonus tie najkrajšie pláže.

Kolumbijská Cartagena – jedno

Kolumbijská Cartagena – jedno z najkrajších miest Južnej Ameriky

26.11.2021 | 

Pri potulkách Južnou Amerikou sa dnes vyberieme do Cartagena. Kolumbijské mesto vzniklo v 16. storočí a pokladajú ho za jedno z najkrajších na tomto kontinente. Je domovom mnohých umelcov, má nádhernú pôvodnú architektúru a ešte k tomu je preslávené vďaka viacerým štýlovým reštauráciám. Čo poviete? Nie je to dostatok dôvodov na to, aby ste ho čo najskôr navštívili?

Sopka Cotopaxi

Ekvádor – nádherná destinácia bez príkras

19.06.2021 | 

Dnešné potulky nás zavedú do Južnej Ameriky, kde popri iných slávnejších destináciách vyniká aj Ekvádor. Ten si vyberajú najmä dobrodruhovia a tí, ktorí chcú navštíviť turistické destinácie bez príkras a s pravou atmosférou, ktorá charakterizuje inú kultúru. Pozrite sa, aké jedinečné zaujímavosti tam uvidíte.

Chrám Prambanan, Jáva, Indonézia

Magický Prambanan vraj postavili za jedinú noc, tvoria ho stovky chrámov

03.11.2021 | 

Z Európy poznáme najmä honosné kostoly zasvätené katolíckej, pravoslávnej či evanjelickej viere. No vo zvyšku sveta často máme komplexy určené iným vieram tak obrovské, že tie naše im z ďaleka nemôžu konkurovať. Parambanan je najväčším hinduistickým komplexom v Indonézii. Skladá sa z niekoľkých chrámov, ktoré už tradične prekvapia svojou veľkolepou architektúrou.

Higashiyama Onsen

Fukušima pred rokmi vydesila svet: Tieto atrakcie opäť lákajú turistov

12.08.2021 | 

Od nešťastnej havárie v jadrovej elektrárni vo Fukušime ubehlo už desať rokov. Po zemetrasení a nasledujúcom tsunami sa poškodilo zariadenie a došlo k úniku rádioaktívneho materiálu. Celý svet vtedy s napätím sledoval, do akej miery je elektráreň zničená a či neohrozí aj iné najbližšie krajiny. Táto oblasť bola dlhé roky opustená, ale dnes je už opäť sprístupnená turistom.

Národný park Panenských ostrovov,

Panenské ostrovy – dovolenka ako v raji

01.10.2021 | 

Krajinu Panenské ostrovy tvorí niekoľko desiatok menších ostrovčekov. Časť z nich patrí pod britskú vládu a časť je priradená k americkému územiu. Príznačná pre obe je nádherná príroda, ktorá vás presunie rovno do raja.

Svätá Lucia

Svätá Lucia – miesto, kde umelci hľadajú inšpiráciu

18.08.2021 | 

Karibik nám okrem overených destinácií ponúka aj nádherné malé ostrovy, ktoré vás prilákajú svojou osobitou atmosférou. Takýmto tajným tromfom je aj Svätá Lucia, ktorej povrch vznikol čiastočne vulkanickým pôvodom. Vďaka tomu dokázal skĺbiť divočinu, pokoj a nedotknutú prírodu. Často sa o nej hovorí ako o raji pre umelcov. Tí tam totiž nájdu tiché miesto na premýšľanie, ale aj množstvo inšpirácií, ktoré potom ovplyvňujú ich ďalšiu tvorbu.

Dvanásť apoštolov

Ružové jazero aj kamenný les: Austrálska príroda ukrýva vzácne poklady

22.10.2021 | 

Pri návšteve Austrálie budete mať pocit, že ste sa ocitli v úplne inom svete. Tunajšia príroda je výnimočne nádherná a pripraviť sa treba aj na trochu divočiny. Nebuďte prekvapení, keď počas vašich potuliek stretnete aj zaujímavé exotické zvieratá.

Picton

Cestovatelia milujú Nový Zéland kvôli prírode: Prekvapia vás však aj najkrajšie mestečká

24.01.2021 | 

Cestovatelia milujú Nový Zéland kvôli nádhernej prírode. V krajine nájdete skutočne jedinečné miesta, na ktoré len tak ľahko nezabudnete. No popri nich môžete navštíviť aj viacero malých mestečiek, ktoré majú neopakovateľný šarm a prekvapia vás svojou pohostinnosťou, pestrými aktivitami či bohatou históriou.

Ekvádor – nádherná destinácia bez príkras

Sopka Cotopaxi
19.06.2021

Dnešné potulky nás zavedú do Južnej Ameriky, kde popri iných slávnejších destináciách vyniká aj Ekvádor. Ten si vyberajú najmä dobrodruhovia a tí, ktorí chcú navštíviť turistické destinácie bez príkras a s pravou atmosférou, ktorá charakterizuje inú kultúru. Pozrite sa, aké jedinečné zaujímavosti tam uvidíte. viac »

Archeologický komplex Bagan – najkrajšia historická časť Mjanmarska

Bagan
09.06.2021

Mjanmarsko predstavuje pre cestovateľov stále celkom nespoznanú krajinu. Okrem nádhernej prírody a exotickej kultúry ponúka tiež veľa historických zaujímavostí. Jednou z nich je archeologický komplex Bagan, ktorý pozostáva z množstva menších a väčších budhistických kláštorov a chrámov, ktoré predstavujú klenot nevyčísliteľnej hodnoty. viac »

Emirát Ras Al Khaimah investuje milióny do cestovného ruchu: Turistov láka na tieto projekty

Spojené arabské emiráty investujú
07.06.2021

Ras Al Khaimah (Rás al-Chajmá) patrí k menej známym členom Spojených arabských emirátov. Má bohatú námornú históriu, populáciu asi 263 tisíc obyvateľov a turistom rozhodne má čo ponúknuť. viac »

Kašgar – perla Hodvábnej cesty s najväčšou mešitou v Číne

Tashkurgan
30.05.2021

V Číne nájdete mnoho historických miest, ktoré majú lákavé pamiatky a zaujímavú architektúru. Jedným z nich je Kašgar, ktorý sa nachádza neďaleko hraníc s Kirgizskom. V minulosti sa preslávilo ako dôležitá zastávka na Hodvábnej ceste, dnes je známe vďaka pútavej histórii, túram v blízkom pohorí a najväčšej mešite v krajine. viac »

Bali splní váš sen o raji na Zemi: Toto sú jeho najzaujímavejšie miesta

Ubudu na Bali
28.05.2021

Bali sa stalo prvým z veľkých hitov exotického cestovania. Nadšenie turistov na chvíľku zabrzdilo veľké tsunami, ktoré zničilo aj časť obľúbených dovolenkových miest popri pobreží. No nakoniec to prinieslo i jednu výhodu. Keď sa tam po čase začali dovolenkári opäť vracať, chceli viac spoznávať vnútrozemie, kde objavili nové veľmi atraktívne miesta. viac »


Sobota, 27. november. 2021. Meniny má Milan.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa