Exotická dovolenka

Na vlastnej koži: Zanzibarská džungľa Jozani je jediné miesto, kde žijú opice guerézy červené

26.01.2023 |

Hoci väčšina turistov cestuje na Zanzibar najmä kvôli rajským plážam, vynechať by ste nemali ani zopár výletov. Napríklad do jediného národného parku na ostrove, kde uvidíte unikátne opice guerézy červené. Nikde inde na svete nežijú!

Viac článkov
Na vlastnej koži: Zanzibarská

Na vlastnej koži: Zanzibarská džungľa Jozani je jediné miesto, kde žijú opice guerézy červené

26.01.2023 | 

Hoci väčšina turistov cestuje na Zanzibar najmä kvôli rajským plážam, vynechať by ste nemali ani zopár výletov. Napríklad do jediného národného parku na ostrove, kde uvidíte unikátne opice guerézy červené. Nikde inde na svete nežijú!

FOTOREPORTÁŽ: Zanzibar vám vráti

FOTOREPORTÁŽ: Zanzibar vám vráti chuť do života

12.01.2023 | 

Zanzibar si väčšina Európanov spája s nádhernými plážami, koreninami a slávnym rodákom Freddiem Mercurym. Aký je však tento ostrov, kam sa až do konca apría dostanete priamym letom z Bratislavy i Košíc, v skutočnosti? Horúci, farebný, vášnivý a plný čistej radosti zo života.

7 vecí, ktoré by

Aljaška je splneným snom: Zima je však nekonečná a problémom je aj kriminalita

12.12.2022 | 

Aljaška je vysnívanou destináciou všetkých dobrodruhov. Nič na svete však nie je také zaliate slnkom, ako sa niekedy na prvý pohľad zdá. Platí to aj o živote na Aljaške, o ktorom sa dá povedať, že je do istej miery krásny, ale aj náročný a mnohokrát dokonca veľmi nebezpečný. Preto pre vás máme niekoľko rád, ktoré je potrebné mať na zreteli, kým sa do tohto krajinského raja nachádzajúceho sa na západnom pobreží Spojených štátov amerických vydáte.

Región Tolima je botanickou

Región Tolima je botanickou záhradou celej Kolumbie, milovníci prírody tam budú v raji

11.12.2022 | 

Kolumbia sa delí na 32 menších samosprávnych častí. Jedna z nich má názov Tolima a leží v krásnom prostredí pod končiarmi Ánd. V minulosti tam žili obyvatelia kmeňa Pijao, ktorí chránili toto územie pred nepriateľmi. Nachádzali sa tam totiž ložiská smaragdov, ktoré predstavovali významnú časť príjmov.

Váránasí preslávili rituály v

Váránasí preslávili rituály v rieke Ganga, mesto však zdobia aj vzácne stavby

17.01.2023 | 

Pre väčšinu cestovateľov sú síce atraktívnejšie skôr iné časti Indie, domáci však majú najradšej mesto Váránasí, ktorým preteká posvätná rieka Ganga. V nej sa s vidinou neba kúpu, vodu pijú a hádžu do nej aj ostatky svojich blízkych. Veľký význam však pre veriacich majú aj tunajšie chrámy.

Paríž Stredného východu: Libanonský

Paríž Stredného východu: Libanonský Bejrút láka starobylými pamiatkami i prírodnými unikátmi

15.01.2023 | 

Návštevníci Libanonu obvykle tvrdia, že najväčším prekvapením je hlavné mesto Bejrút. Má totiž kozmopolitný charakter a v mnohých ohľadoch pôsobí modernejšie a nadčasovejšie ako niektoré európske metropoly. Nie nadarmo ho prezývajú Parížom Stredného východu!

Nechajte sa zlákať Karibikom:

Nechajte sa zlákať Karibikom: Okrem rajských pláží ponúka aj 5 prírodných unikátov

13.10.2022 | 

November je ideálnym obdobím na útek do horúceho tropického raja. K najkrajším destináciám patria karibské ostrovy, ktoré okrem nádherných pláží lákajú aj na unikátne zážitky pre milovníkov prírody. Tu je päť z nich.

Grenada – lahodne omamné

Grenada – lahodne omamné korenie Karibiku

30.09.2022 | 

Karibik už dávno nie je pre cestovateľov tak nedostupný, ako to bolo v minulosti. Lacné letenky teraz zoženiete do viacerých krajín a navyše sa môžete vybrať na výlet loďami na susedné ostrovy. Dnes vám predstavíme ďalšiu krásavicu Grenadu.

Dobrodružstvo na každom rohu:

Dobrodružstvo na každom rohu: Tretí najväčší piesočný ostrov preslávili delfíny aj cintorín lodí

18.01.2023 | 

Moreton Island je tretím najväčším piesočným ostrovom sveta. Okrem malej oblasti s pieskovcom a ryolitom ho celý tvorí výhradne piesok. Turistov však láka nielen svojimi plážami a prírodnými zaujímavosťami, obrovské poklady totiž ukrýva aj v blízkych vodách.

Opera v Sydney: Víťazný

Opera v Sydney: Víťazný návrh vytiahli z koša, autora nepozvali na otvorenie

24.04.2022 | 

Keď sa povie Sydney, okamžite sa väčšine ľudí vybaví miestny operný dom. Budova s ​​prekrásnou škrupinovou strechou sa ihneď po svojom dokončení bezmála pred 50 rokmi stala neodmysliteľným symbolom mesta. V prístave pritom takmer stála úplne inak vyzerajúca stavba. Vznik tej terajšej totiž sprevádzali nevídané peripetie...

Hlavné mesto Nikaraguy zničil požiar a zemetrasenie. Napriek tomu vstalo z popola

Hlavné mesto Nikaraguy zničil
18.11.2022

Hlavným mestom Nikaraguy je Managua, ktorá leží v nadmorskej výške len 50 metrov nad morom a patrí medzi najteplejšie miesta v Južnej Amerike. Metropolou krajiny sa stala v roku 1857 a počas svojich dejín prekonala nejednu ťažkú skúšku. Túto oblasť postihli hneď dve silné zemetrasenie a ešte k tomu tam vznikol veľký požiar. Managua bola značne zničená a viacero jej častí museli rekonštruovať. viac »

Langkawi tvorí až 104 ostrovov, skvelú dovolenku sľubujú po celý rok

Langkawi, Malajzia
16.11.2022

Neďaleko Malajzie sa nachádza jedno z najznámejších súostroví v tomto regióne. Langkawi pozostáva zo 104 ostrovov, ktoré prinášajú rôzne turistické lákadlá. Hlavnou atrakciou je samotná príroda. Nájdete tu nádherné vodopády, ale aj pláže, na ktorých si môžte oddýchnuť. Veľkou výhodou je, že sa tam môžete vybrať na dovolenku kedykoľvek, pretože počasie a možnosti na relax sú ideálne v podstate hocikedy počas roka. viac »

Pusa, cigaretka aj plátok šunky: Všetko je hriech na mieste, kam hľadí celý svet

Pusa, cigaretka aj plátok
10.11.2022

Majstrovstvá sveta vo futbale majú tento rok pomerne zvláštnu príchuť. Ich organizátorom je totiž Katar, čeliaci veľkej kritike za diskrimináciu a pracovné podmienky migrantov. Na kultúrne odlišnosti a množstvo obmedzení sa však musia pripraviť aj športoví fanúšikovia! viac »

Tchaj-pej je viac než len prestupnou stanicou: 5 dôvodov, prečo sa oplatí zastaviť aspoň na deň

Tchaj-pej je viac než
10.11.2022

Tchaj-pej je hlavným mestom Taiwanu, no cestovatelia ho často využívajú len ako prestupnú zastávku počas ciest po Ázii. Na prezretie hlavných atrakcií vám pritom postačí deň alebo dva, takže by ste si tam určite mali spraviť prestávku a v ceste pokračovať až po preskúmaní jeho krás. Táto malá metropola ponúka dovolenkárom pohľad na bývalú najvyššiu budovu sveta, možnosť ochutnať skvelú gastronómiu, ale aj zhliadnuť zaujímavé historické pamiatky. viac »

Laos sa môže pochváliť skutočne prekrásnou prírodou: Týchto 5 atrakcií je toho dôkazom

Laos
08.11.2022

Laos sa môže pochváliť najkrajšou prírodou v Ázii. Vďaka tomu si môžete naplánovať dovolenku tak, aby ste prechádzali len takýmito zaujímavými miestami. Nájdete tam nádherné divočiny, chránené parky, ale aj lokality, ktoré sú spájané s nezvyčajnými legendami. viac »


Pondelok, 30. január. 2023. Meniny má Ema.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa