Exotická dovolenka

Šialenstvo influencerov: Kvôli sledovanosti týrajú obyvateľov svetoznámeho chrámu

2024-04-16 00:00:00 |

Kambodžské úrady vyšetrujú zneužívanie opíc v slávnom Angkóre, svetoznámom komplexe starobylých chrámov, ktorý je na zozname svetového dedičstva UNESCO. Podľa úradov niektorí youtuberi fyzicky týrajú makaky, aby si zarobili peniaze generovaním väčšieho počtu zhliadnutí.

Viac článkov

Bhután – krajina, kde víťazí rešpekt k prírode a tradíciám

Bhután – krajina, kde
2023-09-30 00:00:00

O Bhután je zrazu oveľa väčší záujem ako v minulosti. Kvôli pandémii boli dva roky úplne zatvorení pred verejnosťou a svoje hranice opätovne otvorili až na jeseň 2022. Keďže je počet turistov naďalej prísne limitovaný, začali sa predbiehať v tom, kto sa do tohto malého, ale nádherného štátu dostane skôr. viac »

Tu vznikla civilizácia: Babylon fascinuje aj 4300 rokov od svojho založenia

Tu vznikla civilizácia: Babylon
2023-09-28 00:00:00

Niekde medzi riekami Eufrat a Tigris, len kúsok od Bagdadu, je ukrytý historický klenot - Babylon. Mesto, ktoré bolo symbolom inovácie a zázrakov, je dnes súčasťou Iraku a návštevníkom má rozhodne čo ponúknuť. viac »

Požičať si auto v tejto krajine je bláznovstvo: Pravidlá neexistujú, na cestách je to diskotéka

Požičať si auto v
2023-09-27 09:30:00

Srí Lanka je rajom na zemi s prekrásnou prírodou a milými ľuďmi, ktorí sa stanú vašimi kamarátmi na celý život. V tom sa zhodujú viacerí experti na ázijskú ostrovnú krajinu. Ide o veľmi prívetivú a bezpečnú destináciu. Avšak, čo sa týka dopravy, je tu malý háčik. viac »

Indický klenot vykúpený bolesťou: Na stavbe Tádž Mahalu drelo 1000 slonov

Tádž Mahal, India
2023-09-26 08:00:00

Odráža sa v krištáľovej vode Lotosového bazéna už štyri storočia a patrí medzi ospevované divy sveta. Krehká krása Tádž Mahalu vznikla z nesmiernej lásky a nesmierneho žiaľu. viac »

Pamiatka, z ktorej behá mráz po chrbte: Na tomto mieste režim umučil tisícky ľudí

Pamiatka, z ktorej behá
2023-09-23 12:00:00

Na zoznam pamiatok svetového dedičstva UNESCO pribudlo bývalé väzenie v Buenos Aires, v ktorom režim za diktatúry v Argentíne (1976-1983) mučil svojich politických odporcov. V budove bývalej vojenskej školy ESMA je teraz múzeum, ktoré má pripomínať zločiny režimu, ktorého obeťou sa stalo 30.000 ľudí. viac »

Videli sme Budhov zub. Toto by ste rozhodne nečakali!

Videli sme Budhov zub.
2023-09-23 00:00:00

Pokiaľ si spájate Srí Lanku len s pobytom na pláži, verte, že ponúka oveľa viac. Budhistický ostrov ukáže, akí môžu byť ľudia šťastní a aká hlboká je ich viera. Jej centrom je mesto Kandy, kde nájdete aj Budhov zub ako najposvätnejšiu relikviu krajiny. To, ako sa k nemu dostanete, ako a čo + na ako dlho uvidíte, vás určite šokuje. viac »

Našli sme najstarší zasadený strom. Atmosféra ako z inej planéty!

Našli sme najstarší zasadený
2023-09-20 10:00:00

Anuradhapura bola hlavným mestom Srí Lanky dlhých 1 400 rokov. Výnimočná je však z iných dôvodov. Práve na tomto mieste Srílančania spoznali Budhovo učenie a bolo to práve tu, kde bol zasadený výhonok posvätného stromu a kde priniesli z Indie tú najposvätnejšiu relikviu - Budhov zub. viac »

UNESCO zaradilo starobylé mesto Jericho v Predjordánsku do Svetového dedičstva

UNESCO zaradilo starobylé mesto
2023-09-18 10:00:00

Organizácia Spojených národov pre vzdelávanie, vedu a kultúru (UNESCO) v nedeľu hlasovala za zaradenie starobylého mesta Jericho na západnom brehu Jordánu do zoznamu Svetového kultúrneho a historického dedičstva v Palestíne. TASR informuje podľa agentúry AP, podľa ktorej toto rozhodnutie pravdepodobne rozhnevá Izrael. viac »

Cisárske mesto i pagoda na jednej nôžke. Toto sú najzaujímavejšie pamiatky vo Vietname

Cisárske mesto i pagoda
2023-09-12 12:30:00

Vietnam sa teší čoraz väčšej popularite turistov vďaka nádherným plážam a prírode. Keď sa ich však nasýtite, navštívte aj miestne pamiatky. Táto krajina rozhodne má čo ponúknuť aj z tohto hľadiska. viac »

KĽDR oslavuje 75 rokov: Domácich trápi hladomor, cenzúra aj povinná vojenská služba

Na snímke obyvatelia mesta
2023-09-09 00:00:00

Kórejská ľudovodemokratická republika bola vyhlásená pred 75 rokmi, 9. septembra 1948. Dnes sa považuje za najizolovanejšiu krajinu sveta, kde vládne tvrdý totalitný režim. viac »

Hampe bolo druhým najväčším mestom sveta: Vďaka stovkám pamiatok je na zozname UNESCO

Hampe bolo druhým najväčším
2023-08-24 12:00:00

Na území súčasnej Indie sa v období medzi 11. a 17. storočím rozprestierala Vidžajanagarská ríša, kde žilo približne pol milióna obyvateľov. Jeho posledné hlavné mesto Hampe dodnes patrí k najväčším historickým pokladom celej krajiny. viac »

FOTOREPORTÁŽ z Filipín: Zátoka Nabulao a netopierie jaskyne sú láskou na celý život

FOTOREPORTÁŽ z Filipín: Zátoka
2023-08-10 08:00:00

Filipínsky ostrov Negros je známy najmä vďaka produkcii cukru a výrobe skvelého rumu Don Papa. Ako mnoho ďalších miest v krajine sa však pýši aj prekrásnou nedotknutou prírodou. Na ostrove je viacero pláží ako vystrihnutých z dovolenkového katalógu, no len v oblasti Sipalay môžete sladké ničnerobenie spojiť s návštevou jaskýň Obong. Verte, že na ňu nikdy nezabudnete. viac »

Katarská metropola Dauha patrí ku klenotom Perzského zálivu, na päty stúpa aj slávnym susedom

Katarská metropola Dauha patrí
2023-08-07 12:00:00

Perzský záliv prináša stále ďalšie klenoty. Tentoraz ním je katarská Dauha, ktorá sa čoraz viac tlačí do popredia a uberá na popularite aj známejším konkurentom z tohto regiónu. Moderné mesto vám ponúkne to najlepšie z tejto krajiny a pripraviť sa môžete hneď na niekoľko zaujímavostí, ktoré stoja za návštevu. viac »

Na vlastnej koži: V Libanone neviete, koľko zaplatíte za zajtrajší nákup a zuby si umývate s čelovkou

Na vlastnej koži: V
2023-07-24 08:30:00

Kedysi perla blízkeho východu, dnes krajina, ktorá čelí obrovskej katastrofe. Týždenný nákup potravín sa v bežnej rodine rovná mesačnej výplate, banky len ťažko poskytnú výber z bankomatu a na pumpe si niekedy vystojíte hodinovú šóru. Napriek tomu okolo vás prejde niekoľkotisícové auto a reštaurácie sú plné. Libanon je krajinou kontrastov, krajinou bohatých a chudobných. viac »

Africké opevnenia ksar: Kedysi ich využívali berberi, dnes lákajú turistov

2023-07-18 12:00:00

Každá významnejšia oblasť vo svete mala určitý obranný systém, ktorý pomáhal tunajším obyvateľom chrániť sa pred nepriateľmi. V minulosti boli boje o moc bežnou záležitosťou a najmä menšie mestečká či usadlosti museli často zápasiť o svoju slobodu a majetok. V Afrike preto vymysleli opevnené sídla s pomenovaním ksar, ktoré využívali najmä Berberi. V súčasnosti sú obľúbenou turistickou atrakciou. viac »


Utorok, 16. apríl. 2024. Meniny má Dana, Danica.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa