Exotická dovolenka

Kolumbijská Cartagena – jedno z najkrajších miest Južnej Ameriky

26.11.2021 |

Pri potulkách Južnou Amerikou sa dnes vyberieme do Cartagena. Kolumbijské mesto vzniklo v 16. storočí a pokladajú ho za jedno z najkrajších na tomto kontinente. Je domovom mnohých umelcov, má nádhernú pôvodnú architektúru a ešte k tomu je preslávené vďaka viacerým štýlovým reštauráciám. Čo poviete? Nie je to dostatok dôvodov na to, aby ste ho čo najskôr navštívili?

Viac článkov
Serengeti

Africká Tanzánia – spojenie divočiny s luxusnou dovolenkou

27.09.2021 | 

Viacero krajín v Afrike sa začína prispôsobovať turistom a popri divokej prírode a návšteve odľahlých oblastí ponúka aj kvalitné služby. Už nie je žiadnou výnimkou, ak uprostred opustených saván vyrastie menší rezort, vybudovaný s ohľadom na tunajšie tradície. Presne takúto kombináciu luxusu a nedotknutej prírody nájdete aj v Tanzánii.

Pláž na Mauríciu

Najkrajšie ostrovy Afriky: Aspoň jeden by mal navštíviť každý

09.09.2021 | 

Malé, takmer opustené, ale aj dobre známe turistické destinácie. Medzi africkými ostrovmi nájdete široký výber, ktorý zaujme aj náročných cestovateľov. Pustite sa do ich spoznávania a odhaľte ich skryté krásy. Mnohé z ostrovov sa úplne líšia od kontinentu, keďže ponúkajú pestrejšiu prírodu a k tomu ako bonus tie najkrajšie pláže.

Kolumbijská Cartagena – jedno

Kolumbijská Cartagena – jedno z najkrajších miest Južnej Ameriky

26.11.2021 | 

Pri potulkách Južnou Amerikou sa dnes vyberieme do Cartagena. Kolumbijské mesto vzniklo v 16. storočí a pokladajú ho za jedno z najkrajších na tomto kontinente. Je domovom mnohých umelcov, má nádhernú pôvodnú architektúru a ešte k tomu je preslávené vďaka viacerým štýlovým reštauráciám. Čo poviete? Nie je to dostatok dôvodov na to, aby ste ho čo najskôr navštívili?

Sopka Cotopaxi

Ekvádor – nádherná destinácia bez príkras

19.06.2021 | 

Dnešné potulky nás zavedú do Južnej Ameriky, kde popri iných slávnejších destináciách vyniká aj Ekvádor. Ten si vyberajú najmä dobrodruhovia a tí, ktorí chcú navštíviť turistické destinácie bez príkras a s pravou atmosférou, ktorá charakterizuje inú kultúru. Pozrite sa, aké jedinečné zaujímavosti tam uvidíte.

Chrám Prambanan, Jáva, Indonézia

Magický Prambanan vraj postavili za jedinú noc, tvoria ho stovky chrámov

03.11.2021 | 

Z Európy poznáme najmä honosné kostoly zasvätené katolíckej, pravoslávnej či evanjelickej viere. No vo zvyšku sveta často máme komplexy určené iným vieram tak obrovské, že tie naše im z ďaleka nemôžu konkurovať. Parambanan je najväčším hinduistickým komplexom v Indonézii. Skladá sa z niekoľkých chrámov, ktoré už tradične prekvapia svojou veľkolepou architektúrou.

Higashiyama Onsen

Fukušima pred rokmi vydesila svet: Tieto atrakcie opäť lákajú turistov

12.08.2021 | 

Od nešťastnej havárie v jadrovej elektrárni vo Fukušime ubehlo už desať rokov. Po zemetrasení a nasledujúcom tsunami sa poškodilo zariadenie a došlo k úniku rádioaktívneho materiálu. Celý svet vtedy s napätím sledoval, do akej miery je elektráreň zničená a či neohrozí aj iné najbližšie krajiny. Táto oblasť bola dlhé roky opustená, ale dnes je už opäť sprístupnená turistom.

Národný park Panenských ostrovov,

Panenské ostrovy – dovolenka ako v raji

01.10.2021 | 

Krajinu Panenské ostrovy tvorí niekoľko desiatok menších ostrovčekov. Časť z nich patrí pod britskú vládu a časť je priradená k americkému územiu. Príznačná pre obe je nádherná príroda, ktorá vás presunie rovno do raja.

Svätá Lucia

Svätá Lucia – miesto, kde umelci hľadajú inšpiráciu

18.08.2021 | 

Karibik nám okrem overených destinácií ponúka aj nádherné malé ostrovy, ktoré vás prilákajú svojou osobitou atmosférou. Takýmto tajným tromfom je aj Svätá Lucia, ktorej povrch vznikol čiastočne vulkanickým pôvodom. Vďaka tomu dokázal skĺbiť divočinu, pokoj a nedotknutú prírodu. Často sa o nej hovorí ako o raji pre umelcov. Tí tam totiž nájdu tiché miesto na premýšľanie, ale aj množstvo inšpirácií, ktoré potom ovplyvňujú ich ďalšiu tvorbu.

Dvanásť apoštolov

Ružové jazero aj kamenný les: Austrálska príroda ukrýva vzácne poklady

22.10.2021 | 

Pri návšteve Austrálie budete mať pocit, že ste sa ocitli v úplne inom svete. Tunajšia príroda je výnimočne nádherná a pripraviť sa treba aj na trochu divočiny. Nebuďte prekvapení, keď počas vašich potuliek stretnete aj zaujímavé exotické zvieratá.

Picton

Cestovatelia milujú Nový Zéland kvôli prírode: Prekvapia vás však aj najkrajšie mestečká

24.01.2021 | 

Cestovatelia milujú Nový Zéland kvôli nádhernej prírode. V krajine nájdete skutočne jedinečné miesta, na ktoré len tak ľahko nezabudnete. No popri nich môžete navštíviť aj viacero malých mestečiek, ktoré majú neopakovateľný šarm a prekvapia vás svojou pohostinnosťou, pestrými aktivitami či bohatou históriou.

Kanársky ostrov Tenerife - lákadlo, ktorému ťažko odolať

Kanársky ostrov Tenerife -
06.08.2021

Dovolenke v Španielsku sa dá len ťažko odolať. Kombinácia ich gastronómie, krásnej prírody, mora a skvelej nálady domácich je skvelým dôvodom to, aby ste sa tam zaručene vracali každý rok. Veľkou výhodou je, že neustále môžete objavovať nejaké iné zaujímavé kúty. Tentoraz spolu s nami spoznáte nádherný Tenerife. viac »

Úžasná esencia Afriky: 7 najväčších zaujímavostí, ktoré uvidíte v Gambii

Senegambia, Gambia
04.08.2021

Na západe Afriky sa nachádza najmenšia krajina tohto kontinentu. Gambiu milujú turisti práve kvôli tomu, že počas jednej dovolenky môžu preskúmať už tradične zaujímavú prírodu s jej krásnymi divokými oblasťami a potom sa jednoducho presunú do luxusných rezortov, kde si na nádhernej udržiavanej pláži užijú ten najvyšší komfort. viac »

Maisúrsky palác patrí k najkrajším v Indii: Ukrýva aj skvosty z bývalého Československa

Maisúrsky palác, India
28.07.2021

Indický palác Maisúr (Mysore) sa nachádza v štáte Karnataka, v meste Maisúr. Domáci ho tiež nazývajú Mysuru alebo Mysuu. Prvé stavby na jeho území začali stavať v 14. storočí, po jednoduchých obydliach sa však z bežného obranného komplexu rýchlo stalo nádherné panovnícke sídlo. Aktuálne patrí k najnavštevovanejším pamiatkam v krajine. viac »

Ostrovy Turks a Caicos lákajú na jeden z najväčších koralových systémov na svete

Turks a Caicos
21.07.2021

Cestovatelia sa delia do troch hlavných kategórií – tých, ktorí milujú pamiatky, druhú skupinku, ktorá len tak leňoší na pláži a tretiu, ktorá miluje nádhernú prírodu a výlety do nej. Ak patríte do tej poslednej, v tom prípade si istotne zamilujete štyridsať ostrovov, ktoré tvoria Turks a Caicos. Tie sa nachádzajú v blízkosti Bahám a patria pod správu Spojeného kráľovstva. viac »

Veľká mešita šejka Zayeda - prehliadka obrovského bohatstva

Abú Zabí, Spojené arabské
20.07.2021

Počas histórie sa menili spôsoby výstavby sakrálnych pamiatok a tiež miest, kde ich tradične budovali. No jedna vec zostala vždy spoločná. Ľudstvo do nich vždy investovalo obrovské množstvo peňazí, aby tak vzdalo úctu najvyššiemu. Preto i Veľká mešita šejka Zayeda v Abú Dhabí je veľkolepým dielom, ktoré vám vyrazí dych. viac »


Sobota, 27. november. 2021. Meniny má Milan.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa