Exotická dovolenka

Na vlastnej koži: Zanzibarská džungľa Jozani je jediné miesto, kde žijú opice guerézy červené

26.01.2023 |

Hoci väčšina turistov cestuje na Zanzibar najmä kvôli rajským plážam, vynechať by ste nemali ani zopár výletov. Napríklad do jediného národného parku na ostrove, kde uvidíte unikátne opice guerézy červené. Nikde inde na svete nežijú!

Viac článkov
Na vlastnej koži: Zanzibarská

Na vlastnej koži: Zanzibarská džungľa Jozani je jediné miesto, kde žijú opice guerézy červené

26.01.2023 | 

Hoci väčšina turistov cestuje na Zanzibar najmä kvôli rajským plážam, vynechať by ste nemali ani zopár výletov. Napríklad do jediného národného parku na ostrove, kde uvidíte unikátne opice guerézy červené. Nikde inde na svete nežijú!

FOTOREPORTÁŽ: Zanzibar vám vráti

FOTOREPORTÁŽ: Zanzibar vám vráti chuť do života

12.01.2023 | 

Zanzibar si väčšina Európanov spája s nádhernými plážami, koreninami a slávnym rodákom Freddiem Mercurym. Aký je však tento ostrov, kam sa až do konca apría dostanete priamym letom z Bratislavy i Košíc, v skutočnosti? Horúci, farebný, vášnivý a plný čistej radosti zo života.

7 vecí, ktoré by

Aljaška je splneným snom: Zima je však nekonečná a problémom je aj kriminalita

12.12.2022 | 

Aljaška je vysnívanou destináciou všetkých dobrodruhov. Nič na svete však nie je také zaliate slnkom, ako sa niekedy na prvý pohľad zdá. Platí to aj o živote na Aljaške, o ktorom sa dá povedať, že je do istej miery krásny, ale aj náročný a mnohokrát dokonca veľmi nebezpečný. Preto pre vás máme niekoľko rád, ktoré je potrebné mať na zreteli, kým sa do tohto krajinského raja nachádzajúceho sa na západnom pobreží Spojených štátov amerických vydáte.

Región Tolima je botanickou

Región Tolima je botanickou záhradou celej Kolumbie, milovníci prírody tam budú v raji

11.12.2022 | 

Kolumbia sa delí na 32 menších samosprávnych častí. Jedna z nich má názov Tolima a leží v krásnom prostredí pod končiarmi Ánd. V minulosti tam žili obyvatelia kmeňa Pijao, ktorí chránili toto územie pred nepriateľmi. Nachádzali sa tam totiž ložiská smaragdov, ktoré predstavovali významnú časť príjmov.

Váránasí preslávili rituály v

Váránasí preslávili rituály v rieke Ganga, mesto však zdobia aj vzácne stavby

17.01.2023 | 

Pre väčšinu cestovateľov sú síce atraktívnejšie skôr iné časti Indie, domáci však majú najradšej mesto Váránasí, ktorým preteká posvätná rieka Ganga. V nej sa s vidinou neba kúpu, vodu pijú a hádžu do nej aj ostatky svojich blízkych. Veľký význam však pre veriacich majú aj tunajšie chrámy.

Paríž Stredného východu: Libanonský

Paríž Stredného východu: Libanonský Bejrút láka starobylými pamiatkami i prírodnými unikátmi

15.01.2023 | 

Návštevníci Libanonu obvykle tvrdia, že najväčším prekvapením je hlavné mesto Bejrút. Má totiž kozmopolitný charakter a v mnohých ohľadoch pôsobí modernejšie a nadčasovejšie ako niektoré európske metropoly. Nie nadarmo ho prezývajú Parížom Stredného východu!

Nechajte sa zlákať Karibikom:

Nechajte sa zlákať Karibikom: Okrem rajských pláží ponúka aj 5 prírodných unikátov

13.10.2022 | 

November je ideálnym obdobím na útek do horúceho tropického raja. K najkrajším destináciám patria karibské ostrovy, ktoré okrem nádherných pláží lákajú aj na unikátne zážitky pre milovníkov prírody. Tu je päť z nich.

Grenada – lahodne omamné

Grenada – lahodne omamné korenie Karibiku

30.09.2022 | 

Karibik už dávno nie je pre cestovateľov tak nedostupný, ako to bolo v minulosti. Lacné letenky teraz zoženiete do viacerých krajín a navyše sa môžete vybrať na výlet loďami na susedné ostrovy. Dnes vám predstavíme ďalšiu krásavicu Grenadu.

Dobrodružstvo na každom rohu:

Dobrodružstvo na každom rohu: Tretí najväčší piesočný ostrov preslávili delfíny aj cintorín lodí

18.01.2023 | 

Moreton Island je tretím najväčším piesočným ostrovom sveta. Okrem malej oblasti s pieskovcom a ryolitom ho celý tvorí výhradne piesok. Turistov však láka nielen svojimi plážami a prírodnými zaujímavosťami, obrovské poklady totiž ukrýva aj v blízkych vodách.

Opera v Sydney: Víťazný

Opera v Sydney: Víťazný návrh vytiahli z koša, autora nepozvali na otvorenie

24.04.2022 | 

Keď sa povie Sydney, okamžite sa väčšine ľudí vybaví miestny operný dom. Budova s ​​prekrásnou škrupinovou strechou sa ihneď po svojom dokončení bezmála pred 50 rokmi stala neodmysliteľným symbolom mesta. V prístave pritom takmer stála úplne inak vyzerajúca stavba. Vznik tej terajšej totiž sprevádzali nevídané peripetie...

Ekvádor je menej známou destináciou, turistom však ponúka množstvo rôznych aktivít

Sopka Cotopaxi
07.12.2022

Južná Amerika láka čoraz viac cestovateľov. Po známejších lokalitách ako Mexiko, Kuba či Peru sa hlásia o slovo aj iné turisticky menej známe destinácie. Výhodou Ekvádora je, že dovolenkárom ponúka rozmanité aktivity. Môžete si oddýchnuť pri mori na krásnych plážach, vybrať sa na túru do niektorého z pohorí alebo preskúmajte historické pamiatky. viac »

V iránskom Teheráne sa mieša starobylé s moderným, ponúka aj perfektné možnosti na lyžovačku

V iránskom Teheráne sa
06.12.2022

Metropola Iránu stojí v jednej z najstaršie osídlených oblastí v krajine. Archeológovia tam našli dokonca vykopávky z doby kamennej. Neskôr tam vznikla prvá osada, ktorá sa postupne rozrastala. Teherán potom posilnil svoj hospodársky vplyv a zaradil sa medzi najdôležitejšie sídla. V roku 1786 sa stal hlavným mestom a s tým sa spája ďalšia éra jeho rozmachu. V súčasnosti ponúka to najlepšie z histórie, ale zároveň odkrýva aj svoju modernú tvár. viac »

Wizz Air pridáva novú linku: Návšteva tajomného Uzbekistanu nebola nikdy jednoduchšia

Samarkand, Uzbekistan
02.12.2022

Maďarskej nízkonákladovej spoločnosti WizzAir sa v poslednom čase darí. Od decembra 2022 začne jej dcérska spoločnosť so sídlom v Abú Zabí lietať do Samarkandu, a to je skvelá príležitosť preskúmať tajomný Uzbekistan. viac »

Sýrska Rakka bola baštou islamských extrémistov, svoje pamiatky si však uchránila

Sýrska Rakka bola baštou
27.11.2022

V Sýrii sa nachádza množstvo cenných historických pamiatok a vzácnych miest. Tie však trpia kvôli islamským extrémistom, ktorí ich nielen obsadzujú, ale aj systematicky ničia. Jednou z ich bášt bola v minulosti aj Rakka. Pohľad na zničenú lokalitu je často veľmi bolestivý, no našťastie sa tam napriek tvrdým bojom podarilo uchovať aj niekoľko významných pamiatok. viac »

Magallanes je najjužnejšíom regiónom Čile: Turistov lákajú najmä roztomilé tučniaky

Magallanes je najjužnejšíom regiónom
22.11.2022

Pri potulkách po Čile láka mnoho turistov aj jeho najjužnejšia časť Magallanes, ktorá je známa najmä množstvom prírodných atrakcií v kombinácii so zaujímavou kultúrou. Stačí sa nechať pohltiť tunajšou atmosférou a užiť si výlet, ako nikdy predtým. viac »


Pondelok, 30. január. 2023. Meniny má Ema.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa