Objavovali sme Vysoké Tatry: 13 šťastných tipov na RODINNÉ výlety

17.07.2020 |   |    | 

Myslíte si, že Tatry sú len pre športovcov, turistov alebo wellness maniakov? Hľadali sme možnosti, ako stráviť aktívnu tatranskú dovolenku ako rodina s deťmi v rôznej vekovej kategórii. Vyberte sa s nami na vzrušujúcu poznávaciu výpravu a strávte s deťmi letné dni plné hier, pohybu na čerstvom vzduchu a zábavy. 

 

1. #Najkrajšie rodinné krátke túry

Vysoké Tatry sú rajom pre rodinnú turistiku. Navštívte spolu s vašimi deťmi najkrajšie miesta tejto krajiny, nadýchajte sa sviežeho horského vzduchu a v tichosti pritom pozorujte fascinujúci svet tatranských zvierat a rastlín v neporušenej prírode.

Tipy od nás:

Okruh Hrebienok - Bilikova chata -  vodopády Studeného potoka  - Rainerova chata - Hrebienok 2,9km – 1:16 h .  Na Hrebienok sa môžete vyviezť pozemnou lanovkou alebo vyšliapať peši a pokračovať tatranskou prírodou k týmto najznámejším a najbližším horským chatám. 

Popradské Pleso - Popradské pleso leží priamo na trase Tatranskej magistrály a zo Štrbského Plesa je vzdialené 60 minút pohodlnou pešou chôdzou.  Pri Popradskom plese sa nachádza Symbolický cintorín obetí Vysokých Tatier. Táto trasa je mimoriadne vhodná na turistické začiatky vašich ratolestí v našich najvyšších horách. Nemali by ste na nej nájsť žiadne komplikované terénne prekážky. Ide v zásade o široký, upravený tatranský chodník. V detskom veku tu môžu prvýkrát vidieť aj v stene zavesených lezcov.

Rainerova chata – Zamkovského chata – 1,8 km, 1h. Väčšie deti určite zvládnu výstup po svojich až na Zamkovského chatu, najmä keď budú vedieť, že na chate ich čaká jedno z najobľúbenejších vysokohorských detských ihrísk – vrátane drevenej helikoptéry.

Viac tipov: regiontatry.sk/rodina-a-deti-leto

 

2. #Náučné chodníky

Návštevu Vysokých Tatier si so svojimi deťmi môžete spríjemniť prechádzkou po náučných chodníkoch, kde sa počas zastavení deti dozvedia zaujímavostí o histórii, ochrane prírody a faune a flóre Vysokých Tatier.

Tipy od nás :

Zo Štrbského na Popradské Pleso – 4 km – 1:30 h.

Náučný chodník História Smokovcov – 2,1 km - 1:30 h.

Náučný chodník v Kvetnici - 13,6 km - 3:45 h.

Náučný chodník Pramenisko v Tatranskej Lomnici  - 3,2 km - 1:10 h

Viac tipov: regiontatry.sk/turistika/rodinna-turistika

 

3. #Člnkovanie na Štrbskom Plese

Člnkovanie na Štrbskom Plese má bohatú viac ako 130-ročnú históriu a aj preto je člnkovanie na hladine samotného plesa výnimočným zážitkom. K dispozícii je 22 člnkov, ktoré sú pristavené v novovybudovanom móle na južnom brehu Štrbského plesa. Nezabudnuteľným zážitkom je využitie služieb súkromného veslára, ktorý vás prevezie plesom a vy sa budete môcť nerušene venovať len svojim najbližším a rozprávkovým panorámam.  Keď vás člnkovanie neunaví,  vyskúšajte kyslíkovú dráhu okolo Štrbského plesa alebo si zacvičte a zašportujte na workout ihrisku v prostredí s najčistejším vzduchom na Slovensku.

Viac info: regiontatry.sk/rodina-a-deti-leto/clnkovanie-na-strbskom-plese

 

4. #Cyklotrasy

Bicyklovanie je tento rok trendy a aj vy môžete spoznávať  Región Vysoké Tatry zo sedla vášho bicykla. V regióne Vysoké Tatry je viac ako 300 km značených cyklotrás rôznych obtiažností, určených pre všetkých, aj pre rodinky s deťmi.

Tip od nás:

Poprad – Tatry – Svit - Lopušná dolina

Trasa vhodná pre rodiny s deťmi vás prevedie od Zimného štadióna cez Námestie sv. Egídia popri rieke cez Svit až do Lopušnej doliny. Postačí vám cestný bicykel vďaka asfaltu po celom cyklochodníku (cca 13 km). Výlet vám spestria úžasné výhľady na Vysoké Tatry. Nebudete mať núdzu ani o miesta na oddych či občerstvenie.

Viac tipov pre cyklistov: regiontatry.sk/cyklistika/?ref=najlepsie-vylety

 

5. #Adrenalín

Celá rodina zažije skvelú adrenalínovú jazdu na horských kárach či kolobežkách. Trasa začína v stanici Štart a pokračuje do Tatranskej Lomnice a je to obľúbená letná outdoorová atrakcia.  V Tatranskej Lomnici nájdete aj 482-metrovú bobovú horskú dráhu, ktorá vám počas pobytu vo Vysokých Tatrách zabezpečí skvelé adrenalínové chvíle.  Na Hrebienku si môžu deti užiť summer tubbing – zábavný 250 m suchý tobogán, na ktorom sa zvezú na gumenom kolese.

Viac tipov: regiontatry.sk/rodina-a-deti-leto/letne-atrakcie/

 

 

 

6. #Historické električky

Pocestujte popod končiare Vysokých Tatier v historickej električke Kométa z roku 1913 alebo historickej električke Trojča z roku 1969. Ide o výnimočný zážitok pre každého návštevníka Tatier, najmä pre tých najmenších. Toto leto sú historické električky na trati každý piatok, sobotu a nedeľu.

 

7. #Tatranské kultúrne leto

Pre rodiny s deťmi sú každú sobotu počas mesiaca júl a august pripravené v Tatranskej Lomnici zaujímavé divadelné predstavenia. Na nedeľné popoludnia sme si pre vás pripravili úplnú novinku. Herci a recitátori budú čítať povesti, báje a rozprávky o Vysokých Tatrách v sprievode hudobného hosťa. Tieto komorné podujatia sme nazvali Príbehy z Tatier a uskutočnia sa v malebných prírodných zákutiach v ôsmich tatranských osadách.

Viac: regiontatry.sk/event/tatranske-kulturne-leto-komorne/?ref=najlepsie-vylety  

 

8. #Spoznávanie histórie a prírody Regiónu Tatry

Za históriou a zaujímavosťami tatranskej prírody vám odporúčame zamieriť do Múzea Tatranského národného parku v Tatranskej Lomnici, ktoré patrí medzi najnavštevovanejšie múzeá svojho druhu na Slovensku. Neďaleko sa nachádza aj Botanická záhrada, kde môžete získať množstvo informácií o vzácnych tatranských rastlinách. V Poprade nevynechajte návštevu Podtratranského múzea, v ktorom sa oboznámite o živote v okolí Popradu od praveku až po súčasnosť.

 

9. #Sprevádzané prehliadky  v Poprade  

Novinkou tohto leta sú špeciálne sobotňajšie sprevádzané prehliadky v Poprade a okolia pre širokú verejnosť s rozličným zameraním. Užite si napríklad večernú prehliadku námestia a kostola sv. Egidia s výstupom na vežu počas západu slnka či mestskú časť, pamiatkovú rezerváciu  v Spišskej Sobote, ktorá má skutočne magickú atmosféru, bohatú históriu  a množstvo čarovných kaviarničiek a reštaurácií, kde si skutočne oddýchnete od ruchu mesta.

Viac tipov: regiontatry.sk/region/potulky-za-historiou-a-tradiciami/?ref=najlepsie-vylety

 

 

 

10. #Zábavný vodný park Aquacity Poprad

K letu patrí jednoznačne kúpanie. Premenlivosť tatranského počasia vás neprekvapí v termálnom ekologickom aquaparku AquaCity Poprad. Jeden z najväčších aquaparkov na Slovensku ponúka možnosť čľapkania v 13tich bazénoch a klasickú vodnú zábavu – tobogany, šmykľavky, vodné atrakcie, detské kútiky a pre rodičov napríklad dvojpodlažné Fire & Water Wellness a Spa.  Po dňoch strávených chodením či bicyklovaním dobre padne vhod  ak sa Vám o deti  postarajú animátori s naozaj pestrým animačným programom a vy si zatiaľ môžete vychutnávať masáže či iné wellness služby. Deti sa skvele zabavia i v nafukovacom vodnom hrade, či vyšantia pri aquazorbingu. V aquaparku si môžu zahrať v detských kútikoch i na hracích konzolách, ale z našej skúsenosti ich z vody nedostanete.  Cez víkendy je program doplnený o rôznych účinkujúcich, známe tváre a chýbať nebude už tradičné letné kino. Príďte si preto užiť vodu, slnko a kopec zábavy.

Viac info: regiontatry.sk/wellness-a-relax/vodny-svet-aquacity-poprad

 

11. #Tatranské letné putovanie a denník dobrodruha

V rámci Tatranského rozprávkového putovania vaše ratolesti iste poteší množstvo noviniek. Okrem tradičných rozprávkových postavičiek, Ochranka Tatranského, Smrečinky Lesnej a Lomničky Kvetinkovej, čakajú na malých záujemcov nové rozprávky, hlavolamy, tajničky, úlohy, súťaž o skvelé ceny, mapa a objavovanie neobjavených miest. Získate zdarma v informačných kanceláriách v Starom Smokovci, Tatranskej Lomnici a na Štrbskom Plese.

Viac info: regiontatry.sk/rodina-a-deti-leto/tatranske-rozpravkove-putovanie-2020

 

12. #Tatranská divočina

Dobrodružstvo pre najmenších začína už jazdou lanovkou. Po výstupe z kabíny na nich čaká  originálna dobrodružná hra, pri ktorej sa môžete vydať spoznávať najkrajšie miesta Vysokých Tatier. Vašimi sprievodcami budú 4 zvierací kamaráti - svišť Jurko, orol Karol, medveď Kubo a kamzík Pirin. Spolu  7 dobrodružných etáp plných napínavých príbehov nájdete popísaných v brožúre, ktorú dostanú deti k lístku na lanovku (tie najmenšie grátis).Tatranská divočina je super pre deti, ktoré sa dozvedia veľa zaujímavého o tatranskej prírode a aj pre rodičov, ktorí tak budú mať o zábavu postarané a k tomu môžu ešte vyhrať zaujímavé ceny.

Viac info: regiontatry.sk/rodina-a-deti-leto/tatranska-divocina-2

 

13. #Interaktívne galérie a herne

Zábava pre deti a dospelých sa môže začať! V interaktívnych galériách vo Vysokých Tatrách nájdete svetelné umenie, optické ilúzie, trick-artové obrazy, najkrajšie zrkadlové bludisko v strednej Európe či najväčšiu zbierku súkromných šliapacích autíčok v Európe. Ukážeme vám aj výhľady a miesta, ktoré osobne nemôžete navštíviť napríklad z dôvodu nepriaznivého počasia formou virtuálnych prehliadok.

 

 #Zapožičanie retro-autíčok Mesto Poprad - požičajte si v Mestskej informačnej kancelárii Poprad detské retro-autíčka a návšteva centra mesta Poprad môže byť pre vaše deti zábavným zážitkom! regiontatry.sk/rodina-a-deti-leto/atrakcie-a-herne-pre-deti

 

Ďalšie tipy nájdete na stránke www.regiontatry.sk

 

Príspevok bol realizovaný s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

 

Zdielať článok na Facebooku


Hodnotenie článku:
0.0/5 (0 hlasov)


Utorok, 30. máj. 2023. Meniny má Ferdinand.
Stream naživo

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa