Poľský LOT začal lietať z Budapešti priamo do New Yorku

04.05.2018 |   |    | 

Poľská národná letecká spoločnosť LOT vo štvrtok slávnostne otvorila nové priame pravidelné letecké spojenie medzi Budapešťou a New Yorkom. Podľa agentúry MTI sa tak po siedmich rokoch obnovilo letecké spojenie medzi USA a Maďarskom.Maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó pri tejto príležitosti na tlačovej konferencii na Medzinárodnom letisku Ferenca Liszta pripomenul, že 1700 amerických podnikov zamestnáva 100.000 Maďarov. "Spojené štáty sa stali najdôležitejším mimoeurópskym exportným trhom. Od roku 2014 investovalo v Maďarsku 51 amerických firiem, pričom vzniklo 11.000 nových pracovných miest," dodal Szijjártó.

Generálny riaditeľ LOT-u Rafal Milczarski zdôraznil, že z Varšavy začal LOT lietať do New Yorku pred 45 rokmi. "Teraz - pri príležitosti výročia schválenia poľskej ústavy - otvárame prvý zaoceánsky spoj, ktorý nepoletí z uzlového letiska vo Varšave," povedal Milczarski. Poľská ústava, schválená 3. mája 1791, sa považuje za najstaršiu ústavu v Európe a druhú najstaršiu na svete po ústave Spojených štátov amerických z roku 1787.

Na newyorské letisko Johna F. Kennedyho bude lietať v pondelok, vo štvrtok, v piatok a v nedeľu z Budapešti Boeing 787 Dreamliner s kapacitou 252 cestujúcich a 12 ton tovaru.

Zdielať článok na Facebooku

Foto: archív
Zdroj: TASR

Hodnotenie článku:
5.0/5 (1 hlasov)

Utorok, 4. august. 2020. Meniny má Dominik, Dominika.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa