Krampus v Piešťanoch: Pochod čertov bude aj tento rok

02.12.2019 |   |    | 

Predvianočný pochod čertov – Krampus bude v Piešťanoch aj tento rok. Do centra kúpeľného mesta sa podľa organizátora Jána Románka chystá 7. decembra okolo 250 pekelníkov a iných bytostí.
"Vlani, na druhý ročník podujatia prišlo zhruba 15.000 ľudí z celého Slovenska, očakávame, že by to mohlo byť teraz aj viac," uviedol Románek. Organizátori preto pripravujú opatrenia, aby priebeh akcie mohol byť bezproblémový. Návštevníkom odporúčajú v prípade jazdy autom zaparkovať na parkoviskách mimo centra, napríklad pri zimnom štadióne, poliklinike a letisku. "Pomôžu tak predísť dopravným komplikáciám a budú mať istotu, že na pochod sa dostanú včas," uviedol Románek.

Pochod čertov mal v Piešťanoch premiéru pred troma rokmi a nezaobišiel sa bez komplikácií. Pred jeho konaním sa zdvihla u časti obyvateľov vlna nevôle, o akcii s čertmi rokovalo aj mestské zastupiteľstvo a rozbehli sa petičné akcie proti i za pochod. Nakoniec sa prvý i vlaňajší druhý ročník uskutočnili bez konfliktov. Tradícia pochodu čertov vznikla v rakúskych Alpách, keď čerti raz do roka schádzajú z hôr do údolí potrestať vinníkov. Rozšírila sa do Nemecka, Maďarska, Slovinska, Talianska, Chorvátska i Česka.

"Ani tentoraz to nebude o strachu z čertov, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Najdôležitejšia je dobrá zábava a s ňou spojená prehliadka zručnosti a nápaditosti maskérov. Tento rok ju ešte umocnia koncerty kapiel Helenine oči a Kmeťoband na špeciálnom pódiu, ktoré bude umiestnené na Rázusovej ulici," doplnil Románek.

 

Zdielať článok na Facebooku


Foto: TASR
Zdroj: TASR

Hodnotenie článku:
0.0/5 (0 hlasov)

Nedeľa, 12. júl. 2020. Meniny má Nina.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa