Nocujte v bubline!

24.12.2010 |   |    | 

FRANCÚZSKO - Bubble Tree - návrat do prírody s puncom luxusu prináša na trh francúzsky dizajnér Pierre Stephane Dumas.Francúzsky dizajnér Pierre Stephane Dumas priviedol na trh svoju predstavu dokonalej dovolenky.

„Bubble Tree“ (Bublinový strom) má podľa jeho slov priniesť „nezvyčajné chaty pre nezvyčajné noci.“

Ak nedáte dopustiť na stanovačky, ale vaše narastajúce nároky nepohrdnú pohodlím, priesvitný nafukovací stan môže byť tá správna voľba.

Stan ponúka panoramatický pohľad na všetky svetové strany i na nezabudnuteľnú hviezdnu oblohu. Jeho vnútro vás zahreje teplom domova, v ktorom nechýba základný nábytok ani elektrické žiarovky.

Hoci stan pripomína guľaté akvárium pre zlaté rybky, vy sa ako uväznená ryba cítiť nebudete. Za "dverami" sa totiž otvárajú nádherné pláne francúzskeho vidieka.

Pierra Dumasa k vytvoreniu obrovskej bubliny inšpirovala jeho túžba dostať sa čo najbližšie k prírode. „Nocovanie pod holým nebom či sledovanie východu a západu slnka – to je niečo, čo ľudia v tejto uponáhľanej dobe zažívajú už len málokedy.

Pri nocovaní v tradičnom stane či karavane vám tieto veci tiež často uniknú. A preto som navrhol výstredný príbytok s cieľom ponúknuť nezvyčajný zážitok pod hviezdami, ktorý zároveň zachováva pohodlie hotelovej izby.“ Strecha bubliny vám tak za dobrého počasia naservíruje celú Mliečnu dráhu, ako aj krvavé východy slnka.

Prírodné bubliny sú navrhnuté pre páry, no v prípade záujmu je možné prerobiť ich na dve časti zahŕňajúce spálňu aj detskú izbu. Dizajnér myslel na rôzne typy ľudí a vymyslel im „bublinu na mieru“.

CristalBubble je celý priesvitný a ponúka 360 stupňový výhľad na okolie. Ľuďom, ktorí si súkromie chránia ako oko v hlave, vytvoril kukliaci sa dizajn. Je úplne priesvitný v hornej polovici, ale bočné steny ponúkajú potrebné súkromie. BubbleLodge zasa pripomína bublinovú vilu a pridaný priestor môže byť využitý ako kúpeľňa alebo menšia spálňa.

„Bubble Tree pre mňa predstavuje miesto mimo civilizácie, kde môžete pokojne oddychovať, dýchať alebo sa len utiahnuť do seba,“ prezradil francúzsky dizajnér. Po tom, ako sa bublina nafúkne, jej tvar udržiava vzdušný zámok pri vchode a pumpa, ktorá vyvíja stály tlak na okolité steny.

Špeciálne prostredie zároveň spôsobuje, že kým vonkajší hluk je udržiavaný na minime, ten vnútorný sa zveličuje. Kto nemá hlboko do vrecka, bublinový stan si môže kúpiť za 8 800 eur. Ostatní si ho môžu prenajať na ľubovolný čas a za podstatne prijateľnejšiu cenu.

 

 

Kontakt:
Bubble Tree
Tel.: +33 (0) 9 77 37 91 50, +33 (0) 6 17 97 24 39
E-mail:
Info@bubbleTree.fr

 

Zdroj/autor: sita, bubbletree, Zuzana Zimmermannová, drom 

Zdielať článok na Facebooku

Foto: bubbletree.fr

Hodnotenie článku:
5.0/5 (2 hlasov)

Sobota, 19. jún. 2021. Meniny má Alfréd.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa