Tajomstvá jesene v Dolnom Rakúsku

25.09.2013 |   |    | 

RAKÚSKO - Bohatá úroda, prvé zrelé hrozno, ochutnávky vína a všadeprítomné kríkové venčeky, tzv. Heurigen, vás pozývajú objavovať tajomstvá jesene v Dolnom Rakúsku. Pre rodiny s deťmi sú pripravené výlety bicyklom a gurmáni môžu ochutnať skvelé špeciality.Bicyklovanie s deťmi v Dolnom Rakúsku

Bicyklovanie nie je len zdravou športovou aktivitou, ale je predovšetkým zábavná a vhodná pre všetky vekové kategórie. Nová dolnorakúska cyklomapa prináša prehľad cyklotrás vyhovujúcich potrebám rodín s deťmi, ktoré sú ľahko zdolateľné a vhodné aj pre malých športovcov. Väčšina trás je plne upravená, má asfaltový povrch so šírkou 2,5 m a nemá takmer žiadne stúpanie. Nech sa však vyberiete ktoroukoľvek z nich, bude sa na čo pozerať. Deti môžu objavovať ťavie divadlo, divoké zátoky, rytierske hrady a mnohé iné atrakcie, ktoré Dolné Rakúsko ponúka, a sú ľahko prístupné vďaka cyklistickým chodníkom. Mapa ponúka dvanásť skvelých tipov na dobrodružné aj pokojné rodinné cyklovýlety.

Rodinné trasy sú určené pre deti od 6 prípadne12 rokov, pričom ich hranica sa určuje predovšetkým podľa dĺžky trasy. Cyklookruhy vedú bez výnimiek po samostatnej cykloceste, po vedľajších cestách alebo tichých štvrtiach bez dopravy a jazdí sa takmer nepretržite po rovine. Pozdĺž trás je v prevádzke celý rad gastronomických zariadení, ihrísk pre deti, prírodných parkov či kúpalísk.

 

Veľká slávnosť pre milovníkov vína

Už osemnástykrát sa v Dolnom Rakúsku oslavuje vínna jeseň. Vo viac ako 100 mestečkách sa koná 800 podujatí, kde sa hlavnou témou stáva ochutnávanie skvelých dolnorakúskych vín a vládne kulinársky pôžitok. Vyberte sa oslavovať lahodnú chuť vína a jedla do najväčšieho vinárskeho kraja Rakúska! 

 

Dolnorakúska krajinská výstava  2013 už len do 3. novembra

Ešte stále sa môžete ísť pozrieť na najväčšiu dolnorakúsku krajinskú výstavu Chlieb a víno, ktorú navštívili už tisícky záujemcov. Najobľúbenejšou expozíciou je múzeum praveku, kde sa dozviete všetko o výrobe chleba od dávnych čias, a vínne mestečko, ktoré rozpráva príbeh histórie vína. Zároveň sa môžete prejsť vínnymi uličkami a hroznovými sadmi, ktorými je popretkávané celé Dolné Rakúsko.

 

Zdroj/autor: dolne-rakusko.info, drom

 

Zdielať článok na Facebooku

Hodnotenie článku:
0.0/5 (0 hlasov)

Pondelok, 26. október. 2020. Meniny má Demeter.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa