Fantastická správa z Rakúska: Lyžovať sa bude!

2021-12-10 07:01:00 |   |    | 

Od 12. decembra sa v Tirolsku otvárajú ubytovacie zariadenia, gastronomické prevádzky aj lyžiarske strediská pre všetkých (od 12 rokov), ktorí sú zaočkovaní alebo prekonali ochorenie Covid-19 (tzv. 2-G Regel). Vo všetkých vnútorných priestoroch je povinné nosenie FFP-2 masky, teda aj v kabínových lanovkách a sedačkách s plastovým krytom. Gastronómia v lyžiarskych strediskách je formou Take-Away. Prevádzky sú otvorené do 23:00 a je nutná registrácia hostí. 

Zimné túžby ľudí plní v týchto časoch aj región Stubai - údolie priamo na hlavnom hrebeni Álp, obdarené monumentálnou prírodnou scenériou a nadpriemernou snehovou nádielkou.. Cítiť sneh na vlastnej koži, brázdiť svahy, dýchať krištáľovo čistý vzduch a nadchýnať sa pôvabom a majestátnosťou hôr. Návštevníci sa tu môžu voľne pohybovať v dokonalej harmónii so zimnou prírodou. Údolie Stubaital v sebe navyše spája mnohé výhody, ktoré sa práve v dnešných časoch stávajú čoraz dôležitejšími. Z hlavného mesta Tirolska, Innsbrucku, je ľahko dostupné za 20 minút. Pôsobivá vysokohorská atmosféra, dostatok priestoru pre individuálnu mobilitu a k tomu infraštruktúra, ktorá nenecháva nič na náhodu.

 

Jedno údolie a štyri lyžiarske strediská, ktoré udávajú nové trendy

Štyri lyžiarske strediská rozprestierajúce sa po celom údolí ponúkajú všetky možné druhy zábavy na zjazdovkách aj mimo nich. Každé stredisko je jedinečné. Ich vlajkovou loďou je lyžiarske stredisko Stubaier Gletscher – ľadovcové lyžiarske stredisko so zárukou dokonalých snehových podmienok od októbra do júna. Presvedčia vás tamojšie pohodlné vleky, široké zjazdovky vo výške 1750 až 3210 metrov nad morom, snowpark Stubai Zoo, zóna Powder Department pre freeriderov a ponuka pre deti v rámci programu BIG Family v stredisku Stubaier Gletscher. Môžete si užiť pohodlnú jazdu lanovkou 3S Eisgratbahn až do výšky 2900 metrov za menej ako dvanásť minút, impozantný výhľad z vyhliadkovej plošiny TOP OF TYROL obklopenej pôsobivou kulisou majestátnych trojtisícoviek, športový desaťkilometrový zjazd z horskej stanice Wildspitz vo výške 3210 metrov až do údolnej stanice. To všetko len podčiarkuje kvalitu tohto výnimočného lyžiarskeho strediska.

Dokonalú zimnú zábavu môžete zažiť aj v lyžiarskom stredisku Schlick 2000 v obci Fulpmes. Od vjazdu do údolia je to iba pár minút k lyžiarskemu stredisku, ktorého veľkou prednosťou je jeho rozmanitosť. Nájdete tu široké rodinné zjazdovky, ako aj náročnejšie zjazdovky, snowpark a rýchlostnú trať. Rodiny s deťmi a malí športovci nájdu pre seba to pravé v detskom svete BIG Ron`s Kinderland. Sýti a spokojní sa popoludní vrátite na svah z jednej z deviatich tradičných horských chát. Môžete sa vydať po výškovej bežkárskej trati, vybrať sa na zimnú túru naprieč bohato zasneženými lesmi alebo si zalietať na paraglajde z horskej stanice Kreuzjoch do údolia.

Dovolenkári sa môžu každú stredu počas nočného sánkovania spustiť na saniach zo strednej stanice po zjazde dolu do údolia. Ľahko dostupné je aj lyžiarske stredisko Serlesbahnen pri vstupe do údolia pri obci Mieders. Naozajstná tirolská klasika, ideálna pre pôžitkárov a rodinné výlety. Detský svet kráľa Serliho pri údolnej stanici lanovky a zjazdovky pre začiatočníkov, ako aj opätovných začiatočníkov ponúkajú zábavu na snehu naozaj pre všetkých. O dokonalý zážitok pod pôsobivou kulisou vrchu Serles sa postarajú tri sánkarské dráhy, zimné turistické trasy a túry na snežniciach k útulným lyžiarskym chatám. Pohľadom naň sa môžete obzvlášť dlho kochať každý utorok zo zimných turistických chodníkov, sánkarskej dráhy alebo počas zjazdu do údolia pre skialpinistov. Vtedy totiž premáva lanovka Serlesbahn aj v noci od 19.00 hod. do 22.30 hod. (posledný zjazd do údolia).

Priamo pod ostrými skalnými výbežkami 2505 metrov vysokého vrchu Elfer v Neustifte sa rozprestierajú zjazdovky so zrnitým prírodným snehom lyžiarskeho strediska Elferbahnen. Vrch Elfer je nielen zimným rajom so zjazdovkami pre náročných lyžiarov a snowboardistov, ale ponúka aj nezabudnuteľné, slnečné výhľady na údolie Stubaital až po Innsbruck. Návštevníci si môžu vychutnať tento výhľad pri najväčších slnečných hodinách v Alpách neďaleko horskej stanice alebo vznášajúc sa na paraglajde sami alebo vo dvojici nad Neustiftom. Okrem toho vás pozývajú užívať si pohyb a zábavu v tej najkrajšej prírode romantické zimné turistické chodníky a tri z najdlhších, špeciálne zasnežovaných sánkarských dráh v údolí, ktoré sú trikrát do týždňa osvetlené a sprístupnené na nočné sánkovanie.

 

Na snehu celkom prirodzene: Bežkárske trate, turistické chodníky a sánkarské dráhy

Zdravý pohyb v zimnej krajine. Údolie Stubaital do bodky spĺňa tento súčasný trend. Na bežkárov pritom čaká ťažké rozhodovanie. Na 40 kilometroch bežkárskych tratí, na ktorých sa dajú absolvovať krátke aj miestne okruhy v klasickom alebo korčuliarskom štýle, sa ponúka široká škála aktivít: Na 14-kilometrovej údolnej bežkárskej trati v Neustifte, výškových bežkárskych tratiach na ľadovci Stubaier Gletscher a pri hostinci Schlicker Alm, zasneženej bežkárskej trati Falbeson alebo nočnej bežkárskej trati – v regióne Stubai si každý milovník behu na lyžiach nájde pre seba to pravé.

Prirodzený pohyb v nedotknutej zimnej krajine je inšpiráciou pre telo aj dušu. 80 kilometrov upravených a starostlivo značených zimných turistických chodníkov je na to priam stvorených a v kombinácii so zastávkou v jednej z tradičných tirolských horských chát sa stanú nezabudnuteľným zážitkom.

Veľmi obľúbené je aj sánkovanie, ktoré bolo odjakživa jednou z vášní obyvateľov údolia Stubaital. Veľa atraktívnych možností tu čaká na všetkých milovníkov sánkovania. Najväčšia sánkarská aréna v Tirolsku má desať sánkarských dráh s celkovou dĺžkou 41 kilometrov, ktoré boli všetky ocenené pečaťou kvality pre prírodné sánkarské dráhy. Štyri z nich sú osvetlené a najdlhšia má šesť kilometrov a vedie z vrchu Elfer dole do Neustiftu.

 

Skipas SKI plus CITY Pass Stubai Innsbruck: Maximum voľného času, minimum stresu

Dovolenka v údolí Stubaital nie je jedinečná len vďaka neobyčajne pestrej a kvalitnej ponuke voľnočasových aktivít. Taktiež ponúka množstvo flexibilných možností, ako si prispôsobiť pobyt svojim predstavám. Na to slúži skipas SKI plus CITY Pass Stubai Innsbruck. Tento skipas je jedinečný, pretože spája štyri lyžiarske strediská v regióne Stubai a deväť ďalších lyžiarskych stredísk s 22 ponukami lifestylových, kultúrnych a spoznávacích aktivít v Innsbrucku a jeho okolí. Patria k nim výnimočné atrakcie, ako skokanský mostík na vrchu Bergisel, Krištáľové svety Swarovski a niekdajšia cisárska rezidencia Hofburg. V cene je zahrnutý aj vstup do rekreačného strediska Neustift a saunového a vodného sveta Stubay, ako aj používanie všetkých skibusov a vyhliadkových autobusov v Innsbrucku.

Foto: Austrian National Tourist Office

 

Zdieľať článok na Facebooku

Zdroj: TS

Hodnotenie článku:
0.0/5 (0 hlasov)


Novinky.sk

Gurman.sk


Sobota, 20. júl. 2024. Meniny má Eliáš, Iľja, Eliána.
Stream naživo

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa