VÝLET Cyklotrasy v okolí Piešťan

25.06.2009 |   |    | 

SLOVENSKO - Kúpele Piešťany sú známe nielen svojimi liečivými prameňmi, ale aj ako mesto cyklistov, ktorí tento spôsob dopravy hojne a radi využívajú v jeho uliciach.Tým, ktorí bicykel neopustia ani vo chvíľach oddychu ako i kúpeľným hosťom a cykloturistom ponúkajú Piešťany zaujímavé možnosti výletov do okolia.

K obľúbeným patrí Kolookruh Sĺňava. Myšlienka vybudovania relaxačného okruhu pre peších, kolieskových korčuliarov a cyklistov okolo vodnej nádrže na rieke Váh sa zrodila už v roku 2000. Voľba padla na túto lokalitu, lebo ponúka úchvatný pohľad z koruny hrádze na okolitú prírodu - na hladinu vodnej plochy, siluetu hôr a zvyšky okolitých lužných lesov. Sĺňava ako chránený areál je domovom mnohých druhov vtáctva, ktoré svojou prítomnosťou umocňujú príťažlivosť krajiny. Trasa je dlhá približne 11 kilometrov, pre nenáročnosť je obľúbeným miestom výletov celých rodín.

Jednou z najdlhších označených cyklotrás je 56 kilometrov dlhá Vážska cyklomagistrála, ktorá začína pri Kolonádovom moste a končí až v Trenčíne. Cykloturistov čaká po ceste možnosť jazdy na vodných skútroch v Hornej Strede, kaštieľ v Brunovciach, zrúcanina hradu v Beckove a hrad a mestské múzeum v Trenčíne.

Archeologická lokalita v Ducovom-Kostolci je od Piešťan vzdialená asi 6 kilometrov a ponúka zaujímavú rekonštrukciu veľmožského dvorca. Trasa vedie okolo renesančného kaštieľa v Moravanoch nad Váhom. Do rodiska Mórica Beňovského Vrbového je z Piešťan 10 kilometrov, cykloturisti by sa mali napojiť v obci Ostrov na Malokarpatskú magistrálu.

Na sedlo Havran s Čertovou pecou sa dá z Piešťan dostať dvoma cestami. Jedna vedie po štátnej ceste na Topoľčany a druhá turistickým chodníkom označeným modrou farbou cez Červenú vežu a Bakchus vilu. Po trase možno zastaviť v obci Banka alebo v Radošine a Ratnovciach. Horské sedlo Havran sa nachádza v nadmorskej výške 390 metrov, Čertova pec je známe jaskynné sídlo človeka zo staršej doby kamennej. Trasa je dlhá asi 25 kilometrov.

Zaujímavým je tiež výlet do Parku miniatúr v obci Podolie ktoré je od Piešťan vzdialené 15 kilometrov. Na pozemku pri miestnej škole sú umiestnené makety slovenských hradov a pamiatkových objektov v mierke 1 ku 50. Najväčším z nich je dobová rekonštrukcia Holíčskeho zámku z čias Márie Terézie. Jej rozmery sú 6x6 metrov, váži 43 ton a je na ňom 600 okien.

 

Informačné stredisko Piešťany
Nálepkova 2
921 01 Piešťany
Tel.: +421/33/ 16 186, 774 33 55
E-mail:
ivcotravel@ivcotravel.com
Web: www.ivcotravel.com

 

Zdroj/autor: tasr, piestany, drom

Zdielať článok na Facebooku

Hodnotenie článku:
2.0/5 (2 hlasov)

Štvrtok, 20. február. 2020. Meniny má Lívia.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa