Estónsko

01.01.2019 |   |    | 

Musíte vidieť

Ostrov Saaremaa – tradičný až pohľadnicový kus Estónska na jeho najväčšom ostrove s jedným najkrajších baltických hradov Kuressaare.

Tallin – jedno z mála európskych miest, ktoré si zachovali stredoveký ráz. Jeho staré centrum  bolo zapísané do zoznamu svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO. Napriek tomu je estónske hlavné mesto považované za moderné už dokonca dostalo prezývku „predmestie Helsínk.“

národný park ostrovov Hiiumaa -  tiché ostrovy Saarnaki, Hanikatsi, Vareslaid sú hniezdiskom 120 druhov vtákov a zastávkou pri migrácii labutí  a divých husí.

pevnosť Kiek-in-de-Kök – názov v preklade znamená „pohľad do kuchyne.“  Z horných podlaží mohol stredoveký „voyeur“ pozorovať  domy v dolnej časti mesta. Dnes je Kiek-in-de-Kök múzeum zbraní, a máp starého Tallinu.

ostrov Naissaar – ostrov so zaujímavou vojenskou históriou, s cintorínom anglických námorníkov z 19. storočia a  pozostatkami po sovietskej armáde, sú tu prekrásne pláže a turistické chodníky.  
Malé Estónsko má celý rad malebných stredovekých miest, mestečiek a stredovekých hradov.  Rázovitú architektúru majú vidiecke hospodárske usadlosti s veternými mlynmi a tiché rybárske dedinky. Krajina láka zeleným rovinatým vidiekom, romantickými zákutiami na piesočnatom pobreží, smrekovými a brezovými lesmi. V Pärnu sú termálne kúpele s liečivým bahnom. Juh svoju atmosférou pripomína rozprávky Hansa Christiana Andersena či bratov Grimmovcov. Na severe je obľúbeným výletným miestom národný park Lahemaa. Krajina chce rozvíjať turistický ruch a orientuje sa na nároky a vkus Fínov, Švédov, Nemcov a Britov, vítajú však aj solventných turistov z Ruska.Utorok, 22. september. 2020. Meniny má Móric.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa