Cestovateľské rady, tipy, publikácie

10 tipov, ako efektívne zbaliť kufor na dovolenku

17.08.2018 |

Zvádzate pred každou dovolenkou veľký boj s vašim kufrom? Alebo je pre vás ešte ťažšie pobaliť sa na cestu späť domov? Prinášame vám niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu správne sa pobaliť a efektívne využiť každý voľný priestor.

Viac článkov
Zbaliť sa na dovolenku

10 tipov, ako efektívne zbaliť kufor na dovolenku

17.08.2018 | 

Zvádzate pred každou dovolenkou veľký boj s vašim kufrom? Alebo je pre vás ešte ťažšie pobaliť sa na cestu späť domov? Prinášame vám niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu správne sa pobaliť a efektívne využiť každý voľný priestor.

Last minute má svoje

Dovolenka na poslednú chvíľu: Výhody a nevýhody last minute zájazdov

07.08.2018 | 

Leto je už v plnom prúde a dovolenkári si užívajú zaslúžené chvíle voľna najmä pri mori. Niektorí si zájazd vyberajú už v zime, keď je ešte k dispozícii obrovské množstvo možností presne podľa ich predstáv. Iní sa spoliehajú na ponuky last minute, ktoré občas ponúkajú „veľa muziky za málo peňazí“. Obe možnosti majú svoje výhody aj nevýhody.

Sardínia

Autom po Sardínii - množstvo nezabudnuteľných zážitkov pre celú rodinu

06.08.2018 | 

Sardínia je vyhľadávaným stredomorským ostrovom s výbornou klímou, ktorý leží medzi talianskou Sicíliou a francúzskou Korzikou. Je to úžasná dovolenková destinácia, ktorá ponúka množstvo fascinujúcich pamiatok a aktivít vhodných pre rodiny s deťmi. Či už ste sa rozhodli navštíviť Sardíniu, aby ste si pozreli fénické alebo rímske zrúcaniny, alebo len aby ste nabrali energiu a vychutnávali si vynikajúce sardínske vína, určite budete mať na tomto čarovnom ostrove skvelú dovolenku.

Porovnali sme najznámejšie ubytovacie

Booking, Trivago a tí ostatní: Porovnali sme najznámejšie ubytovacie rezervačné systémy

02.08.2018 | 

Každoročne pribúda počet cestovateľov, ktorí si sami vybavujú dovolenky v zahraničí. Plánovanie im výrazne uľahčujú ubytovacie rezervačné systémy. Všetky naoko ponúkajú rovnaké služby. No každý z nich prináša nejakú zaujímavú výhodu, ktorú zužitkujete vo svoj prospech.

Turistické nariadenia v Chorvátsku:

Turistické nariadenia v Chorvátsku: Pozor, týchto 5 vecí vás môže vyjsť draho

17.07.2018 | 

V roku 2017 navštívili Chorvátsko len prostredníctvom cestovných agentúr vyše dva milióny turistov, s obrovským náporom ľudí sa však spájajú aj negatíva. Pri „slovenskom mori“ sa im snažia predchádzať rôznymi nariadeniami, ktoré nie sú u nás celkom obvyklé. Pri návšteve miest teda radšej pozorne sledujte informačné tabule, za porušenie niektorých nariadení hrozí poriadne mastná pokuta.

5 vecí, ktoré ti

5 vecí, ktoré ti v batohu na cestách nesmú chýbať

16.07.2018 | 

Hovorí sa, že pri cestovaní neexistuje nepríjemná situácia, len nepripravený cestovateľ. Aj preto mnohí milovníci dobrodružstva investujú do outdoorovej výbavy sumy, za ktoré by sa od hlavy po päty obliekla celá partia kaviarenských vysedávačov či diskotékových donjuanov. Niekedy aj malá vecička môže veľmi ovplyvniť, ako si vaše dobrodružstvo (ne)užijete. Aké vychytávky by vo vašej výbave určite nemali chýbať?

Check in na letisku

Radíme: Slováci majú nárok na konzulárnu pomoc aj tam, kde SR nemá konzuláty

12.07.2018 | 

Keď sa Slováci ocitnú v núdzi v krajine, v ktorej Slovensko nemá veľvyslanectvo alebo konzulát, môžu o konzulárnu pomoc požiadať diplomatov z ktorejkoľvek členskej krajiny EÚ. Informuje o tom Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR. Smernica, ktorá právo zavádza, platí od 1. mája.

Výlet na bicykli: Nepodceňujte

Výlet na bicykli: Nepodceňujte reflexné prvky ani nosenie prilby

11.07.2018 | 

Medzi najčastejšie chyby cyklistov patrí jazda bez svetiel a reflexných prvkov alebo jazda na bicykli mimo obce bez prilby. Podľa hovorkyne Prezídia Policajného zboru Denisy Baloghovej nie je výnimočná ani jazda v skupinkách vedľa seba alebo jazda pod vplyvom alkoholu. Polícia preto pripomína, aké pravidlá by mali cyklisti počas svojich ciest dodržiavať.

Nový internetový portál poradí,

Cyklistika na Horehroní: Nový internetový portál ponúka všetky potrebné informácie

11.07.2018 | 

Horehronie je už niekoľko rokov označované ako Bike & E-bike región a pre milovníkov cyklistiky ponúka túto sezónu nový internetový portál. Na stránke www.cyklo.horehronie.net nájdu cyklisti zoznam požičovní elektrobicyklov, všetky typy e-bikov s fotografiou, technickými špecifikáciami a všetkými informáciami potrebnými nato, aby si klient mohol bicykel objednať online. Región pritom ponúka sieť piatich požičovní.

Slovenskí policajti v Chorvátsku

Dovolenka v Chorvátsku: Slovensko bude mať opäť pri mori svojich strážcov zákona

10.07.2018 | 

Slovenskí policajti budú aj počas tohtoročného leta dohliadať na poriadok a bezpečnosť dovolenkárov v Chorvátsku. Pobyt v tejto krajine však prináša zmeny, ktoré sa týkajú aj Slovákov, TASR o tom informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Baloghová. Osem slovenských policajtov bude hliadkovať v Chorvátsku od 1. júla do 3. septembra.

Zmapovali sme najpopulárnejšie nízkonákladové aerolinky: Aký je medzi nimi rozdiel?

Zmapovali sme najpopulárnejšie nízkonákladové
26.06.2018

Lietanie je tak lacné ako nikdy predtým. Počas akcií si môžete kúpiť spiatočnú letenku do niektorých destinácií do 10 eur. Aj štandardné ceny smelo konkurujú iným formám dopravy, pričom vám ponúkajú väčší komfort a šetrenie času. Kvôli výhodným ponukám najčastejšie volíme nízkonákladové letecké spoločnosti, ktoré sa líšia prostredníctvom ponúkaných služieb a zľavovej politiky. viac »

Lekárnička na dovolenke: Zoznam vecí, ktoré do nej zbaliť

Lekárnička na dovolenke: Zoznam
20.06.2018

Väčšina z nás to rieši každý rok - aké oblečenie, hygienické potreby či zábavné doplnky zabaliť do kufra, už v podstate vieme, čo však s lekárničkou? Odborníci prezradili, ktoré veci by vám v nej na cestách nemali chýbať. viac »

MZVaEZ pripomína informačné služby pre cestujúcu verejnosť, mierne ich vylepšilo

MZVaEZ pripomína informačné služby
20.06.2018

Dostať sa k informáciám súvisiacim s cestovaním do iných krajín je tento rok ešte o niečo jednoduchšie. Rezort diplomacie upravil text SMS správy, ktorá príde každému so slovenskou SIM kartou po prekročení hraníc a integroval bratislavské informačné pracoviská. Na utorkovej tlačovej konferencii o tom informoval riaditeľ konzulárneho odboru Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR Martin Bezák. viac »

Dovolenka pri mori: Zoznam vecí, ktoré nesmiete zabudnúť

Dovolenka pri mori: Zoznam
13.06.2018

Prichádza leto a s ním aj očakávaný dovolenkový čas, ktorý strávi opäť množstvo Slovákov pri mori. Aby sa vaša príprava aj samotný pobyt zaobišiel bez zbytočného stresu a problémov, pripravili sme pre vás zoznam vecí, ktoré by ste si mali zbaliť. viac »

Do Ruska bez víz: Na návštevu MS vo futbale vám stačí pas a preukaz fanúšika

Moskva, Ruská federácia
11.06.2018

Slováci sa počas majstrovstiev sveta vo futbale 2018 (14.6. - 16.7.) dostanú do Ruska aj bez víz, podmienkou je personalizovaný preukaz fanúšika (FAN-ID) a platný cestovný pas. Informuje o tom Veľvyslanectvo SR v Moskve na stránkach slovenského rezortu diplomacie. Radí tiež, ako sa do Ruska dostať a ako sa zachovať pri strate dokladov. viac »


Piatok, 17. august. 2018. Meniny má Milica.