U susedov - kam na výlet

Rakúsky Weinviertel - raj cyklistov a vinárov

Návrat po cykloceste Chardonnay
2022-09-10 13:00:00

Dolné Rakúsko je známe svojou sieťou kvalitných a zaujímavých cyklotrás. Jednou z oblastí, kde môžete niektoré z nich vyskúšať, je aj vinársky región Weinviertel, ktorý cyklistom ponúka vyše 1600 kilometrov cyklotrás. Hlavne na severe môžete cyklistiku spojiť aj s návštevou viacerých atrakcií. Tunajšie trasy vedú naprieč vinohradmi, cez vínne uličky, ale aj okolo hradov a zámkov. My sme niektoré z nich vyskúšali a východiskovým bodom nám bolo malebné vinárske mestečko Retz. viac »

Divoká Šárka – vzácna oáza pokoja v ruchu stovežatej Prahy

Divoká Šárka – vzácna
2022-09-07 12:00:00

Že ste už Karlovým mostom prechádzali viackrát, na Hradčanoch ste sa už samozrejme tiež zastavali a zašli ste aj mimo centra, na zámok Troja, no a stále vás to do tej Prahy láka? Alebo ste v stovežatej prvýkrát, no máte ruch oddýchnuť si od ruchu veľkomesta v lone prírody? Ponúkame vám tip na miesto, aké by ste v blízkosti metropoly rozhodne nečakali! viac »

Tip na nezabudnuteľný víkend u susedov: Retz patrí k najkrajším mestečkám Rakúska

Radnica v Retzi
2022-09-01 00:00:00

Letné prázdniny síce skončili, avšak mnohí z vás ešte možno rozmýšľajú, kam by sa vybrali na výlet. Ak máte radi dobré víno aj jedinečné atrakcie, Retz vás určite nesklame. Toto malebné mestečko je centrom jednej z najväčších vinohradníckych oblastí Rakúska, ktoré je zo všetkých strán obklopené udržiavanými vinicami a ponúka pre všetkých jedinečné zážitky z minulosti i súčasnosti. viac »

Aktívna dovolenka v Poľsku je skvelý nápad: Naplánujte si turistiku, bicykle aj šport na vode

Gdyňa
2022-08-28 13:00:00

Poľsko je pre nás výhodné na dovolenku hneď z viacerých dôvodov. Máme to doslova na skok, takže si tam môžeme naplánovať dlhší pobyt, ale aj krátke jednodňové výlety. Okrem toho majú poriadne rozmanitú ponuku zábavných, historických a prírodných atrakcií a k tomu pripočítajte ešte ich typickú pohostinnosť, dobré jedlo a skvelú zábavu. Inšpirujte sa tiež našimi tipmi, ktoré vám pomôžu vymyslieť si dovolenku plnú aktivít v obklopení krásnej poľskej prírody. viac »

Vroclavský palác slúžil kráľovi. Dnes v ňom sídli rozsiahle múzeum

Vroclavský palác slúžil kráľovi.
2022-08-25 12:00:00

Zo Žiliny sa dostanete autom do Vroclavy za štyri hodiny a z Popradu za päť. Ak teda máte chuť na víkendový výlet, toto poľské mesto je naň ako stvorené. Jedným z hlavných lákadiel je Kráľovský palác, ktorý v minulosti slúžil pruskému panovníkovi. Dnes v ňom okrem nádhernej architektúry uvidíte aj zaujímavé výstavy tunajšieho múzea. viac »

Národný park Krkonoše - nádherná tundra v srdci Európy

Národný park Krkonoše -
2022-08-20 00:00:00

Že si neviete predstaviť výlet do nehostinnej tundry a navyše v strede Európy? Poďte zistiť, že práve tu si dosýta vychutnáte prechádzky chránenou prírodou, spoznáte čo–to z histórie, dobre si zabicyklujete a keď budete mať šťastie, možno stretnete aj ochrancu tejto krajinnej oblasti, bájneho Krakonoša. Národný park Krkonoše je viac ako len najvyšší vrch Českej republiky – Sněžka. viac »

Kecskemét - mesto marhúľ a skvelej barack pálenky

Kecskemét - mesto marhúľ
2022-08-18 03:00:00

Keď sa vyberiete na výlet do Budapešti autom, naplánujte si aj nejaké výlety v okolí. Mesto Kecskemét sa nachádza približne hodinu jazdy z centra maďarskej metropoly. Táto oblasť bola osídlená už pred 5000 rokmi. Vždy sa tam darilo poľnohospodárom, ktorí sa zaslúžili o rozvoj celého regiónu. viac »

Reblauský expres - jeden z najpopulárnejších turistických vlakov v Rakúsku

Reblauský expres
2022-08-08 12:00:00

Premýšľate, kam sa najbližšie vybrať na výlet a kde by ste zažili niečo netradičné? Vyskúšajte jazdu na jednom z najpopulárnejších turistických vlakov v Rakúsku - Reblauským expresom (Reblaus Express). Tento nostalgický zážitkový vlak premáva na severe Dolného Rakúska, pri hraniciach s Českou republikou medzi mestečkami Retz a Drosendorf. Jazdou po tejto jedinečnej trati môžete spoznať najkrajšie miesta tamojšieho regiónu. viac »

Čas zastaviť sa a užívať si: Viedenské kaviarne boli obývačkou umelcov, dnes lákajú turistov

Café Sperl
2022-08-04 12:00:00

Chodili tam Sigmund Freud, Andy Warhol i Gustav Klimt. Všetci trávili nespočetné hodiny vo viedenských kaviarňach. Dôvod je ľahko pochopiteľný: príchody a odchody, rituály a stretnutia s priateľmi a kolegami pomáhajú totiž vytvárať jedinečnú atmosféru. viac »

Čarovný kút Rakúska netradične: Vyberte sa na nostalgickú jazdu po úzkorozchodnej železnici

Waldviertelbahn je turistickou atrakciou
2022-07-30 12:01:00

Waldviertel, malebný región na severe Dolného Rakúska, rozprestierajúci sa pri hraniciach s Českou republikou máte možnosť spoznať aj netradičným spôsobom. Už 120 rokov sa týmto regiónom preháňajú parné lokomotívy po úzkorozchodnej železnici s rozchodom 760 mm - Waldviertelbahn. Nostalgické jazdy na tejto železnici môžete zažiť až do 1. novembra 2022. Na konci novembra sa uskutočnia ešte dve špeciálne adventné jazdy, a to 26 a 27. novembra 2022. viac »

Wachaubahn - vlakom cez najkrajšie údolie Dolného Rakúska

Obľúbená je aj kombinácia
2022-07-24 14:00:00

Cestovanie vlakmi je efektívne, pohodlné a ekologické. Rastúci dôraz na udržateľnosť a obavy z dopadov dopravy na životné prostredie a vysoké ceny pohonných hmôt spôsobili, že stále viac ľudí volí k cestovaniu železnicu. A nielen k ceste za prácou, ale aj na dovolenku či výlety. V Dolnom Rakúsku prevádzkujú niekoľko železničných úsekov, kde premávajú nostalgické vlaky, voziace turistov nádhernými kútmi tohto regiónu. Železničky Wachaubahn, Reblaus Express či Waldviertelbahn sa stali obľúbenou turistickou atrakciou. Poďte sa s nami previezť na jednej z nich po najkrajších častiach Dolného Rakúska. viac »

Leto u susedov: 5 originálnych výletných lokalít v Dolnom Rakúsku

Rax
2022-07-17 13:00:00

Letná sezóna je v plnom prúde, prázdniny takisto. Ak hľadáte cestovateľské tipy na predĺžený víkend či kratší výlet neďaleko Slovenska, Dolné Rakúsko je tým správnym cieľom. Očakávať môžete ľahké i náročné túry, útulné chaty, nádherné výhľady, kvalitné služby, divokú prírodu a najmä originálne výletné miesta. Prinášame vám 5 skvelých tipov na výlety počas leta do dolnorakúskeho regiónu. viac »

České more Lipno - dokonalé miesto na zážitkovú dovolenku

České more Lipno -
2022-07-14 00:00:00

Keď sa povie Lipno, tak môžeme doplniť - najväčšia česká priehrada, originálna 'Stezka korunami stromů', ktorá bola prvá svojho druhu v Čechách, ale aj mestečko na polostrove, ako sa zvykne hovoriť Frymburku. Čo z toho však zabaví a zláka prázdninujúce deti? Z Lipna vyberáme pár tipov, ktoré vám doprajú dovolenkový aktívny oddych a deťom prázdninové zážitky, o ktorých zaručene porozprávajú aj spolužiakom po prázdninách v škole. viac »

Na potulkách Velkopoľskom: Prvé hlavné mesto, legendárna Poznaň a ešte omnoho viac

Na potulkách Velkopoľskom: Prvé
2022-06-26 00:00:00

Región v severozápadnom Poľsku sa pýši mnohými cennými historickými pamiatkami. Nájdete tu napríklad prvé hlavné mesto krajiny, krásne zámky a aj najstaršie železničné depo parných lokomotív. viac »

Skvelý tip pre milovníkov histórie: Vo východných Čechách je až deväť kráľovských miest

Hradec Králové, labské parníčky
2022-06-14 06:00:00

Deväť miest, ktoré až na jednu výnimku ležia vo východných Čechách, spája nielen spoločná história, ale aj vzájomná spolupráca na propagáciu turistickej ponuky pre domácich aj zahraničných návštevníkov. Dvůr Králové nad Labem, Hradec Králové, Chrudim, Jaroměř, Mělník, Nový Bydžov, Polička, Trutnov a Vysoké Mýto patrili v minulosti českým kráľovnám. viac »


Streda, 24. apríl. 2024. Meniny má Juraj.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa