Spojené štáty

SPOJENÉ ŠTÁTY - Turistika, cykloturistika, kempovanie, horolezectvo, plavba na loďke, jazda na koni. Toto všetko a oveľa viac môžete robiť v najstaršom národnom parku na svete. Yellowstonský národný park vznikol v roku 1872 a patrí medzi prírodné skvosty našej planéty. A to nie je jeho jediné prvenstvo. Na tomto mieste je sústredených viac ako 200 gejzírov, čo predstavuje najväčšiu koncentráciu týchto termálnych prameňov na Zemi. viac »
19.10.2013
SPOJENÉ ŠTÁTY - Zelený fľak na mape New Yorku dnes predstavuje jedinečné miesto pre športové, ale aj umelecké aktivity. viac »
16.10.2013
SPOJENÉ ŠTÁTY - Súostrovie nachádzajúce sa v Pacifiku blízko rovníka je najvzdialenejším americkým štátom. Od najbližšej pevniny sú ostrovy vzdialené asi 3 tisíc kilometrov. viac »
17.09.2013
SPOJENÉ ŠTÁTY - Názov Florida v španielčine znamená kvetinový. Štát totiž objavili španielski námorníci v čase veľkonočných sviatkov, ktoré sa v ich jazyku označujú ako „Pascua Florida“. Jeho najznámejším mestom je bezpochyby Miami. viac »
03.09.2013
SPOJENÉ ŠTÁTY - San Diego patrí medzi najväčšie mestá v Spojených štátoch amerických. Jeho 1,3 milióna obyvateľov z neho konkrétne po Los Angeles robí druhé najväčšie mesto v slnečnej Kalifornii. Svoju históriu začalo písať už v roku 1542, kedy sa tu vylodili prví Európania. Meno San Diego mu „prischlo“ v roku 1602. Dal mu ho španielsky conquistador Sebastian Viscaino, ktorý tu práve v tom roku pristal so svojou loďou. viac »
31.08.2013
SPOJENÉ ŠTÁTY - Kto z nás by nechcel bývať v Beverly Hills, tejto snáď najluxusnejšej oblasti na svete? Veď takú koncentráciu slávnych osobností na pomerne malom priestore nenájdete nikde inde. Okrem toho však na vás v Beverly Hills čaká zaujímavá architektúra, ktorá priamo vyjadruje charakter tohto miesta. viac »
23.08.2013
SPOJENÉ ŠTÁTY - Veľkolepý Biely dom je symbolom americkej slobody a demokracie. Sídli v ňom prezident s prvou dámou, ktorí tu prežívajú svoje každodenné radosti aj starosti. viac »
15.08.2013
BAHAMY - Oblasť, ktorá sa ocitla už v mnohých filmoch a televíznych reláciách, je známa predovšetkým ako stredisko zábavy a oddychu. Známym je rezort Atlantis s aquaparkom a vodnými nádržami, ale aj kasína v štýle Las Vegas. viac »
10.07.2013
SPOJENÉ ŠTÁTY - Slnečný okres na juhu Kalifornie je síce jedným z najmenších, no zato druhým najľudnatejším okresom tohto amerického štátu. Známym sa stal v posledných rokoch vďaka obľúbenému seriálu O.C. California. viac »
02.07.2013
SPOJENÉ ŠTÁTY - Slnečné mesto, ktoré mnoho turistov radí k susediacemu Miami, má v skutočnosti svoju vlastnú autonómiu. Nachádza sa na viacerých prírodných aj umelých ostrovoch a od začiatku 20. storočia patrí medzi popredné americké letoviská. viac »
26.06.2013
<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Štvrtok, 29. júl. 2021. Meniny má Marta.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa