Slovenské jaskyne

Domica bude liečiť, v jaskyni poskytnú speleoterapiu

07.11.2019 |

Nové možnosti speleoterapie na Gemeri má priniesť projekt Rozvoj liečebného turizmu v jaskyniach svetového dedičstva Slovenského a Aggtelekského krasu. Realizovaný bude v slovenskej jaskyni Domica pri Kečove a v maďarských jaskyniach Baradla a Béke. Cieľom projektu je podľa kompetentných aj zvýšenie návštevnosti okolia Domice i celého regiónu.

Viac článkov

Stanišovská jaskyňa

Stanišovská jaskyňa v Liptovskom
31.08.2010

SLOVENSKO - Veľká a Malá Stanišovská jaskyňa sa nachádzajú v južnom svahu Smrekovice a oveľa neskôr objavená Nová Stanišovská na protiľahlom svahu dolinky. Hoci topograficky ide o samostatné jaskyne, geneticky tvoria jeden celok, oddelený od seba Stanišovskou dolinkou. viac »

JASKYNE Krásnohorská jaskyňa z vás spraví jaskyniarov

JASKYNE Krásnohorská jaskyňa z
21.06.2010

SLOVENSKO/ video - Špeciálna kombinéza, nepremokavá obuv či prilba s lampičkou sú symbolmi dobrodružstva, ktoré zažívajú návštevníci Krásnohorskej jaskyne v Slovenskom krase na Gemeri. viac »

JASKYNE Bojnická hradná jaskyňa

Bojnická hradná jaskyňa
15.06.2010

SLOVENSKO - Súčasťou prehliadky Bojnického zámku je i návšteva prírodnej jaskyne nachádzajúcej sa v travertínovej kope, na ktorej je zámok postavený. viac »

JASKYNE Jaskyňa Driny

JASKYNE Jaskyňa Driny
15.06.2010

SLOVENSKO - Jedinou verejnosti prístupnou jaskyňou juhozápadného Slovenska je jaskyňa Driny nachádzajúca sa v Malých Karpatoch neďaleko prekrásneho Smolenického zámku. viac »

JASKYNE Demänovská jaskyňa slobody

Demänovská jaskyňa slobody
30.05.2010

Národná prírodná pamiatka Demänovské jaskyne na severnej strane Nízkych Tatier je najdlhším jaskynným systémom na Slovensku. viac »

VÝLET Dobšinská ľadová jaskyňa

VÝLET Dobšinská ľadová jaskyňa
17.05.2010

Dobšinská ľadová jaskyňa sa nachádza v spišsko-gemerskom krase, v Národnej prírodnej rezervácii Stratená , ktorá charakterom zaľadnenia patrí medzi najvýznamnejšie jaskyne na svete.... viac »

JASKYNE Važecká jaskyňa

Važecká jaskyňa
12.05.2010

SLOVENSKO - Važecká jaskyňa je kvapľová jaskyňa v Liptovskej kotline pri Važci. Nachádza sa v doline Bieleho Váhu na severnom okraji Nízkych Tatier. viac »

JASKYNE Jaskyňa mŕtvych netopierov

JASKYNE Jaskyňa mŕtvych netopierov
04.05.2010

SLOVENSKO - Jaskyňa mŕtvych netopierov patrí medzi najrozsiahlejšie a najvýznamnejšie vysokohorské jaskyne Slovenska. Nachádza sa v centrálnej časti hrebeňa Nízkych Tatier v Ďumbierskom vysokohorskom krase (1 750 metrov n. m.). viac »

JASKYNE Jaskyňa Zlá Diera

JASKYNE Jaskyňa Zlá Diera
22.04.2010

SLOVENSKO - Jedinou známou, a od roku 1999 sprístupnenou jaskyňou na území Prešovského okresu je Jaskyňa Zlá Diera pri obci Lipovce, v miestnom dialekte nazývaná aj jaskyňa "Zla džura." viac »

JASKYNE Jaskyňa Domica

Jaskyňa Domica
15.04.2010

Domica je najznámejšou a najdlhšou jaskyňou Národného parku Slovenský kras. Okrem významných geomorfologických hodnôt pozornosť púta najmä vzácnymi archeologickými nálezmi, bohatým výskytom sintrových štítov a bubnov, ako aj početným druhovým zastúpením netopierov. V rámci jaskýň Slovenského a Aggtelekského krasu je zaradená do svetového prírodného dedičstva. viac »


Sobota, 28. marec. 2020. Meniny má Soňa.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa