Hrady, zámky a kaštiele Slovenska

Povesti a legendy: Spišský hrad ukrýva tajomstvo ešte z počiatkov nášho letopočtu

21.05.2020 |

V strednej Európe niet krajšej hradnej zrúcaniny, ako je tá na Spiši. Monumentálny Spišský hrad ukrýva množstvo tajomstiev, jedno z nich sa spája s temnou jaskyňou.

Viac článkov

Ako si spríjemniť posledné voľné dni? My sme šli na Branč

Branč
04.01.2016

Množstvo voľného času pomedzi sviatky nám umožňuje, aby sme si splnili naše sny. Keď o niečom dlhšie snívate a stále nemáte čas sa k tomu dostať, postupne vás to začne prenasledovať. U nás to bola túžba spoznať ďalší kus Slovenska. Niekto by povedal, že zima nie je práve ročné obdobie na takéto výlety, ale jemný snehový poprašok, ticho ako v hrobe a skvelá partia vytvorili perfektný zážitok aj napriek zime a vetru. viac »

Hrad Strečno – Skvelá odbočka z cesty

Hrad Strečno
24.10.2014

Tento nádherný kultúrny skvost Slovenska nájdete na hlavnom ťahu medzi Žilinou a Martinom, v blízkosti hlavného železničného ťahu Bratislava – Žilina – Košice. viac »

Ak chcete vidieť pravého šľachtica, zájdite na Červený kameň

hrad Červený Kameň
22.07.2014

Panský život bol vždy iný ako ten bežných občanov. Lahodné jedlá, honosné odevy, bujaré oslavy a zábavky všetkých druhov patrili výhradne šľachticom a vyššie postaveným. Hoci sú to už časy zdanlivo dávno zašlé k tejto pompéznosti si budete môcť pričuchnúť aj vy. viac »

Ďalšie ocenenia pre Slovensko. Bojnice a Spišský hrad si vydobyli svoje miesto medzi kvalitnými turistickými destináciami

Spišský hrad
29.06.2014

Oblasť na východ od nášho hlavného mesta pomerne dlho čakala na medzinárodné turistické ocenenie. Prišlo teraz v podobe diváckeho výberu na portály TripAdvisor. Cestovatelia ohodnotili naše mestá a pamiatky ako mimoriadne zaujímavé, na čo môžeme byť náležite hrdí. viac »

TOP nápad na víkend: Hrad Krvavej pani je opäť otvorený

Čachtický hrad
20.06.2014

Je to tu. Po dvoch rokoch sa tento víkend opäť otvorí Čachtický hrad. viac »

Povesti o hradoch na Slovensku: Poznáte ich?

Spišský hrad
22.03.2014

SLOVENSKO - Milovníci histórie a tí, ktorí sa zaujímajú o architektúru, si prídu na svoje aj na našom malom Slovensku. Územie krajiny totiž pokrýva pomerne slušné množstvo atraktívnych hradov a zámkov a tie najzaujímavejšie z nich spolu s povesťami a legendami, ktoré o nich kolujú, si predstavíme v tomto článku. viac »

Čachtický hrad: História a legenda o krvavej grófke

Čachtický hrad
09.09.2013

SLOVENSKO - Najkrajšia trasa na Čachtický hrad je pre peších návštevníkov z obce Višňové (230 metrov). K Čachtickému hradu možno z tejto obce vystúpiť dvoma cestami. Jedna vedie od parkoviska na južnom okraji dediny a je označená zelenými turistickými značkami. viac »

Po slovenských mestských hradoch v baníckych mestách

Banská Štiavnica
16.05.2013

SLOVENSKO - Keď sa povie hrad, väčšina z nás si predstaví nedobytné sídlo hrdo sa vypínajúce niekde na vysokej skale, no nie je to vždy tak. Hrady totiž môžeme nájsť doslova aj uprostred mesta. A práve na prehliadku takýchto hradov a to v bývalých baníckych mestách vás teraz pozývame. viac »

Pieseň o zámku Muránskom

Muránsky hrad
29.02.2012

SLOVENSKO - „Muránsky zámek v Uherskej zemi na vysoké skale jest postavený, bílý svítí se mezi horámi, zdi, bašty, palácové pěkně zpraveni,“ znie úvodný verš jednej z najkrajších slovenských historických piesní „Píseň o zámku Muránskem“ z pera Martina Bošňáka. A ako pokračuje? viac »

Väčšina Bratislavského hradu sa otvorí pre verejnosť

Bratislava
14.11.2011

SLOVENSKO - Väčšina Bratislavského hradu bude po jeho rekonštrukcii prístupná verejnosti. Až 80 percent zo všetkých priestorov hradného paláca bude využívať Slovenské národné múzeum. Zvyšok poskytne správca - Kancelária Národnej rady SR na účely štátnej reprezentácie a verejnosť sa do nich dostane len pri zvláštnych príležitostiach. Jednou z nich je napríklad aj tohtotýždňový Deň otvorených dverí v Národnej rade SR vo štvrtok, 17. novembra. viac »


Utorok, 26. máj. 2020. Meniny má Dušan.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa