Kam cez víkend

Naplánujte si leto na Slovensku: Pre juh sú typické termálne pramene i prírodné krásy

03.05.2021 |

Juh Slovenska zďaleka nemusí byť len nudná rovina. Patria k nemu termálne pramene a obľúbené termálne kúpaliská, ale tiež množstvo prírodných zaujímavostí. Na východ od Komárna sa krajina začína mierne vlniť, aby sa v okolí Štúrova premenila na hornatú.

Viac článkov

Naplánujte si leto na Slovensku: Pre juh sú typické termálne pramene i prírodné krásy

Tip na víkend: Navštívte
03.05.2021

Juh Slovenska zďaleka nemusí byť len nudná rovina. Patria k nemu termálne pramene a obľúbené termálne kúpaliská, ale tiež množstvo prírodných zaujímavostí. Na východ od Komárna sa krajina začína mierne vlniť, aby sa v okolí Štúrova premenila na hornatú. viac »

Okolo sveta za necelú hodinku: V Bratislave otvorili fantastické múzeum optických ilúzií

Múzeum optických ilúzií Tripalnd
26.02.2020

Optické ilúzie boli ešte pred pár rokmi výhradnou doménou maliarov či filmárov, dnes sa však približujú širokej verejnosti. Vo svete môžete navštíviť niekoľko múzeí, kde sa veľkí aj malí pohrajú s perspektívou, nedávno konečne jedno otvorili aj v Bratislave. Z vlastnej skúsenosti môžeme potvrdiť, že rozhodne stojí za návštevu. viac »

Obec Malachov je označovaná aj ako "živé striebro", má svojich osem divov

Obec Malachov
11.02.2020

Obci Malachov v Banskobystrickom okrese prináleží aj názov "živé striebro" medzi "medenou" Banskou Bystricou a "zlatou" Kremnicou. V stredoveku sa tam ťažila ortuťová ruda - rumelka a tamojšie bane boli známe v celej Európe. Dnes týmito miestami vedie banský náučný chodník. viac »

Skvelá iniciatíva: Obec na východe spustila atraktívny projekt pre turistov

V obci Oborín funguje
04.02.2020

Projekt vodnej zážitkovej cesty, ktorý pripravila obec Oborín v okrese Michalovce, má zvýšiť atraktivitu priľahlého regiónu pre turistov. V obci, katastrom ktorej pretekajú tri východoslovenské rieky, vybudovali zásluhou cezhraničného projektu náučný chodník a cyklochodník, v zrekonštruovanom vidieckom dome zriadili múzeum a zakúpili lode a bicykle. viac »

Severovýchod láka aj cez zimu: Top aktivity v Bardejove a okolí práve teraz

Severovýchod láka aj cez
17.01.2020

Severovýchod Slovenska je atraktívny pre cestovný ruch celoročne. Hlavná sezóna sa síce sústreďuje na leto, ale aj zima poskytuje dostatok možností na turistické vyžitie. Toto sú najväčšie lákadlá Bardejova a okolia v týchto mesiacoch. viac »

Staré Hory – známe pútnické miesto, raj pre lezcov a domov Vlčích dier

Staré Hory
02.11.2019

Staré Hory sú obec v Banskobystrickom okrese, ktorá je známa svojou baníckou, lesníckou, pútnickou i povstaleckou históriou. Leží na území národných parkov Veľká Fatra a Nízke Tatry, patria k nej osady Horný a Dolný Jelenec, Prašnica, Valentová, Rybô, Richtárová a Polkanová. Ako tvrdí starosta Marián Gajdoš, obec a okolie majú svoj genius loci, a to dlhé roky priťahuje ľudí na bývanie i aktívne trávenie voľného času v každom ročnom období. viac »

V Múzeu SNP otvorili unikátnu výstavu: Ľudia sa ocitnú aj v zákopoch s vojakmi

Otvorenie novej, digitálnej expozície
29.08.2019

Možnosť spoznať život počas Slovenského národného povstania (SNP) ponúka návštevníkom unikátna digitálna realizácia výstavy v Múzeu SNP v Banskej Bystrici, ktorú v utorok večer slávnostne otvorili pri príležitosti osláv 75. výročia SNP. Ako pre TASR uviedol generálny riaditeľ Múzea SNP Stanislav Mičev, prinášajú nový spôsob prezentácie historických udalostí, ktorý nie je bežný nielenže v múzeách na Slovensku, ale ani v Európe. viac »

Dolný Harmanec - vstupná brána do Veľkej Fatry s množstvom prírodných unikátov

Národná kultúrna pamiatka, vodný
11.06.2019

Dolný Harmanec v Banskobystrickom okrese je považovaný za vstupnú bránu do Veľkej Fatry. Má 247 obyvateľov a je poslednou obcou pod horským priechodom Šturec. Jej katastrom prechádza aj niekoľko z 22 tunelov na železničnej trati medzi Banskou Bystricou a Čremošným. Dôvodom, prečo ju turisti najmä počas leta vyhľadávajú, je slávna kvapľová Harmanecká jaskyňa, no ťahákom je aj Kráľova studňa. viac »

V sobotu si spravte čas na kultúru: Veľký prehľad programu Noci múzeí a galérií

Banská Bystrica
17.05.2019

Sobota 18. mája je Medzinárodným dňom múzeí a Slovensko sa pri tej príležitosti už po 15. raz zapojí do celoeurópskej aktivity pod záštitou Rady Európy - Noci múzeí a galérií. Mestá po celej krajine si pripravili mimoriadne zaujímavý program. viac »

Pohronská hradná cesta - 60 kilometrov, 14 hradov a mnoho ďalších pamiatok

Pohronská hradná cesta -
20.04.2019

Jednotný postup pri budovaní turistickej infraštruktúry Pohronskej hradnej cesty môže priniesť zvýšenie jej atraktívnosti a návštevnosti. To bolo hlavnou myšlienkou workshopu, ktorý v uplynulých dňoch organizovali oblastné organizácie cestovného ruchu Región Gron a Stredné Slovensko v spolupráci s Rozvojovou agentúrou Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) a ďalšími zainteresovanými partnermi. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Sobota, 18. september. 2021. Meniny má Eugénia.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa