Kam cez víkend

Staré Hory – známe pútnické miesto, raj pre lezcov a domov Vlčích dier

02.11.2019 |

Staré Hory sú obec v Banskobystrickom okrese, ktorá je známa svojou baníckou, lesníckou, pútnickou i povstaleckou históriou. Leží na území národných parkov Veľká Fatra a Nízke Tatry, patria k nej osady Horný a Dolný Jelenec, Prašnica, Valentová, Rybô, Richtárová a Polkanová. Ako tvrdí starosta Marián Gajdoš, obec a okolie majú svoj genius loci, a to dlhé roky priťahuje ľudí na bývanie i aktívne trávenie voľného času v každom ročnom období.

Viac článkov

Tip na víkend: Spoznajte Topoľčany a okolie

Topoľčiansky hrad
17.03.2017

Dnešné potulky po Slovensku nás zavedú do Topoľčian. Región známy hlavne prírodnými krásami a niekoľkými vodnými plochami na plávanie, z ktorých najznámejšia je Duchonka, dokáže ponúknuť program aj počas chladnejších dní. Ideálny je tiež pre ľudí, ktorí obľubujú ľahkú turistiku. V okolí sa nachádza niekoľko zrúcanín, ku ktorým vedú jednoduché chodníčky vhodné aj pre ľudí so slabšou kondíciou. Z nich sa vám naskytne skvelý výhľad na celé okolie. viac »

Na vlastnej koži: 8 TOP miest, ktoré treba vidieť na Liptove a Orave

Tip na víkend: Užite
25.01.2017

Nové atrakcie, ale aj overená klasika. Orava a Liptov vám ponúkajú množstvo zaujímavostí a turisticky atraktívnych cieľov. Ak máte pred sebou len pár dní, nemôžete stihnúť všetko, čo vám tento úžasný región ponúka. I preto sa sem oplatí vždy vrátiť a pozrieť si stále iné miesta, ktoré sú niekedy dobre ukryté pred očami zvedavých turistov. Napríklad tak, ako sme to urobili my. viac »

Výstava v Lučenci ponúka 80 unikátnych stavieb sveta

Výstava v Lučenci ponúka
22.01.2017

Kto ešte nevidel egyptské pyramídy či Tádž Mahal, nemusí čakať na letnú dovolenku. viac »

Tip na víkend: Stará Ľubovňa láka na hrad aj vojenský tábor

Tip na víkend: Stará
13.01.2017

Stará Ľubovňa bola vždy známa najmä vďaka ich hradu, ktorý ponúka návštevníkom niekoľko moderných atrakcií a k tomu ako bonus nádherný výhľad na okolie. V jeho blízkosti sa však nachádzajú aj ďalšie zaujímavé atrakcie, ktoré by nemali ujsť vašej pozornosti. Skombinujte ich s návštevou kúpeľov vo Vyšných Ružbachoch a máte postarané o ďalší príjemný víkend pri spoznávaní Slovenska. viac »

V okolí Bardejovských Kúpeľov otvorili kyslíkovú cestu Napoleon

V okolí Bardejovských Kúpeľov
10.01.2017

V okolí Bardejovských Kúpeľov dokončili druhú etapu liečivých singletrackov – čo je v podstate ďalšia nová turistická trať pre cyklistov a peších. Nová trasa nesie názov Napoleon, podľa jedného z prameňov v Bardejovských kúpeľoch a aj pojem „liečivé singletracky“ naznačuje väzbu na kúpele. Oficiálne bude trasa Napoleon otvorená na jar, ale verejnosť ju môže využívať už teraz. viac »

Silvester na Slovensku: Pozrite si, ako privítajú Nový rok vo vašom meste

Silvester na Slovensku: Pozrite
30.12.2016

Máme tu záver roka 2016 a veľkolepé privítanie toho nového si pripravili aj organizátori na Slovensku. Pozrite si, na čo sa môžete tešiť v jednotlivých mestách. viac »

Korčuľovanie pod holým nebom: Zmapovali sme bezplatné klziská v slovenských mestách

Zmapovali sme bezplatné klziská
20.12.2016

K najobľúbenejším zimným radovánkam patrí nepochybne korčuľovanie. Najväčšie čaro má pod holým nebom, preto vo viacerých mestách aj tento rok pripravili umelé ľadové plochy. So zamrznutými jazerami sa samozrejme porovnávať nedajú, ich nespornou výhodou je však bezpečnosť a poskytované služby. viac »

Vianoce v duchu tradícií: V skanzenoch prežijete sviatky ako naši predkovia

V skanzenoch prežijete sviatky
09.12.2016

Blížia sa najkrajšie sviatky roka, počas ktorých dodržiavame viacero starých tradícií a zvykov. Ak ich chcete spoznať ešte viac a nazrieť do života našich predkov v autentickom prostredí, navštívte niektorý zo skanzenov. V adventnom období aj medzi sviatkami si viaceré z nich pripravili zaujímavý program. V spolupráci so Slovenskou agentúrou pre cestovný ruch vám prinášame jeho prehľad. viac »

Tip na víkend: Presvedčte sa na vlastnej koži o liptovských naj

Presvedčte sa na vlastnej
02.12.2016

Lyžovačku v Nízkych Tatrách môžete spojiť s predĺženým víkendom a so spoznávaním tunajších atrakcií. V tomto roku zaznamenal Liptovský Mikuláš zvýšenie návštevnosti až o 16 percent. Môžu za to niektoré nové atrakcie, ale aj chuť Slovákov opäť spoznávať svoju rodnú krajinu. Liptovský región pripravil pre návštevníkov navyše obľúbenú Liptov Card s množstvom zliav. Na prilákanie návštevníkov v meste pravidelne organizujú tiež jarmoky, obľúbené podujatia ako napríklad Švábkofest a tento rok by chceli vytvoriť aj prvý stály vianočný trh, ktorý by bol pokračovaním Mikulášskych trhov. viac »

Dokonalá nádhera: V Tatrách dnes otvárajú ľadový dóm, máme FOTO

Tatranský ľadový dóm na
25.11.2016

Sochy v gotickom štýle, detailné línie a dielo pripomínajúce oltár Majstra Pavla z Levoče. Aj takýto je tohtoročný Tatranský ľadový dóm na Hrebienku vo Vysokých Tatrách, ktorý je pre návštevníkov otvorený od dnešného dňa. Špeciálne chladenie pod kupolou ukrýva 90 ton ľadu v 720 ľadových blokoch, ktoré 15 sochári spolu s pomocníkmi premenili počas troch týždňov na dielo s témou spišskej gotiky. viac »


Piatok, 15. november. 2019. Meniny má Leopold.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa