Kam cez víkend

Okolo sveta za necelú hodinku: V Bratislave otvorili fantastické múzeum optických ilúzií

26.02.2020 |

Optické ilúzie boli ešte pred pár rokmi výhradnou doménou maliarov či filmárov, dnes sa však približujú širokej verejnosti. Vo svete môžete navštíviť niekoľko múzeí, kde sa veľkí aj malí pohrajú s perspektívou, nedávno konečne jedno otvorili aj v Bratislave. Z vlastnej skúsenosti môžeme potvrdiť, že rozhodne stojí za návštevu.

Viac článkov

Silvester na Slovensku: Pozrite si, ako privítajú Nový rok vo vašom meste

Silvester na Slovensku: Pozrite
30.12.2016

Máme tu záver roka 2016 a veľkolepé privítanie toho nového si pripravili aj organizátori na Slovensku. Pozrite si, na čo sa môžete tešiť v jednotlivých mestách. viac »

Korčuľovanie pod holým nebom: Zmapovali sme bezplatné klziská v slovenských mestách

Zmapovali sme bezplatné klziská
20.12.2016

K najobľúbenejším zimným radovánkam patrí nepochybne korčuľovanie. Najväčšie čaro má pod holým nebom, preto vo viacerých mestách aj tento rok pripravili umelé ľadové plochy. So zamrznutými jazerami sa samozrejme porovnávať nedajú, ich nespornou výhodou je však bezpečnosť a poskytované služby. viac »

Vianoce v duchu tradícií: V skanzenoch prežijete sviatky ako naši predkovia

V skanzenoch prežijete sviatky
09.12.2016

Blížia sa najkrajšie sviatky roka, počas ktorých dodržiavame viacero starých tradícií a zvykov. Ak ich chcete spoznať ešte viac a nazrieť do života našich predkov v autentickom prostredí, navštívte niektorý zo skanzenov. V adventnom období aj medzi sviatkami si viaceré z nich pripravili zaujímavý program. V spolupráci so Slovenskou agentúrou pre cestovný ruch vám prinášame jeho prehľad. viac »

Tip na víkend: Presvedčte sa na vlastnej koži o liptovských naj

Presvedčte sa na vlastnej
02.12.2016

Lyžovačku v Nízkych Tatrách môžete spojiť s predĺženým víkendom a so spoznávaním tunajších atrakcií. V tomto roku zaznamenal Liptovský Mikuláš zvýšenie návštevnosti až o 16 percent. Môžu za to niektoré nové atrakcie, ale aj chuť Slovákov opäť spoznávať svoju rodnú krajinu. Liptovský región pripravil pre návštevníkov navyše obľúbenú Liptov Card s množstvom zliav. Na prilákanie návštevníkov v meste pravidelne organizujú tiež jarmoky, obľúbené podujatia ako napríklad Švábkofest a tento rok by chceli vytvoriť aj prvý stály vianočný trh, ktorý by bol pokračovaním Mikulášskych trhov. viac »

Dokonalá nádhera: V Tatrách dnes otvárajú ľadový dóm, máme FOTO

Tatranský ľadový dóm na
25.11.2016

Sochy v gotickom štýle, detailné línie a dielo pripomínajúce oltár Majstra Pavla z Levoče. Aj takýto je tohtoročný Tatranský ľadový dóm na Hrebienku vo Vysokých Tatrách, ktorý je pre návštevníkov otvorený od dnešného dňa. Špeciálne chladenie pod kupolou ukrýva 90 ton ľadu v 720 ľadových blokoch, ktoré 15 sochári spolu s pomocníkmi premenili počas troch týždňov na dielo s témou spišskej gotiky. viac »

Kam s deťmi cez jesenné prázdniny: 8 skvelých tipov na strašidelný výlet

Spomienky na zosnulých sa
27.10.2016

Od piatka do utorka majú deti prázdniny, celkovo ich teda čaká až päť voľných dní. Prečítajte si naše tipy na strašidelný výlet a vyberte program, ktorý celú rodinu určite zaujme. viac »

Rodinná atmosféra v lone nádhernej prírody: V Jasnej opäť ožila Björnsonka

Björnsonka v Jasnej opäť
17.10.2016

Niektoré ubytovacie zaradenia sa časom stávajú legendami, bez ktorých by sme si daný región už ani nevedeli predstaviť. V Demänovskej doline medzi tieto charizmatické hotely nepochybne patrí chata Björnsonka. Vďaka rozsiahlej rekonštrukcii sa prispôsobila potrebám súčasných zákazníkov, ktorým ponúka pohodlie a výborné služby aj spojenie s prírodou. viac »

Protiturecká pevnosť aj originálne námestie: Komárno ponúka návštevníkom to, čo inde nenájdu

Tip na víkend: Navštívte
23.09.2016

Máte už pobalené a v hlave sa vám preháňajú nápady, kde by ste mohli stráviť najbližší víkend? Máme pre vás skvelý tip. Nasmerujte si to tentoraz do Komárna. Okrem zaujímavých pamiatok priamo v centre sa môžete vybrať na výlet aj do blízkeho Maďarska. viac »

Svetový deň cestovného ruchu sa blíži: Aké oslavy pripravuje Slovensko?

Svetový deň cestovného ruchu
23.09.2016

Svetový deň cestovného ruchu si každý rok pripomíname 27.septembra. Jeho účelom je podpora a zvýšenie povedomia o význame turizmu, jeho sociálnych, kultúrnych, politických a ekonomických hodnotách a jeho prínose pre celkový rozvoj spoločnosti. Aj tento rok sa k celosvetovým oslavám pripája aj Slovensko a v každom kraji pripravuje zaujímavé podujatia. viac »

Skvelý víkendový tip pre milovníkov kvetov: Jesenná záhradná slávnosť na zámku

NOVINKA: Jesenná záhradná slávnosť
16.09.2016

Počas dvoch septembrových víkendov si prídu na zámku Schloss Hof na svoje všetci milovníci rastlín i vášniví záhradkári. Jesenná záhradná slávnosť s rozmanitým programom pre malých i veľkých zažije tento rok svoju premiéru. viac »


Piatok, 23. október. 2020. Meniny má Alojzia.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa