Kam cez víkend

Staré Hory – známe pútnické miesto, raj pre lezcov a domov Vlčích dier

02.11.2019 |

Staré Hory sú obec v Banskobystrickom okrese, ktorá je známa svojou baníckou, lesníckou, pútnickou i povstaleckou históriou. Leží na území národných parkov Veľká Fatra a Nízke Tatry, patria k nej osady Horný a Dolný Jelenec, Prašnica, Valentová, Rybô, Richtárová a Polkanová. Ako tvrdí starosta Marián Gajdoš, obec a okolie majú svoj genius loci, a to dlhé roky priťahuje ľudí na bývanie i aktívne trávenie voľného času v každom ročnom období.

Viac článkov

Dokonalá nádhera: V Tatrách dnes otvárajú ľadový dóm, máme FOTO

Tatranský ľadový dóm na
25.11.2016

Sochy v gotickom štýle, detailné línie a dielo pripomínajúce oltár Majstra Pavla z Levoče. Aj takýto je tohtoročný Tatranský ľadový dóm na Hrebienku vo Vysokých Tatrách, ktorý je pre návštevníkov otvorený od dnešného dňa. Špeciálne chladenie pod kupolou ukrýva 90 ton ľadu v 720 ľadových blokoch, ktoré 15 sochári spolu s pomocníkmi premenili počas troch týždňov na dielo s témou spišskej gotiky. viac »

Kam s deťmi cez jesenné prázdniny: 8 skvelých tipov na strašidelný výlet

Spomienky na zosnulých sa
27.10.2016

Od piatka do utorka majú deti prázdniny, celkovo ich teda čaká až päť voľných dní. Prečítajte si naše tipy na strašidelný výlet a vyberte program, ktorý celú rodinu určite zaujme. viac »

Rodinná atmosféra v lone nádhernej prírody: V Jasnej opäť ožila Björnsonka

Björnsonka v Jasnej opäť
17.10.2016

Niektoré ubytovacie zaradenia sa časom stávajú legendami, bez ktorých by sme si daný región už ani nevedeli predstaviť. V Demänovskej doline medzi tieto charizmatické hotely nepochybne patrí chata Björnsonka. Vďaka rozsiahlej rekonštrukcii sa prispôsobila potrebám súčasných zákazníkov, ktorým ponúka pohodlie a výborné služby aj spojenie s prírodou. viac »

Protiturecká pevnosť aj originálne námestie: Komárno ponúka návštevníkom to, čo inde nenájdu

Tip na víkend: Navštívte
23.09.2016

Máte už pobalené a v hlave sa vám preháňajú nápady, kde by ste mohli stráviť najbližší víkend? Máme pre vás skvelý tip. Nasmerujte si to tentoraz do Komárna. Okrem zaujímavých pamiatok priamo v centre sa môžete vybrať na výlet aj do blízkeho Maďarska. viac »

Svetový deň cestovného ruchu sa blíži: Aké oslavy pripravuje Slovensko?

Svetový deň cestovného ruchu
23.09.2016

Svetový deň cestovného ruchu si každý rok pripomíname 27.septembra. Jeho účelom je podpora a zvýšenie povedomia o význame turizmu, jeho sociálnych, kultúrnych, politických a ekonomických hodnotách a jeho prínose pre celkový rozvoj spoločnosti. Aj tento rok sa k celosvetovým oslavám pripája aj Slovensko a v každom kraji pripravuje zaujímavé podujatia. viac »

Skvelý víkendový tip pre milovníkov kvetov: Jesenná záhradná slávnosť na zámku

NOVINKA: Jesenná záhradná slávnosť
16.09.2016

Počas dvoch septembrových víkendov si prídu na zámku Schloss Hof na svoje všetci milovníci rastlín i vášniví záhradkári. Jesenná záhradná slávnosť s rozmanitým programom pre malých i veľkých zažije tento rok svoju premiéru. viac »

Záver týždňa v znamení vína a rytierov: Pozrite si TIPY NA VÍKEND

Záver týždňa v znamení
05.09.2016

Počasie nám sľubuje jeden z posledných slnečných víkendov v tomto roku a bola by škoda zostať doma. Na viacerých miestach Slovenska je pritom pripravených viacero zaujímavých podujatí. Pozrite si naše tipy na víkend a inšpirujte sa. viac »

Víkend v spoločnosti hviezd: Liptovský Hrádok oslavuje 700. výročie

Liptovský Hrádok oslavuje 700.
05.09.2016

Prvá písomná zmienka o Liptovskom Hrádku je stará už 700 rokov. Už dnes pri tejto príležitosti čaká najmenšie liptovské mesto atraktívny sprievodný program. Až do nedele prevedie návštevníkov cez históriu mesta až po jeho súčasnosť, pripravené sú tri výstavy, športové súťaže, deň Horskej záchrannej služby, folklórne vystúpenia, atrakcie pre deti aj viaceré koncerty. viac »

Po stopách našich predkov: Toto je 12 najlepších skanzenov Slovenska

Po stopách našich predkov:
01.09.2016

Každý z nás by mal poznať históriu svojej rodnej krajiny. Slovensko nám to umožňuje rôznymi spôsobmi. Veľa zaujímavého sa dozviete v našich slávnych hradoch aj v múzeách, ktoré zhromažďujú vzácne artefakty z dejín. Ak však chcete vedieť, ako sa žilo obyčajným ľuďom, navštívte jeden zo slovenských skanzenov. Nájdete ich v každom kúte našej nádhernej krajiny. viac »

Tip na víkend: Moderné lietadlá aj historické koče

Na Letisku Sliač sa
26.08.2016

Piaty ročník Medzinárodných leteckých dní SIAF 2016 sa uskutoční 27. a 28. augusta. Na Letisku Sliač sa predstaví 50 účastníkov z 13-tich krajín na viac ako 80-tich strojoch. Národný žrebčín Topoľčianky zas pripravuje rozlúčku s letom, potrvá od 27. augusta do 1. septembra. Už zajtra program odštartuje vytrvalostnými pretekmi na dostihovej dráhe žrebčíne, vstup je zdarma. viac »


Sobota, 14. december. 2019. Meniny má Branislava, Bronislava.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa