Kam cez víkend

Okolo sveta za necelú hodinku: V Bratislave otvorili fantastické múzeum optických ilúzií

26.02.2020 |

Optické ilúzie boli ešte pred pár rokmi výhradnou doménou maliarov či filmárov, dnes sa však približujú širokej verejnosti. Vo svete môžete navštíviť niekoľko múzeí, kde sa veľkí aj malí pohrajú s perspektívou, nedávno konečne jedno otvorili aj v Bratislave. Z vlastnej skúsenosti môžeme potvrdiť, že rozhodne stojí za návštevu.

Viac článkov

Novinka na Liptove: Svoje brány otvoril Park miniatúr

Novinka na Liptove: Svoje
18.07.2016

Liptov obohatila ďalšia nová atrakcia. Začiatkom júla otvoril svoje brány Park MINI SLOVENSKO v Liptovskom Jáne, ktorý tvoria slovenské kultúrne a technické pamiatky. Momentálne tam môžete vidieť 13 modelov hradov, zámkov, kostolov aj zvoníc v mierke 1:25. Práce na ďalších 7 miniatúrach pokračujú a čoskoro doplnia už existujúce modely. viac »

Dva skvelé tipy na víkendový večer: Zaujímavý program pre zamilované dvojice aj šikovné deti

Nočný spln v barokovom
10.07.2016

Už 17.7. sa konajú dve veľmi zaujímavé akcie. Romantické dvojice si môžu vychutnať svit mesiaca v malebných záhradách Schlosshofu a všetky deti si zmerajú sily na "Drakolympiáde" na Chopku. Ak budete v sobotu v blízkosti týchto miest, rozhodne by ste tento výnimočný program nemali vynechať. viac »

Tip na víkend – navštívte rázovité Malacky

Tip na víkend –
08.07.2016

Úprimne sa priznajte tí, ktorí si v rámci dovolenky na Slovensku zájdete aj inde ako do Nízkych a Vysokých Tatier, Banskej Štiavnice alebo Bratislavy. Obvykle nemáme chuť spoznávať svoju domácu krajinu a zameriavame sa len na pár vopred nalinajkovaných turistických cieľov. Neváhajte preto ani sekundu, vezmite kľúče od auta a vyberte sa už tento víkend napríklad do Malaciek. Rázovité Záhorie ukazuje Slovensko z iného uhla pohľadu a pripraví vám kopec skvelých zážitkov. viac »

Cirkul´art 2016: Najväčší festival nového cirkusu už tento víkend

Cirkul´art 2016: Najväčší festival
23.06.2016

Tohtoročný Cirkul´art, ktorý sa koná pod záštitou prezidenta SR Andreja Kisku privíta umelcov z rekordného počtu krajín. V Bratislave sa tak stretnú vystupujúci z Argentíny, USA, Francúzska, Španielska, Nového Zélandu, Japonska, Nemecka, Česka, Švédska, Izraela, Rakúska, Belgicka, ale aj z krajín ako Thajsko, Kanada, Nový Zéland či africká Keňa, ktoré doteraz na festivale zastúpené neboli. Ambasádorom festivalu je populárny herec Michal Kubovčík. viac »

Dovolenka v Nízkych Tatrách: Toto si užijú veľkí aj malí

Dovolenka v Nízkych Tatrách:
20.06.2016

Dovolenka na Slovensku láka nielen zahraničných, ale i domácich návštevníkov. Vychutnať si ju môžeme vychutnať v rôznych kútoch našej krajiny, napríklad aj v Nízkych Tatrách. A na čo všetko sa tam môžete tešiť? viac »

Tip na víkend: Veteráni na LiptOVE

Veteráni na LiptOVE
17.06.2016

Už devätnásty ročník Ružomberskej ruže veteránov pripravil ružomberský Automotoklub a mesto Ružomberok na sobotu 18. 6. 2016. Zhruba stovka veteránov bude vystavená v centre mesta. Následne sa z Ružomberka vozidlá prevezú po Liptove a predstavia sa všetkým zvedavcom na zhruba 110 kilometrovom okruhu. Najstarší veterán je automobil Dodge Turing z roku 1923 a pochádza z Českej republiky. viac »

To najlepšie zo Slovenska: Spoznajte naše TOP technické pamiatky

Skanzen Vychylovka
15.06.2016

Nielen hrady, zámky a kaštiele patria medzi zaujímavé historické pamiatky. Medzi svoje turistické ciele by ste mali zaradiť aj rôzne technické stavby, ktoré vám ukážu bývalé generácie i z tejto stránky. Často sa v nich dozviete viac zaujímavostí ako zo života šľachticov, ktorí žili odtrhnutí od reality. I na Slovensku nájdete veľa zaujímavostí tohto typu, najpútavejšia je táto sedmička. viac »

Tip na víkend: Romantickú atmosféru prinesie slávnosť ruží

Romantickú atmosféru prinesie slávnosť
03.06.2016

Príďte potešiť vaše zmysly do malebnej obce Dolná Krupá, kde sa bude konať oslava krásy a pôvabu slovenských ruží na počesť ich šľachtiteľky Márie Chotekovej. Nebude chýbať ani príjemná romantická atmosféra, hudba a ochutnávka vín a medoviny. viac »

Víkend v okolí Brezna: Množstvo zaujímavostí očarí aj vás

Víkend v okolí Brezna:
27.05.2016

Počas tohto víkendu vás pozveme do krásnej prírody v okolí Brezna. Pokojná oblasť Tálov je obľúbená najmä medzi golfistami, no nielen oni si tam prídu na svoje. Stačí si pozrieť zoznam zaujímavostí, ktoré sa nachádzajú v okolí a voľba na najbližšie dni voľna bude hneď viac ako jasná. Výhodou Brezna je navyše aj to, že tam stále nestretnete ešte tak veľa turistov, takže srdečnosť a tradičnosť prevyšujú komerčnú stránku turizmu. viac »

Srdečne Vás pozývame na 6. ročník TUI GOLF CUP 2016!

Srdečne Vás pozývame na
27.05.2016

TOP klienti cestovnej kancelárie TUI ReiseCenter, ako aj všetci milovníci golfu, budú mať v sobotu 4.6.2016 už po šiesty krát možnosť zúčastniť sa na obľúbenom golfovom turnaji TUI GOLF CUP 2016. Miestom konania akcie sa už tradične stane aj tento rok golfový rezort Black Stork, A PGA Golf Course, Veľká Lomnica, ktorý je zárukou príjemne stráveného prvého júnového víkendu. viac »


Streda, 15. júl. 2020. Meniny má Henrich.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa