Kam cez víkend

Staré Hory – známe pútnické miesto, raj pre lezcov a domov Vlčích dier

02.11.2019 |

Staré Hory sú obec v Banskobystrickom okrese, ktorá je známa svojou baníckou, lesníckou, pútnickou i povstaleckou históriou. Leží na území národných parkov Veľká Fatra a Nízke Tatry, patria k nej osady Horný a Dolný Jelenec, Prašnica, Valentová, Rybô, Richtárová a Polkanová. Ako tvrdí starosta Marián Gajdoš, obec a okolie majú svoj genius loci, a to dlhé roky priťahuje ľudí na bývanie i aktívne trávenie voľného času v každom ročnom období.

Viac článkov

Dovolenka v Nízkych Tatrách: Toto si užijú veľkí aj malí

Dovolenka v Nízkych Tatrách:
20.06.2016

Dovolenka na Slovensku láka nielen zahraničných, ale i domácich návštevníkov. Vychutnať si ju môžeme vychutnať v rôznych kútoch našej krajiny, napríklad aj v Nízkych Tatrách. A na čo všetko sa tam môžete tešiť? viac »

Tip na víkend: Veteráni na LiptOVE

Veteráni na LiptOVE
17.06.2016

Už devätnásty ročník Ružomberskej ruže veteránov pripravil ružomberský Automotoklub a mesto Ružomberok na sobotu 18. 6. 2016. Zhruba stovka veteránov bude vystavená v centre mesta. Následne sa z Ružomberka vozidlá prevezú po Liptove a predstavia sa všetkým zvedavcom na zhruba 110 kilometrovom okruhu. Najstarší veterán je automobil Dodge Turing z roku 1923 a pochádza z Českej republiky. viac »

To najlepšie zo Slovenska: Spoznajte naše TOP technické pamiatky

Skanzen Vychylovka
15.06.2016

Nielen hrady, zámky a kaštiele patria medzi zaujímavé historické pamiatky. Medzi svoje turistické ciele by ste mali zaradiť aj rôzne technické stavby, ktoré vám ukážu bývalé generácie i z tejto stránky. Často sa v nich dozviete viac zaujímavostí ako zo života šľachticov, ktorí žili odtrhnutí od reality. I na Slovensku nájdete veľa zaujímavostí tohto typu, najpútavejšia je táto sedmička. viac »

Tip na víkend: Romantickú atmosféru prinesie slávnosť ruží

Romantickú atmosféru prinesie slávnosť
03.06.2016

Príďte potešiť vaše zmysly do malebnej obce Dolná Krupá, kde sa bude konať oslava krásy a pôvabu slovenských ruží na počesť ich šľachtiteľky Márie Chotekovej. Nebude chýbať ani príjemná romantická atmosféra, hudba a ochutnávka vín a medoviny. viac »

Víkend v okolí Brezna: Množstvo zaujímavostí očarí aj vás

Víkend v okolí Brezna:
27.05.2016

Počas tohto víkendu vás pozveme do krásnej prírody v okolí Brezna. Pokojná oblasť Tálov je obľúbená najmä medzi golfistami, no nielen oni si tam prídu na svoje. Stačí si pozrieť zoznam zaujímavostí, ktoré sa nachádzajú v okolí a voľba na najbližšie dni voľna bude hneď viac ako jasná. Výhodou Brezna je navyše aj to, že tam stále nestretnete ešte tak veľa turistov, takže srdečnosť a tradičnosť prevyšujú komerčnú stránku turizmu. viac »

Srdečne Vás pozývame na 6. ročník TUI GOLF CUP 2016!

Srdečne Vás pozývame na
27.05.2016

TOP klienti cestovnej kancelárie TUI ReiseCenter, ako aj všetci milovníci golfu, budú mať v sobotu 4.6.2016 už po šiesty krát možnosť zúčastniť sa na obľúbenom golfovom turnaji TUI GOLF CUP 2016. Miestom konania akcie sa už tradične stane aj tento rok golfový rezort Black Stork, A PGA Golf Course, Veľká Lomnica, ktorý je zárukou príjemne stráveného prvého júnového víkendu. viac »

Napriek počasiu sa toho deje veľa: Toto sú aktuálne VÍKENDOVÉ TIPY

Žiadny zábavný park, takto
13.05.2016

Mnohí z nás by v takomto počasí najradšej preleňošili celý víkend. To by však bola škoda - aj túto sobotu a nedeľu sa konajú po celom Slovensku rôzne zaujímavé akcie. viac »

TIPY: Víkend bude patriť najmä matkám, na svoje si prídu aj milovníci veteránov

TIPY: Víkend bude patriť
06.05.2016

Druhá májová nedeľa patrí tradične všetkým matkám, preto tento sviatok oslavujú na mnohých miestach Slovenska. Pripravený je však aj iný program - v Bratislave sa koná veľký Majáles, v Nitre a Bánovciach nad Bebravou môžete obdivovať veterány a je toho ešte omnoho viac. Pozrite si naše TIPY NA VÍKEND. viac »

Slovenské hrady otvorili letnú sezónu: Návštevníkov čaká niekoľko noviniek

Na Beckove otvorili cez
04.05.2016

Tento víkend patril na Slovensku na mnohých miestach otvoreniu letnej sezóny. Výnimkou neboli ani Beckovský a Kežmarský hrad, ktorí návštevníkom predstavili niekoľko noviniek. viac »

Naše TIPY NA VÍKEND vás presvedčia: Toľko zaujímavých akcií tu ešte nebolo

Tento víkend je akcií
29.04.2016

Tento víkend bude po celom Slovensku patriť najmä oslavám 1. mája, ktoré sa na viacerých miestach ponesú v retro štýle. V našej aktuálnej ponuke si však nájdu veľa zaujímavého aj milovníci staršej histórie. Stredoveké hry, strašidlá na zámku či prehliadka veteránov – cez víkend naozaj je z čoho vyberať. viac »


Štvrtok, 12. december. 2019. Meniny má Otília.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa