Kam cez víkend

Staré Hory – známe pútnické miesto, raj pre lezcov a domov Vlčích dier

02.11.2019 |

Staré Hory sú obec v Banskobystrickom okrese, ktorá je známa svojou baníckou, lesníckou, pútnickou i povstaleckou históriou. Leží na území národných parkov Veľká Fatra a Nízke Tatry, patria k nej osady Horný a Dolný Jelenec, Prašnica, Valentová, Rybô, Richtárová a Polkanová. Ako tvrdí starosta Marián Gajdoš, obec a okolie majú svoj genius loci, a to dlhé roky priťahuje ľudí na bývanie i aktívne trávenie voľného času v každom ročnom období.

Viac článkov

Tip na víkend: Rimavská Sobota ponúka gotickú cestu a krásnu prírodu

Tip na víkend: Rimavská
05.08.2016

Juh Slovenska stále patrí k menej prebádaným turistickým regiónom Slovenska. Je to škoda - aj tu nájdete množstvo zaujímavých miest, ktoré stoja za víkendovú návštevu. Dnes sa vyberieme na výlet do Rimavskej Soboty a jej okolia, kde nájdete gotickú cestu, niekoľko múzeí, ale aj zopár tipov na jednoduchšie túry. viac »

Pozvánka na nedeľu: Folklór vo Vlkolínci

História Liptova opäť ožije
28.07.2016

Vlkolínec, jediný živý skanzen na Liptove, zapísaný v zozname Svetového dedičstva UNESCO, pripravil na 31. 7. 2016 folklórne podujatie Nedeľa vo Vlkolínci. Počas celého dňa bude možné vidieť workshop remeselníkov, pre návštevníkov sú pripravené tvorivé dielne aj detské divadielko. Folkloristi zo súboru Liptov zatancujú a zaspievajú a o zábavu sa postarajú aj folkoví umelci. viac »

Tip na víkend: Svetové leto v Bešeňovej prinesie na Liptov módnu šou

Svetové leto v Bešeňovej
27.07.2016

Bešeňová bude žiť počas dňa benátskym karnevalom, talianskymi hitmi na želanie, exkluzívnou módnou šou, ale aj talianskou večerou zážitkov. Návštevníci GINO PARADISE Bešeňová sa v sobotu 30. júla prenesú na módne milánske móla nielen pomyselne, ale aj doslova. V rámci Talianskych dní ochutnajú národné špeciality, užijú si saunové ceremoniály, ale hlavne môžu obdivovať ladné krivky známych osobností na 4. ročníku úspešnej Fashion show. Tešiť sa môžu aj na Majka Spirita, Zuzanu Haasovú a ďalších. viac »

Vodná zábava na ZÁPADNOM Slovensku: Veľký prehľad kúpalísk a akvaparkov

Vodná zábava na ZÁPADNOM
26.07.2016

Ak túžite po zábave a letnom osviežení pri vode, nemusíte za nimi cestovať ďaleko. Akvaparky a termálne kúpaliská na svetovej úrovni máme priamo pod nosom. Dnes vám predstavujeme tie, ktoré sa nachádzajú na západe Slovenska. viac »

Tip na sobotu: Nočná prehliadka venovaná rodu Máriássy

Kaštieľ v Marušovciach
23.07.2016

Muži, ktorých spojilo meno, ale rozdelili storočia - Máriássyovci. Múzeum Spiša pripravilo na túto sobotu pre verejnosť nevšedný zážitok - nočnú prehliadku v kaštieli v Markušovciach. Príďte a spoznajte tie najvýraznejšie osobnosti v jedinečnej atmosfére. viac »

Novinka na Liptove: Svoje brány otvoril Park miniatúr

Novinka na Liptove: Svoje
18.07.2016

Liptov obohatila ďalšia nová atrakcia. Začiatkom júla otvoril svoje brány Park MINI SLOVENSKO v Liptovskom Jáne, ktorý tvoria slovenské kultúrne a technické pamiatky. Momentálne tam môžete vidieť 13 modelov hradov, zámkov, kostolov aj zvoníc v mierke 1:25. Práce na ďalších 7 miniatúrach pokračujú a čoskoro doplnia už existujúce modely. viac »

Dva skvelé tipy na víkendový večer: Zaujímavý program pre zamilované dvojice aj šikovné deti

Nočný spln v barokovom
10.07.2016

Už 17.7. sa konajú dve veľmi zaujímavé akcie. Romantické dvojice si môžu vychutnať svit mesiaca v malebných záhradách Schlosshofu a všetky deti si zmerajú sily na "Drakolympiáde" na Chopku. Ak budete v sobotu v blízkosti týchto miest, rozhodne by ste tento výnimočný program nemali vynechať. viac »

Tip na víkend – navštívte rázovité Malacky

Tip na víkend –
08.07.2016

Úprimne sa priznajte tí, ktorí si v rámci dovolenky na Slovensku zájdete aj inde ako do Nízkych a Vysokých Tatier, Banskej Štiavnice alebo Bratislavy. Obvykle nemáme chuť spoznávať svoju domácu krajinu a zameriavame sa len na pár vopred nalinajkovaných turistických cieľov. Neváhajte preto ani sekundu, vezmite kľúče od auta a vyberte sa už tento víkend napríklad do Malaciek. Rázovité Záhorie ukazuje Slovensko z iného uhla pohľadu a pripraví vám kopec skvelých zážitkov. viac »

Cirkul´art 2016: Najväčší festival nového cirkusu už tento víkend

Cirkul´art 2016: Najväčší festival
23.06.2016

Tohtoročný Cirkul´art, ktorý sa koná pod záštitou prezidenta SR Andreja Kisku privíta umelcov z rekordného počtu krajín. V Bratislave sa tak stretnú vystupujúci z Argentíny, USA, Francúzska, Španielska, Nového Zélandu, Japonska, Nemecka, Česka, Švédska, Izraela, Rakúska, Belgicka, ale aj z krajín ako Thajsko, Kanada, Nový Zéland či africká Keňa, ktoré doteraz na festivale zastúpené neboli. Ambasádorom festivalu je populárny herec Michal Kubovčík. viac »

Dovolenka v Nízkych Tatrách: Toto si užijú veľkí aj malí

Dovolenka v Nízkych Tatrách:
20.06.2016

Dovolenka na Slovensku láka nielen zahraničných, ale i domácich návštevníkov. Vychutnať si ju môžeme vychutnať v rôznych kútoch našej krajiny, napríklad aj v Nízkych Tatrách. A na čo všetko sa tam môžete tešiť? viac »


Piatok, 15. november. 2019. Meniny má Leopold.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa