Divadlá a múzeá Európy

Zabudnite na prepchatý Louvre: Úžasné sú aj tieto francúzske múzeá a galérie

13.07.2021 |

Je úplne pochopiteľné, že každý turista chce vo Francúzsku zažiť prehliadku v Louvri. Byť v kontakte s toľkými dielami výnimočných majstrov je neopísateľným zážitkom. No kvôli nemu by ste nemali zanedbávať ani ostatné múzeá či galérie v krajine, ktoré istotne stoja za vašu pozornosť.

Viac článkov

Vila Mon Repos na Korfu: V rodnom dome princa Philipa bývala aj Sissi

Vila Mon Repos na
20.04.2021

Cez víkend sa uskutočnila posledná rozlúčka so zosnulým princom Philipom, manželom britskej kráľovnej Alžbety II. Bol najdlhšie slúžiacim životným partnerom britského panovníka v dejinách, pochádzal však z Grécka, kde môžete navštíviť jeho rodný dom. viac »

Madame Tussaud začínala s popravenými politikmi, dnes jej meno pozná každý

Exponát z Múzea voskových
19.04.2021

Francúzska Marie Tussaudová sa do histórie umenia zapísala ako zakladateľka britského Múzea voskových figurín Madame Tussauds v Londýne. Tento rok uplynie 260 rokov od jej narodenia. viac »

Múzeum Louvre sprístupnilo online databázu svojich zbierok

Koronavírus vyhnal ľudí aj
07.04.2021

Parížske múzeum Louvre oznámilo, že pre záujemcov zadarmo sprístupnilo online celú svoju zbierku obsahujúcu takmer 500.000 umeleckých diel. Informovala o tom agentúra AFP. viac »

OBRAZOM V talianskych Pompejach otvorili zrekonštruované múzeum

V Pompejach otvorili zrekonštruované
31.01.2021

Pri archeologickom nálezisku, ktoré stojí na mieste niekdajšieho antického mesta Pompeje, otvorili tento týždeň pre verejnosť zrekonštruované múzeum. Informovala o tom agentúra DPA. V múzeu sa nachádzajú mnohé významné archeologické nálezy, ktoré pokrývajú obdobie od 4. storočia pred n. l. až po rok 79, keď bolo mesto zničené v dôsledku erupcie neďalekej sopky Vezuv. viac »

Múzeum Charlesa Dickensa: Takto žil velikán svetovej literatúry a autor Vianočnej koledy

Múzeum Charlesa Dickensa v
20.12.2020

Štvorposchodový tehlový radový dom, v ktorom žil Charles Dickens so svojou rodinou, bolo kedysi zaprášené a zanedbané múzeum. Väčšina návštevníkov Londýna si ho pri prehliadke mesta ani nevšimla. Po obnove domu v roku 2012 v hodnote viac ako 3,5 milióna eur to vyzerá, ako keby tam Dickens ešte žil. viac »

Grécko otvorilo svoje prvé podmorské múzeum: Potápači uvidia tisícky vzácnych amfor

Grécko otvorilo svoje prvé
05.08.2020

Grécko v sobotu slávnostne "otvorilo" svoje prvé podmorské múzeum, ktoré tvorí súbor amfor z 5. storočia pred n.l. na dne Egejského mora pri ostrove Alonnisos. Na podujatí sa zúčastnila ministerka kultúry Lina Mendoniová a ďalší činitelia, informuje tlačová agentúra AFP. viac »

Paríž ako centrum kultúry: Osem múzeí, ktoré sú turistickým hitom

Louvre
24.06.2020

Paríž je považovaný za mekku kultúry, v ktorej nájdete všetko od vzácnych historických múzeí až po extravagantné stavby s moderným umením. Návštevu tohto mesta si pokojne môžete naplánovať len prostredníctvom spoznávania týchto atrakcií, ktoré vám o ňom povedia niečo nové a zaujímavé, čo ste doteraz ani netušili. viac »

Zlé dvojča Pompejí: Staroveké mesto nerestí pohltila voda

Baiae
28.04.2020

Staroveké rímske mesto Baiae sa rozkladalo na severozápadnom pobreží Neapolského zálivu. V dobe svojho najväčšieho rozmachu bolo považované za módne stredisko preslávené svojimi hedonistickými zábavami a s tým súvisiacimi škandálmi. Luxusné domy, ktoré si tu vtedajší boháči postavili, môžu dnes návštevníci obdivovať v jednom z mála podvodných archeologických parkov na svete. viac »

Perlan - všetky divy Islandu na jednom mieste

Perlan
01.02.2020

Na kopci Öskjuhlíð pri meste Reykjavík sa nachádza zaujímavá moderná stavba Perlan. Dostanete sa ku nej aj pomocou miestnej hop on hop off tour. Atraktívna budova plní viacero funkcií. Nachádza sa tam reštaurácia, planetárium, ale aj niekoľko zaujímavých interaktívnych múzeí, ktoré vám priblížia jedinečnosť tejto krajiny. viac »

Zelená klenba v Drážďanoch: Takéto poklady včera ulúpili v krádeži storočia

Zelená klenba v Drážďanoch:
26.11.2019

Včerajšok sa do histórie Drážďan aj celého Nemecka zapísal čiernymi písmenami. Zo Štátnych umeleckých zbierok ukradli hotový poklad – diamantové a briliantové historické šperky, ktorých hodnota môže byť niekoľko miliárd eur. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Pondelok, 27. september. 2021. Meniny má Cyprián.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa