Divadlá a múzeá Európy

OBRAZOM V talianskych Pompejach otvorili zrekonštruované múzeum

31.01.2021 |

Pri archeologickom nálezisku, ktoré stojí na mieste niekdajšieho antického mesta Pompeje, otvorili tento týždeň pre verejnosť zrekonštruované múzeum. Informovala o tom agentúra DPA. V múzeu sa nachádzajú mnohé významné archeologické nálezy, ktoré pokrývajú obdobie od 4. storočia pred n. l. až po rok 79, keď bolo mesto zničené v dôsledku erupcie neďalekej sopky Vezuv.

Viac článkov

Múzeum Charlesa Dickensa: Takto žil velikán svetovej literatúry a autor Vianočnej koledy

Múzeum Charlesa Dickensa v
20.12.2020

Štvorposchodový tehlový radový dom, v ktorom žil Charles Dickens so svojou rodinou, bolo kedysi zaprášené a zanedbané múzeum. Väčšina návštevníkov Londýna si ho pri prehliadke mesta ani nevšimla. Po obnove domu v roku 2012 v hodnote viac ako 3,5 milióna eur to vyzerá, ako keby tam Dickens ešte žil. viac »

Grécko otvorilo svoje prvé podmorské múzeum: Potápači uvidia tisícky vzácnych amfor

Grécko otvorilo svoje prvé
05.08.2020

Grécko v sobotu slávnostne "otvorilo" svoje prvé podmorské múzeum, ktoré tvorí súbor amfor z 5. storočia pred n.l. na dne Egejského mora pri ostrove Alonnisos. Na podujatí sa zúčastnila ministerka kultúry Lina Mendoniová a ďalší činitelia, informuje tlačová agentúra AFP. viac »

Paríž ako centrum kultúry: Osem múzeí, ktoré sú turistickým hitom

Louvre
24.06.2020

Paríž je považovaný za mekku kultúry, v ktorej nájdete všetko od vzácnych historických múzeí až po extravagantné stavby s moderným umením. Návštevu tohto mesta si pokojne môžete naplánovať len prostredníctvom spoznávania týchto atrakcií, ktoré vám o ňom povedia niečo nové a zaujímavé, čo ste doteraz ani netušili. viac »

Zlé dvojča Pompejí: Staroveké mesto nerestí pohltila voda

Baiae
28.04.2020

Staroveké rímske mesto Baiae sa rozkladalo na severozápadnom pobreží Neapolského zálivu. V dobe svojho najväčšieho rozmachu bolo považované za módne stredisko preslávené svojimi hedonistickými zábavami a s tým súvisiacimi škandálmi. Luxusné domy, ktoré si tu vtedajší boháči postavili, môžu dnes návštevníci obdivovať v jednom z mála podvodných archeologických parkov na svete. viac »

Perlan - všetky divy Islandu na jednom mieste

Perlan
01.02.2020

Na kopci Öskjuhlíð pri meste Reykjavík sa nachádza zaujímavá moderná stavba Perlan. Dostanete sa ku nej aj pomocou miestnej hop on hop off tour. Atraktívna budova plní viacero funkcií. Nachádza sa tam reštaurácia, planetárium, ale aj niekoľko zaujímavých interaktívnych múzeí, ktoré vám priblížia jedinečnosť tejto krajiny. viac »

Zelená klenba v Drážďanoch: Takéto poklady včera ulúpili v krádeži storočia

Zelená klenba v Drážďanoch:
26.11.2019

Včerajšok sa do histórie Drážďan aj celého Nemecka zapísal čiernymi písmenami. Zo Štátnych umeleckých zbierok ukradli hotový poklad – diamantové a briliantové historické šperky, ktorých hodnota môže byť niekoľko miliárd eur. viac »

Výnimočné múzeum v Budapešti: Protiatómový bunker ukrýva nemocnicu z 2. svetovej vojny

Sziklakorhaz, Nemocnica v skale
10.10.2019

Sziklakorhaz, teda Nemocnica v skale, patrí k najoriginálnejším a najfascinujúcejším atrakciám maďarskej metropoly. Nachádza sa v podzemných priestoroch pod Budapeštianskym hradom, ktoré boli v povojnových rokoch upravené na protiatómový bunker. Počas 2. svetovej vojny v nich ale sídlila tajná vojenská nemocnica a dnes ju v jej pôvodnej podobe môžete navštíviť aj vy. viac »

Najnavštevovanejšie múzeum sveta: 20 zaujímavostí, ktoré ste netušili o Louvri

Louvre
27.09.2019

Francúzske múzeum Louvre sa pýši najvzácnejšou zbierkou umeleckých predmetov a archeologických nálezov. Pôvodne bol tento komplex sídlom kráľovskej rodiny, kvôli čomu musel čeliť útokom povstalcov a nepriateľov. Na konci 18. storočia sa tam rozhodli inštalovať prvú expozíciu, ktorá odštartovala dejiny jedného z najlepších múzeí. viac »

20 zaujímavostí, ktoré ste netušili o Vatikáne a jeho múzeách

Vatikán
13.09.2019

Vatikánske múzeá pokladajú za jednu z najdôležitejších umeleckých zbierok na svete. Nachádzajú sa v nej vzácne kúsky od svetových velikánov, ktoré maľovali pre predošlých pápežov. Prehliadka sa rozdeľuje do niekoľkých častí, ale najobľúbenejšia je Rafaelova sieň s freskami a dokonalá Sixtínska kaplnka s Michelangelovým Stvorením sveta. viac »

Unikátny exponát v Taliansku: Jediná loď z dielne Enza Ferrariho

Na jedinečnej lodi Ferrari
22.06.2019

Jediný hydroplán s pohonom od Ferrari v histórii získava celosvetovú pozornosť vo svojom pôvodnom domove v talianskom meste Maranello. Skonštruovali ho v roku 1952 s osobnou účasťou samotného Enzo Ferrariho. Tento historický hydroplán sa teraz pripravuje na svoje nadchádzajúce 70. výročie s obnoveným motorom v známom technickom centre Ferrari Classiche. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Sobota, 6. marec. 2021. Meniny má Radoslav.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa