Divadlá a múzeá Európy

V Rusku otvorili prvé LGBTIQ+ múzeum, dlho nevydrží

29.11.2022 |

V Petrohrade otvorili vôbec prvé queer múzeum v Rusku. Pre zákon o úplnom zákaze propagovania "netradičných sexuálnych vzťahov", ktorý nedávno prijala Štátna duma, však bude múzeum fungovať len pár dní. Keď totiž zákon nadobudne účinnosť, bude existencia múzea protiprávna.

Viac článkov

V Düsseldorfe otvoria múzeum venované Robertovi a Clare Schumannovcom

V Düsseldorfe otvoria múzeum
03.11.2022

V Düsseldorfe na budúci rok otvoria múzeum venované hudobnému skladateľovi Robertovi Schumannovi a jeho manželke Clare, oznámilo v pondelok vedenie tohto západonemeckého mesta. TASR správu prevzala z agentúry DPA. Múzeum bude umiestnené v bývalom dome tohto manželského páru, ktorý v súčasnosti renovujú. viac »

OBRAZOM: V Dánsku otvorili nové múzeum utečenectva

OBRAZOM: V Dánsku otvorili
13.07.2022

V Dánsku otvorili v stredu pre verejnosť nové múzeum venované utečenectvu. Inštitúcia s názvom FLUGT prezentuje problematiku nútenej migrácie prostredníctvom osobných príbehov z minulosti i súčasnosti. viac »

OBRAZOM: Múzeum vikingských lodí v Dánsku

Pätnásť metrov dlhá vikingská
19.06.2022

Druhé najväčšie dánske mesto Roskilde vo svete preslávil najmä obľúbený hudobný festival, milovníci histórie ho však poznajú aj ako sídlo zaujímavého Múzea vikingských lodí. Tie, ktoré boli postavené technikou tzv. "klinkerovej obšívky" zaradili minulý rok na zoznam UNESCO. viac »

Divočina na severe: Na Islande majú múzeum penisov

Islandské falologické múzeum
13.06.2022

Island je známy ako krajina ohňa a ľadu, preslávili ho však aj modré lagúny, pôsobivé gejzíry a penisy. Veľké, malé, hrubé, tenké, rovné, ba aj zakrivené. Presne také vystavuje Islandské falologické múzeum v Reykjavíku, jediné svojho druhu na svete. viac »

Švédske Universum patrí k najmodernejším múzeám na svete: Veda ešte nikdy nebola tak atraktívna

Švédske Universum patrí k
28.05.2022

Veda ešte nikdy nebola tak atraktívna, ako ju uvidíte v švédskom Universe. V meste Göteborg sa nachádza jedno z najmodernejších múzeí, ktoré vám predstaví toto odvetvie vo veľmi atraktívnom šate. Svoju zábavu si tam nájdu dospelí i deti a všetci odtiaľ odídu s množstvom zaujímavých a užitočných nových vedomostí. viac »

Hrad Gravensteen – strašné miesto, ktorého sa každý bál


Gravensteen, Gent
17.01.2022

V belgickom meste Gent stojí hrad Gravensteen, ktorý postavili v 12. storočí. Pôvodní majitelia v ňom nežili dlho, preto bol celé stáročia opustený. Nakoniec mu našli nové využitie a premenili ho na väzenie, ktorého sa každý zločinec bál. I z toho dôvodu tam dnes inštalovali múzeum mučenia, ktoré je podľa mnohých návštevníkov skúškou nervov. viac »

Geniálny škandalista: Modiglianiho obrazy šokovali Paríž, dnes ich vystavujú vo Viedni

Výstava Modigliani - Revolúcia
05.10.2021

Pred sto rokmi jeho obrazy šokovali Paríž, dnes sa predávajú za milióny. Amedeo Modigliani (1884 – 1920), rodák z talianskeho Livorna, rovnako ako jeho rival Pablo Picasso, najčastejšie na svojich obrazoch zachytával tváre a telá svojich múz. Jeho najvýznamnejšie maľby predstavuje jedinečná výstava vo viedenskej Albertine pri príležitosti 100. výročia úmrtia umelca. viac »

Zabudnite na prepchatý Louvre: Úžasné sú aj tieto francúzske múzeá a galérie

Nie je to iba
13.07.2021

Je úplne pochopiteľné, že každý turista chce vo Francúzsku zažiť prehliadku v Louvri. Byť v kontakte s toľkými dielami výnimočných majstrov je neopísateľným zážitkom. No kvôli nemu by ste nemali zanedbávať ani ostatné múzeá či galérie v krajine, ktoré istotne stoja za vašu pozornosť. viac »

Vila Mon Repos na Korfu: V rodnom dome princa Philipa bývala aj Sissi

Vila Mon Repos na
20.04.2021

Cez víkend sa uskutočnila posledná rozlúčka so zosnulým princom Philipom, manželom britskej kráľovnej Alžbety II. Bol najdlhšie slúžiacim životným partnerom britského panovníka v dejinách, pochádzal však z Grécka, kde môžete navštíviť jeho rodný dom. viac »

Madame Tussaud začínala s popravenými politikmi, dnes jej meno pozná každý

Exponát z Múzea voskových
19.04.2021

Francúzska Marie Tussaudová sa do histórie umenia zapísala ako zakladateľka britského Múzea voskových figurín Madame Tussauds v Londýne. Tento rok uplynie 260 rokov od jej narodenia. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Utorok, 28. marec. 2023. Meniny má Soňa.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa