Veľká Británia

Od olympiády v roku 2012 sa môže Londýn pýšiť vyhliadkovou vežou ArcelorMittal Orbit, ktorá sa rýchlo stala novým symbolom mesta. Pred pár dňami k nej pridali ďalší svetový unikát – najdlhšiu šmykľavku, kde jazda z výšky 76 metrov trvá až 40 sekúnd. To je už poriadna výzva pre milovníkov adrenalínu, čo poviete? viac »
01.07.2016
VEĽKÁ BRITÁNIA - Niektoré sa preslávili svojou majestátnosťou, architektonickými prvkami či veľkolepou krásou. Iné sa stali známymi hlavne vďaka významným panovníkom, ktorí tu vládli. Ďalšie plnili úlohy strategických vojenských pevností. A čo škótsky hrad Stirling? viac »
09.12.2013
VEĽKÁ BRITÁNIA - Najznámejšie jazero v celom Škótsku je preslávené svojou tajnou obyvateľkou, vodnou príšerou Nessie. viac »
21.10.2013
Na ploche šesť a pol kilometra štvorcového, na najjužnejšom cípe Pyrenejského polostrova neďaleko Afriky, leží Gibraltár. Mesto s bohatou históriou a mnohými turistickými zaujímavosťami, významné centrum obchodu a finančníctva. viac »
21.09.2013
VEĽKÁ BRITÁNIA - Oblasť v Británii, ktorá inšpirovala najväčších britských básnikov k ich vrcholným dielam. Lake District, v preklade Jazerná oblasť, sa nachádza na severozápadnom pobreží Veľkej Británie. Je to obľúbené turistické miesto, ktoré ročne navštevujú milióny ľudí. Hľadajú tu odpočinok v prekrásnom okolí a načerpávajú nové sily. viac »
26.05.2013
VEĽKÁ BRITÁNIA - Hľadáte protiliek na dnešný uponáhľaný život? Skúste to s Robinom Hoodom. V rozprávkovom národnom parku North York Moors sa nachádza zátoka spolu s malou rybárskou dedinou, ktoré nesú meno známeho filmového hrdinu. Navštíviť ich môžete priamo na pobreží Severného Yorkshire. viac »
21.04.2013
VEĽKÁ BRITÁNIA - Bournemouth je najväčším a jedným z najobľúbenejších miest cestovného ruchu, priemyslu a obchodu v oblasti Dorset, ktorá sa nachádza na juhozápade Anglicka. Briti nazývajú Bournemouth „Anglickou riviérou“. viac »
26.02.2013
VEĽKÁ BRITÁNIA - Tower of London kedysi skrýval zlodejov, ale aj najvzácnejšie britské šperky. Tower of London alebo oficiálne aj Her Majesty´s Palace and Fortress, čo v preklade znamená Palác a pevnosť jej Veličenstva, sa nachádza na brehu rieky Temže v Londýne. viac »
11.12.2012
VEĽKÁ BRITÁNIA - Zmenšený európsky Times Square. Piccadilli Circus je známe námestie, ktoré sa nachádza v západnej časti Londýna. viac »
05.11.2012
VEĽKÁ BRITÁNIA - Sídlo kráľovskej rodiny je obľúbenou atrakciou Londýna, ktorá láka nielen prekrásnymi priestormi, ale aj tradičnou výmenou stráží. Uniformovaná stráž sa strieda každý deň o jedenástej a je sprevádzaná pochodovou kapelou a množstvom návštevníkov. viac »
04.11.2012
<< Predchádzajúci 1 2 3 4 Nasledujúci >>
Pondelok, 15. august. 2022. Meniny má Marcela.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa