Na vlastnej koži

Unikátna expedícia Slovákov: Chcú splaviť divokú Amazonku na kanoe bez motora!

16.12.2020 |

Amazonka patrí k najzaujímavejším, no zároveň najnebezpečnejším riekam na svete. Jej povodie zaberá viac ako 7 miliónov kilometrov štvorcových a jej prietok je väčší, než má sedem ďalších najväčších riek sveta dohromady. Ak by ste sa chceli dostať od prameňa k ústiu alebo opačne, museli by ste prejsť takmer 7 tisíc kilometrov - v nehostinnom prostredí plnom jedovatých rastlín a zvierat či tropických parazitov. Viktor a Jakub sa chcú pokúsiť práve o to.

Viac článkov

Navštívili sme poľský Gdansk: Také hlboké zážitky vám nedá žiadne iné mesto

Nápis Gdansk s vyhliadkovým
20.10.2020

Gdansk na brehu Baltského mora patrí k najkrajším mestám Poľska. V jeho blízkosti sa navyše nachádza známa Gdyňa a Sopoty a spolu tvoria nádherný celok, známy ako Trojmestie. My sme ho preskúmali počas predĺženého víkendu. viac »

Škandinávska príroda na vlastnej koži: Prešli sme 150 kilometrov naprieč Južným Švédskom

Južné Švédsko
16.02.2020

Severské zeme sú známe nádhernou prírodou a bohatými príležitosťami na turistiku. Výnimkou nie je ani poloostrov Skåne, ktorý sa nachádza na juhu Švédska. My sme sa tam vybrali v lete. Ak chcete po dlhej zime načerpať sily na zvyšok roka a zároveň sa prejsť nádhernou krajinou, určite vyrazte! Terén je mierny, treky ľahko dostupné, a preto vhodné aj pre úplných začiatočníkov. viac »

Na Bali po slovensky: Rudo a Elena vybudovali na exotickom ostrove úspešný rezort

Slováci na Bali vlastnia
05.02.2020

Na počiatku tohto príbehu bola láska k cestovaniu. Trnavčan Rudo a Banskobystričanka Elena šli skúsiť šťastie do sveta a ostrov Bali ich očaril natoľko, že tam zapustili svoje korene. Dnes vedú v tomto raji na Zemi vlastný potápačský a hotelový rezort a pozývajú doň aj Slovákov. viac »

Z Kalkaty do Bombaja po koľajniciach: Kto necestoval vlakom, nespoznal Indiu

Kto necestoval vlakom, nepoznal
02.02.2020

Indovia sú neskutočne početný národ, ktorý ešte k všetkému veľmi rád migruje. Z jedného konca Indie na druhý a zase späť. A pokiaľ možno s čo najväčším množstvom batožiny. Indovia sa doslova hemžia ako mravce v mravenisku. A pretože sú vzdialenosti v Indii naozaj obrovské, javí sa ako najlepší dopravný prostriedok vlak. Podľa toho to aj vyzerá. viac »

Štefan zažil najnebezpečnejšie krajiny sveta: V Afganistane hrozí únos, Sýria je špičková destinácia

Štefan navštívil všetky krajiny
14.01.2020

Púchovčan Štefan Polakovič navštívil všetkých 197 krajín sveta. Nevynechal ani tie najnebezpečnejšie, ktoré trápi kriminalita, vojnové konflikty či diktatúra. O svojich zážitkoch nám porozprával viac. viac »

Na vlastnej koži: Navštívili sme adventný Dublin a vianočné trhy v Írsku

Henry street, Dublin
13.12.2019

Tradícia vianočných trhov sa postupne dostáva do celej Európy a navnadila už aj krajiny, pre ktoré nie sú až natoľko typické. Dublin patrí medzi menej tradičné adventné destinácie, ktoré vás ale prekvapia nádhernou výzdobou, chutným jedlom a širokou ponukou aktivít. viac »

Slovenský folklórny súbor na cestách po svete: Spoznať Indiu je ako výchovná facka

FS Zemplín v Indii
08.12.2019

FS Zemplín nedávno zastupoval Slovensko na medzinárodnom folklórnom festival v Indii. O svojej ceste nám porozprávali viac. viac »

Himaláje na vlastnej koži: Prešli sme 137 kilometrov okolo ôsmej najvyššej hory sveta

Himaláje na vlastnej koži:
07.11.2019

Nepál je veľkým lákadlom všetkých turistov hlavne preto, že sa v tejto krajine rozprestiera veľká časť Himalájí a leží tu najvyšší vrch sveta Mount Everest. Dokážete si tu zaplatiť doslova akýkoľvek luxus v podobe nosičov, šerpov, osobných kuchárov a neobmedzeného prístupu na internet. Nás však láka taký „naozajstný“ nepálsky trek, a tak volíme inú trasu, svoje batohy nesieme sami, spoločnosť nám robí iba sprievodca a väčšinu dní nemáme žiaden signál na telefóne. Vitajte na treku s názvom Manaslu Circuit Trek. viac »

Dvojtýždňové pobaltské dobrodružstvo: 4. Estónsko - malý brat Škandinávie

Tallinn  - Radničné
21.09.2019

Napriek tomu, že Estónsko oficiálne patrí medzi krajiny Pobaltia, Estónci sa radi vidia ako súčasť severskej rodiny. Či už sa s touto myšlienkou stotožňujete alebo nie, škandinávsky pocit a snahu zapadnúť im rozhodne nemožno uprieť. Estónsko je krajina s očarujúcou prírodou, prívetivými ľuďmi, zaujímavou históriou a čo je dôležité - nie je prepchatá turistami. A tu už sú naše odporúčania na miesta, ktoré sme navštívili počas 2-týždňového pobaltského autotripu. viac »

Dvojtýždňové pobaltské dobrodružstvo: 3. Do Lotyšska za morom

Dvojtýždňové pobaltské dobrodružstvo: 3.
14.09.2019

Po návšteve Kaliningradskej oblasti a Litvy sme sa pustili do odhaľovania krás ďalšej pobaltskej krajiny. Či už budete chcieť objavovať čisté morské pobrežia a pláže, stredoveké hrady či bohaté lesy, Lotyšsko vám vie ponúknuť všetko v jednom. Táto turistami málo navštevovaná krajina však možno už od jesene začne vítať viac návštevníkov, nakoľko Laudamotion spúšťa novú linku z Viedne do Rigy. A kam sa oplatí zavítať? viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Sobota, 6. marec. 2021. Meniny má Radoslav.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa