Na vlastnej koži

Štefan zažil najnebezpečnejšie krajiny sveta: V Afganistane hrozí únos, Sýria je špičková destinácia

14.01.2020 | | Hodnotenie článku: 5.00

Púchovčan Štefan Polakovič navštívil všetkých 197 krajín sveta. Nevynechal ani tie najnebezpečnejšie, ktoré trápi kriminalita, vojnové konflikty či diktatúra. O svojich zážitkoch nám porozprával viac.

Viac článkov

Na vlastnej koži: Navštívili sme adventný Dublin a vianočné trhy v Írsku

Henry street, Dublin
13.12.2019

Tradícia vianočných trhov sa postupne dostáva do celej Európy a navnadila už aj krajiny, pre ktoré nie sú až natoľko typické. Dublin patrí medzi menej tradičné adventné destinácie, ktoré vás ale prekvapia nádhernou výzdobou, chutným jedlom a širokou ponukou aktivít. viac »

Slovenský folklórny súbor na cestách po svete: Spoznať Indiu je ako výchovná facka

FS Zemplín v Indii
08.12.2019

FS Zemplín nedávno zastupoval Slovensko na medzinárodnom folklórnom festival v Indii. O svojej ceste nám porozprávali viac. viac »

Himaláje na vlastnej koži: Prešli sme 137 kilometrov okolo ôsmej najvyššej hory sveta

Himaláje na vlastnej koži:
07.11.2019

Nepál je veľkým lákadlom všetkých turistov hlavne preto, že sa v tejto krajine rozprestiera veľká časť Himalájí a leží tu najvyšší vrch sveta Mount Everest. Dokážete si tu zaplatiť doslova akýkoľvek luxus v podobe nosičov, šerpov, osobných kuchárov a neobmedzeného prístupu na internet. Nás však láka taký „naozajstný“ nepálsky trek, a tak volíme inú trasu, svoje batohy nesieme sami, spoločnosť nám robí iba sprievodca a väčšinu dní nemáme žiaden signál na telefóne. Vitajte na treku s názvom Manaslu Circuit Trek. viac »

Dvojtýždňové pobaltské dobrodružstvo: 4. Estónsko - malý brat Škandinávie

Tallinn  - Radničné
21.09.2019

Napriek tomu, že Estónsko oficiálne patrí medzi krajiny Pobaltia, Estónci sa radi vidia ako súčasť severskej rodiny. Či už sa s touto myšlienkou stotožňujete alebo nie, škandinávsky pocit a snahu zapadnúť im rozhodne nemožno uprieť. Estónsko je krajina s očarujúcou prírodou, prívetivými ľuďmi, zaujímavou históriou a čo je dôležité - nie je prepchatá turistami. A tu už sú naše odporúčania na miesta, ktoré sme navštívili počas 2-týždňového pobaltského autotripu. viac »

Dvojtýždňové pobaltské dobrodružstvo: 3. Do Lotyšska za morom

Dvojtýždňové pobaltské dobrodružstvo: 3.
14.09.2019

Po návšteve Kaliningradskej oblasti a Litvy sme sa pustili do odhaľovania krás ďalšej pobaltskej krajiny. Či už budete chcieť objavovať čisté morské pobrežia a pláže, stredoveké hrady či bohaté lesy, Lotyšsko vám vie ponúknuť všetko v jednom. Táto turistami málo navštevovaná krajina však možno už od jesene začne vítať viac návštevníkov, nakoľko Laudamotion spúšťa novú linku z Viedne do Rigy. A kam sa oplatí zavítať? viac »

Dvojtýždňové pobaltské dobrodružstvo: 2. Folklór a báje Litvy

Trakai
07.09.2019

Minulý týždeň sme vám priniesli dovolenkové tipy v Kaliningradskej oblasti. Dnes sa z Ruska presunieme do jednej z krajín bývalého Sovietskeho zväzu. Susedná Litva a jej pobaltskí bratia patria medzi najmenej navštevované krajiny Európy. Avšak tí, ktorí sa sem už stihli zatúlať, pochopili, že aj tak nenápadná krajina ako Litva má toho v rukáve viac než dosť. viac »

Do slovenských kín prichádza road movie Afrika na Pionieri

Do slovenských kín prichádza
05.09.2019

Slovenský cestovateľ a dobrodruh Marek Slobodník sa s partiou štyroch kamarátov vydal na malých Pionieroch z Banskej Bystrice na najjužnejší cíp Afriky. Partička spolu precestovala 15 151 kilometrov, pričom ich trasa mierila z Banskej Bystrice priamo na juh Európy a do Turecka, odkiaľ trajektom pokračovali do Afriky. Na africkom kontinente následne prešli cez Egypt, Sudán, Etiópiu, Keňu, Kilimandžáro, Tanzániu, Zambiu, Zimbabwe až do Juhoafrickej republiky k Strelkovému mysu, kde svoju púť začiatkom leta 2017 šťastne zakončili. viac »

Dvojtýždňové pobaltské dobrodružstvo: 1. Začíname v Kaliningrade

Katedrála v Kaliningrade
31.08.2019

Aj vy už dlho uvažujete o tom, kam vás cesty zavedú na dovolenku tento rok? Ak hľadáte kombináciu urbanturizmu, ľahkej turistiky a čistých pláží, vašou prioritou sú prijateľné ceny a málo turistov, odporúčame si to namieriť do pobaltských krajín! Ak sa vám nechce čakať na spustenie nových nízkonákladových liniek do Rigy a Vilniusu, nechajte sa inšpirovať naším itinerárom, ktorý okrem Litvy, Lotyšska a Estónska zahŕňa aj návštevu Kaliningradskej oblasti, kde sme naše dobrodružstvo odštartovali. viac »

Island bez turistov: Slovenská dvojica zvečnila východné fjordy v dychberúcom VIDEU

Island bez turistov: Slovenská
17.08.2019

Obdivovať tie najkrajšie výtvory prírody a nestretnúť pritom živú dušu – to sa dá hádam len na Islande. Nedávno sa o tom presvedčila dvojica filmárov z Hike the World, ktorí sa vybrali preskúmať Východné fjordy a svoje zážitky zachytili v nádhernom videu. viac »

Neuveriteľná symbióza prírody a človeka: Navštívili sme unikátne živé mosty Meghalaye

Živé mosty Meghalaye
09.08.2019

Priznám sa, že ani po 20 rokoch cestovania po svete som netušil, že nejaké živé mosty existujú. Tip mi dali českí priatelia, ktorých som stretol na Andamanských ostrovoch. Každý cestovateľ pravdepodobne má pár miest, ktoré na tejto planéte patria k tým „naj“. Keď som sa dopočul o živých mostoch, prevrátili sme náš trojmesačný cestovný plán hore nohami a vydali sa rovno do malého indického štátu Meghalaya. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Sobota, 18. január. 2020. Meniny má Bohdana.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa